کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

41درصد قبول شدگان دکتری 91 در دانشگاه‌های خود قبول شده‌اند (91/11/10)

ایران کنفرانس

41 درصد قبول شدگان دکتری 91 در دانشگاه‌های خود قبول شده‌اند

رییس سازمان سنجش سنجش آموزش کشور، گفت: در سال جاری، 41 درصد داوطلبان قبول شده در دوره دکتری، در دانشگاه محل تحصیل مقطع کارشناسی ارشد خود قبول شده‌اند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ابراهیم خدایی در چهارمین نشست روسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری، با بیان اینکه تخصصی شدن این آزمون سبب افزایش میزان پذیرفته‌شدگان دکتری در دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی ارشد شده است، تصریح کرد: در سال 90، 33 درصد داوطلبان مقطع دکتری را در دانشگاه محل تحصیل کارشناسی ارشد خود ادامه دادند، در حالی که در سال 91 این میزان به 41 درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به تخصصی‌تر شدن رشته‌های دوره دکتری 92، تصریح کرد: در سال 90 تعداد رشته‌های دوره دکتری 108 رشته بود که در سال 92 این تعداد به 285 رشته افزایش یافته است.

خدایی همچنین با اشاره به محورهایی که در آزمون دکتری سال 92 در نظر گرفته شده است، گفت: مواردی از قبیل زمان فارغ‌التحصیلی دانشجو و میزان معدل در نظر گرفته خواهد شد.

رییس سازمان سنجش با بیان اینکه در سال جاری 83 درصد داوطلبان کمتر از چهار سال از فارغ‌التحصیلیشان می‌گذرد، اظهار کرد: این رقم در سال گذشته 74 درصد بوده است، همچنین معدل ورودی داوطلبان مقطع دکتری نیز در مقطع کارشناسی ارشد به طور متوسط 17.20 و در مقطع کارشناسی 15.71 بوده است که نسبت به سال 91، یک دهم درصد افزایش یافته است.

خدایی با بیان اینکه انتخاب رشته دوره دکتری 92 از نیمه دوم فروردین ماه آغاز می‌شود، اظهار کرد: اعلام نتایج برای معرفی افراد به دانشگاه‌ها برای مصاحبه نیز در نیمه دوم اردیبهشت خواهد بود، بنابراین روسای دانشگاه‌ها باید سریع‌تر نسبت به اعلام ظرفیت نهایی پذیرش داوطلبان این دوره اقدام کنند.

وی افزود: در دانشگاه تهران 45 درصد پذیرفته‌شدگان فارغ‌التحصیل همین دانشگاه هستند که این میزان در دانشگاه صنعتی شریف 75 درصد و در دانشگاه امیرکبیر 40 درصد است که این شاخص‌ها نشان از افزایش کیفیت ورودی‌های مقطع دکتری دارد.

رییس سازمان سنجش ، گفت:در حال حاضر حدود هفت هزار نفر معدل بالای 19.85 داریم.

آخرین بروزرسانی (سه شنبه ، 10 بهمن 1391 ، 09:43)

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان