کنفرانس ملی معماری، شهرسازی، هنر، طراحی صنعتی، ساخت و فناوری حکمت بنیان

ششمین کنفرانس بین المللی و هفتمین کنفرانس ملی عمران، معماری، هنر و طراحی شهری

استخراج مستقیم آب از ابرها

ایران کنفرانس

استخراج مستقیم آب از ابرها

محققان روس در حال طراحی روشی برای استخراج مستقیم آب از ابرها با استفاده از بالن هستند که نیاز به انتظار برای بارش باران را برطرف می‌کند.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هدف از اجرای این پروژه که Cloud Power نام دارد، استخراج مستقیم آب از ابرها و انتقال آن به زمین برای تولید انرژی هیدروالکتریک و تأمین آب آشامیدنی سالم برای افراد گرفتار در مناطق محاصره شده است.

این سیستم یک نیروگاه برق‌آبی هوایی (Air HES) است و ورقه جمع‌کننده آب از درون ابرها، بصورت عمودی زیر یک بالن هواشناسی مخصوص نصب می‌شود.

با حرکت بالن در آسمان و عبور از میان ابرها، رطوبت جذب فیبرهای ورق‌ جمع‌کننده شده و آب در یک خط لوله مخصوص ذخیره می‌شود؛ این خط لوله متصل به یک توربین است که با استفاده از فشار آب، انرژی تولید می‌کند.

آب تازه سپس در یک محفظه جداگانه ذخیره می‌شود که می‌تواند برای مصارف آشامیدنی یا آبیاری مورد استفاده قرار گیرد.

در نمونه اولیه این سیستم از بالن‌های کوچک‌تر برای جمع‌آوری آب از ابرهای سطح پایین در ارتفاع چهار هزار پایی (1219 متری) استفاده می‌شود؛ این سیستم در حال حاضر قادر به استخراج پنج لیتر آب در ساعت از ابرها است.

برای دسترسی به ابرهای میانی در تروپوسفر، این سیستم به بالن‌های بزرگتر موسوم به هوا ایست یا آیروستات (Aerostat)‌ نیاز دارد.

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

1390-1402© : ایران کنفرانس