کانال تلگرام ایران کنفرانس

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

ستاره ای عظیم در راه برخورد با منظومه شمسی

ایران کنفرانس

ستاره ای عظیم در راه برخورد با منظومه شمسی

ستاره ای عظیم در مسیر برخورد با منظومه شمسی قرار دارد. با این حال ساکنان زمین چندان هم نباید نگران باشند چون محاسبات نشان می دهد این ستاره از کنار منظومه شمسی عبور خواهد کرد!

به گزارش خبرگزاری مهر، این ستاره که HIP 85605 نام دارد یکی از دو ستاره ای به شمار می آید که سیستم دوتایی را در صورت فلکی هرکول تشکیل می دهند. این صورت فلکی در فاصله 16 سال نوری با زمین قرار دارد.

مطالعات اخیر دکتر کورین بایلر جونز از انستیتو اخترشناسی هایدلبرگ ماکس پلانک آلمان نشان می دهد ستاره HIP 85605 در مسیر برخورد با منظومه شمسی قرار دارد.

البته خبر خوب این است که بر اساس محاسبات کورین بایلر جونز، این ستاره از پهلوی منظومه شمسی و با فاصله ای از آن معادل 8 هزار برابر فاصله زمین تا خورشید عبور خواهد کرد.

از آن گذشته وی این اطمینان خاطر را داده است که این رویداد هیچ تأثیری بر زمین و سایر سیارات منظومه شمسی نخواهد داشت و از آن مهمتر اینکه این اتفاق مهم چیزی درحدود 240 تا 470 هزار سال دیگر روی خواهد داد!

این اخترشناس می گوید: کهکشان راه شیری دنیایی از ستارگان است. با این حال فضای قابل توجهی میان آنها وجود دارد. به همین دلیل حتی در بازه های زمانی طولانی مدت احتمال بسیار اندکی وجود دارد که دو ستاره با یکدیگر برخورد کنند. اشاره این اخترشناس به احتمال بسیار ناچیز برخورد ستاره HIP 85605 با خورشید است.

البته در علم اخترشناسی و با توجه به اینکه عالم تا فاصله 46 میلیارد سال نوری در هر جهت گسترش پیدا کرده، هر اتفاقی که در کمتر از 50 سال نوری روی دهد رویدادی در آینده نزدیک به شمار می آید.

آخرین بروزرسانی (دوشنبه ، 15 دی 1393 ، 18:02)

 

همایش بین المللی افق های نوین در زمین شناسی و علوم جغرافیا

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان