کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

آغاز ثبت‌نام عمره دانشگاهیان از ۲۹ آذر (27-9-91)

ایران کنفرانس

آغاز ثبت‌نام عمره دانشگاهیان از ۲۹ آذر

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، نشست خبری حجت الاسلام والمسلمین سید محمدرضا فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان درباره زمان و نحوه ثبت‌نام دانشگاهیان برای سفر معنوی عمره در سال جاری صبح امروز دوشنبه در ستاد  عمره و عتبات عالیات دانشگاهیان برگزار  شد. حجت الاسلام فقیهی با اشاره به اعزام 30 هزار نفر به عمره مفرده در سال گذشته و بیش از 6 هزار نفر در سال جاری گفت: مرحله دوم اعزام دانشگاهیان به عتبات از ابتدای بهمن ماه شروع می‌شود و از طریق سایت ستاد عمره دانشگاهیان ثبت‌نام بعمل خواهد آمد.

وی درباره اعزام دانشگاهیان به عمره مفرده در سال جاری نیز گفت: شروع ثبت‌نام از روز چهارشنبه 29 آذر ماه تا 8 دی ماه از طریق سایت ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان آغاز خواهد شد و قرعه کشی در روزهای 10 و 11 دی ماه صورت خواهد گرفت.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با بیان اینکه اعزام دانشگاهیان به عمره در فروردین ماه و اردیبهشت ماه صورت می‌گیرد، تصریح کرد: سهمیه عمره دانشگاهیان به جهت کاهش کلی سهمیه‌ها نصف شده است و امسال سهمیه دانشگاهیان 15000 نفر شده است که این سهمیه مخصوص دانشجویان مجرد و متاهل است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون نتوانسته‌ایم سهمیه‌ای برای اساتید جذب کنیم، گفت: با شروع ثبت‌نام‌ها اساتید نیز می‌توانند ثبت‌نام کنند ولی قولی برای اعزام به آنها نمی‌دهیم.

وی درباره قیمت سفر عمره نیز گفت : با توجه به بالا رفتن قیمت دلار و گرانی بلیت هواپیما طبعاً هزینه سفر نیز بالا خواهد رفت ولی ما منتظر اعلام دقیق قیمت هستیم که پس از مشخص شدن رقم آن از طریق سایت اعلام خواهد شد .

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در ادامه به برنامه فرهنگی در نظر گرفته شده برای دانشگاهیان اشاره کرد و گفت: با همکاری بعثه مقام معظم رهبری و جلسات کارشناسانه برنامه‌های متنوعی در سه مقطع پیش از سفر، حین سفر و بعد از سفر برای دانشگاهیان در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به در نظر گرفتن 70 مسابقه اعم از سفرنامه نویسی ، تلخیص  کتاب، بهترین عیده فرهنگی برای اعزام دانشگاهیان و حفظ 50 آیه در رابطه با حج، اظهار داشت: برنامه‌های خوبی برای بعد از سفر عمره در نظر گرفته شده و ما سعی داریم تا 2 سال بعد از سفر دانشگاهیان با آنها ارتباط داشته باشیم.

فقیهی تعداد کاروانها را حدود 140 کاروان دانست و درباره ساعات آموزشی برای دانشگاهیان گفت: سال قبل آموزش مجازی را آغاز کردیم که امسال این آموزش جدی تر دنبال خواهد شد و کسانی که برای عمره اعزام خواهند شد با مراجعه به سایت می‌توانند آموزش خود را هر هفته دنبال کنند. سال گذشته به طور همزمان 150 نفر می‌توانستند در کلاس‌های مجازی شرکت کنند و امسال این رقم به 900 نفر رسیده است.

وی ادامه داد: علاوه بر این آموزش حضوری نیز خواهیم داد که در کل زمان این آموزش‌ها تقریباً 2 برابر سال‌های قبلی خواهد بود.

رئیس ستاد عتبات و عمره دانشگاهیان درباره وام سفر عمره نیر به مذاکره با بانک‌های مختلف اشاره کرد و گفت: سال گذشته بانک ملت 600 هزار تومان وام به دانشجویان ارائه می‌کرد و در کنار آن صندوق رفاه دانشجویان نیز 400 هزار تومان به دانشجویان وام می‌داد، امسال به دنبال افزایش این وام دانشجویی هستیم.

وی با اشاره به اینکه حدوداً 30 درصد ثبت‌نام کنندگان به عنوان ذخیره برای اینکه اگر کسی انصراف داد انتخاب می‌شوند، اظهار داشت: بیشترین سهمیه عمره امسال در اختیار متأهلین و خصوصاً زوج‌های جوانی که طی 2 سال گذشته ازدواج کرده‌اند خواهد بود.

فقیهی درباره سهمیه ی ویژه نخبگان و دیگر سهمیه‌های ویژه گفت: سال گذشته 7 کاروان به بنیاد ملی نخبگان اختصاص داشت که طبعاً این سهمیه امسال نصف خواهد شد، علاوه بر این سهمیه ویژه‌ای برای برگزیده‌های جشنواره‌ها، دانشجویان شاهد، اعضای فعال فرهنگی دانشگاه‌ها، فعالان سیاسی دانشگاه‌ها، فعالین هم اندیشی اساتید و ضیافت اندیشه نیز خواهیم داشت.

فقیهی با بیان اینکه سال گذشته کاروان دانشجویان بهزیستی را برای سفرهای عمره داشته‌ایم و امسال نیز این سهمیه پابرجاست تصریح کرد: تلاش بر این است که از سهمیه ستاد عتبات و عمره دانشجویان، دانشجویان فقط بتوانند یک بار استفاده کنند.

وی ادامه داد: کسانی که از سال 85 به بعد به عمره رفته‌اند حق اعزام مجدد را ندارند زیرا 15000 سهمیه برای چهار میلیون و ششصد هزار دانشجو بسیار کم است.

فقیهی درباره برنامه‌های فرهنگی سفر معنوی عمره نیز گفت: برای تمام کسانی که قرار است به عمره اعزام شوند اولین بسته فرهنگی را از طریق پست ارسال می‌کنیم که این بسته مختص قبل از سفر دانشگاهیان است.

وی بسته دوم را  طراحی شده برای حین سفر و بسته سوم را برای پس از سفر دانست و درباره جزئیات آن گفت : چند جلد کتاب اعم از کتاب دریا به دریا، 1 عدد دی وی دی و چند جزوه برای قبل از سفر، کتاب بسوی قبله برای حین سفر و کتاب هفت آسمان پس از سفر به دانشجویان اعطا خواهد شد.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان