دومین کنفرانس بین المللی معماری، عمران،شهرسازی،محیط زیست و افق های هنر اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب

ششمین کنگره بین المللی توسعه کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست و گردشگری ایران

ششمین کنفرانس ملی عمران، معماری، هنر و طراحی شهری

مرگ مجلات علمی نزدیک است !

ایران کنفرانس

مرگ مجلات علمی نزدیک است !

دسترسی آزاد به نتایج تحقیقات علمی می‌تواند کسب‌وکار مجلات علمی را کساد کند. 

به گزارش خبرنگار حوزه‌ دانشگاه‌های جهان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از تایمز هایر اجوکیشن، رئیس انتشارات اسپرینگر نیچر هشدار می‌دهد که اگر تغییراتی در طرح دسترسی آزاد به نتایج تحقیقات علمی اتحادیه اروپا ایجاد نشود، آینده مجلات علمی معتبر به خطر خواهد افتاد.

۱۳ سازمان تأمین‌کننده بودجه تحقیقات علمی در اروپا، کمیسیون اتحادیه اروپا و سه مؤسسه خیریه شامل ولکام تراست و بیل و میلیندا گیتس اعلام کردند که از ژانویه سال آینده از مجلات علمی که نتایج تحقیقات را به‌صورت انحصاری منتشر می‌کنند، حمایت نخواهند کرد. این مؤسسات از مجلات علمی خواسته‌اند که نتایج تحقیقات را به‌صورت رایگان در دسترس عموم مردم قرار بدهند.

آژانس‌های تأمین‌کننده بودجه تحقیقات علمی در آمریکای شمالی و آسیا نیز علاقه‌مند هستند که در این طرح شرکت کنند. به گفته استیون اینکوب رئیس انتشارات اسپرینگر نیچر، ایجاد تغییر در دسترسی به نتایج تحقیقات علمی می‌تواند آسیب جبران‌ناپذیری به صنعت مجلات وارد کند. بسیاری از دانشگاهیان و محققان همچنان دوست دارند که نتایج تحقیقات خود را در مجلاتی منتشر کنند که حق اشتراک می‌فروشند. بسیاری از سازمان‌های تأمین‌کننده بودجه تحقیقاتی هنوز آماده پرداخت هزینه‌ فرایند مقالات علمی برای قرارگیری در طرح دسترسی آزاد به نتایج تحقیقات علمی نیستند.

اینکوب گفت: تمرکز اصلی طرح دسترسی آزاد به نتایج تحقیقات علمی بر عرضه است، در حالی که باید روی تقاضا یعنی محققان متمرکز شود. تغییر نحوه عرضه می‌تواند کار مفیدی باشد؛ اما درصورتی که نتیجه‌بخش نباشد،‌ آسیب جبران‌ناپذیری وارد خواهد کرد.

آخرین بروزرسانی (جمعه ، 26 بهمن 1397 ، 17:20)

 

کنفرانس بين المللي مديريت ، اقتصاد و توسعه

 کنفرانس بین المللی زبان،ادبیات، فرهنگ و تاریخ

کنفرانس بین المللی حقوق و علوم قضایی

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان