کنفرانس ملی معماری، شهرسازی، هنر، طراحی صنعتی، ساخت و فناوری حکمت بنیان

بازیابی بینایی در افراد مسن با لنز جدید

ایران کنفرانس

بازیابی بینایی در افراد مسن با لنز جدید

بسیاری از افراد با افزایش سن، با مجموعه‌ای از مشکلات در بینایی روبرو می‌شوند که انجام کارهای روزمره مانند خواندن یا رانندگی را به یک چالش بزرگ تبدیل می‌کند اما یک لنز جدید قابل کاشت که به تقلید از عملکرد چشم جوان پرداخته، می‌تواند بینایی کامل را به بیماران مبتلا به آب مروارید، آستیگماتیسم و نزدیک یا دوربینی بازگرداند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، این اولین لنزی است که همه انواع مشکلات بینایی را به یکباره تصحیح کرده و می‌تواند طی یک عمل جراحی ساده، درون چشم قرار بگیرد.

لنز داخل چشمی TECNIS Symfony برای هر فاصله و هر نوع شرایط نوری کاربرد داشته و بیشتر شبیه زوم دوربین کار می‌کند تا لنزهای چند کانونی که از سه نقطه تمرکز جداگانه برخوردارند.

سوزان رایت 57 ساله، مشاور بنیاد خیریه‌ای در انگلیس، یکی از اولین افراد در جهان است که این کاشت جدید بر روی وی آزمایش شده است.

وی شش هفته پیش برای هر دو چشمش تحت عمل جراحی قرار گرفت و معاینه نهایی وی هفته پیش توسط برایان لیتل، جراح چشم در کلینیک کلیرمونت لندن انجام شد.

رایت از آب‌مروارید رنج می‌برد و برای مشاهده اجسام باید آنها را تا فاصله نزدیک چشم خود پیش می‌آورد که این کار، رانندگی و کار با رایانه را برای وی بسیار مشکل و تقریبا غیر ممکن می‌کرد.

این لنزها از پلاستیک ساخته شده‌اند و هیچ گاه نیاز به تعویض ندارند. از مزایای اضافی که کاربران می‌تواند از آن بهره‌مند شوند، می‌توان به این موضوع اشاره کرد که پس از حذف آب‌مروارید، این بیماری هیچگاه باز نخواهد گشت.

لنزهای چندکانونی قبلی که می‌توانستند دوربینی یا نزدیک‌بینی را درمان کنند، پس از مدتی با مشکل حساسیت به نور یا هاله‌های انفجاری روبرو شده و همچنین در زمان تغییر تمرکز، مانند چشم عادی رفتار نکرده و تغییر پرشی دارند.

اما کاشت‌های جدید از شیارهای دایره‌ای کوچک برخوردارند که شیوه خم شدن نور در بخشهای مختلف لنز را تغییر داده و دید ممتد و بدون شکاف را در زمان تغییر کانون تمرکز ارائه می‌دهند.

لنز TECNIS Symfony همچنین به نور بیشتری اجازه ورود داده از این رو تشخیص رنگها، ساده‌تر است.

کارآزمایی‌های بالینی اخیر این کاشت نشان داده که 81 درصد از شرکت‌کنندگان پس از عمل، دوربینی 20/20 را گزارش کرده‌اند. همچنین 98 درصد از شرکت‌کنندگان در این پژوهش هرگز به عینک دوربین نیاز پیدا نکردند، 96 درصد دیگر از عینک برای دید متوسط استفاده نکرده و 73 درصد دیگر به عینک نزدیک‌بین نیازی نداشتند.

قیمت این لنزها حدود 3900 پوند برای هر چشم است.

آخرین بروزرسانی (سه شنبه ، 9 دی 1393 ، 18:45)

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

 

logo-samandehi

1390-1403© : ایران کنفرانس