ششمین کنگره بین المللی توسعه کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست و گردشگری ایران

ناشنوایان با پوست خود می‌شنوند

ایران کنفرانس

ناشنوایان با پوست خود می‌شنوند

متخصصان اعصاب دانشگاه تگزاس و هوستون امریکا دستگاهی را اختراع کرده اند که به کمک ناشنوایان شتافته و به آنها کمک می کند تا از طریق پوستشان بشنوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، شنیدن اصوات دیگر مختص گوش نیست بلکه پوست نیز قابلیت شنیدن صداهای اطراف را دارد. محققان و مخترعان امریکایی موفق به ساخت دستگاهی شده اند که فرد ناشنوا با پوشیدن آن می تواند درکی از محیط اطراف خود داشته باشد. این لباس مکانیکی از سنسورهای بسیاری تشکیل شده که با دریافت پیام های صوتی از محیط اطراف و ارسال آنها به اسمارت فون و تبلت اشخاص ناشنوا باعث درک آنها از محیط اطرافشان می شود.

برخی از حواس پنچ گانه می توانند بر دیگری تاثیر مثبت یا منفی داشته باشند اما پیشرفت های چشم گیر حوزه علم و فناوری نشان می دهد که دیگر گوش فقط مسئول شنیدن اصوات نیست بلکه سایر قسمت های بدن نیز می توانند این وظیفه را انجام دهند.

محققان معتقدند که سنسورهای مختلف می توانند بر یکدیگر تاثیر داشته باشند. اما درک گفتار و رفتارهای مختلف می تواند تحت تاثیر حس لامسه و لرزش قرار بگیرد. این دستگاه جدید می تواند برای ناشنوایان مفید باشد زیرا برای مثال، زمانی که فرد ناشنوایی را صدا می زنید، وی صدای شما را نمی شنود اما سنسورهای این دستگاه صدای شما را به اسمارت فون ارسال می کنند. اسمارت فون همانند گوشی عمل می کند که صداها را می شنود و با لرزش گجت پوشیدنی روی پوست به تمامی آنها پاسخ می دهد. صداها به اصوات الکترونیکی تبدیل می شوند تا شخص ناشنوا قادر به درک آنها باشد.

اما سازندگان گجت پوشیدنی معتقدند این اختراع جدید می تواند برای افرادی که مادرزادی ناشنوا متولد می شوند نیز مفید باشد زیرا جراحی های پیشرفته نیز گاهی اوقات نمی توانند قدرت شنوایی را به اشخاصی که مادرزاد ناشنوا متولد می شوند، بازگرداند. محققان معتقدند که این دستگاه ساده می تواند قابلیت های بیشتری را نیز به خود اختصاص دهد.

آخرین بروزرسانی (دوشنبه ، 24 شهریور 1393 ، 13:54)

 

عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان