کنفرانس ملی معماری، شهرسازی، هنر، طراحی صنعتی، ساخت و فناوری حکمت بنیان

ستاره ای عظیم در راه برخورد با منظومه شمسی

ایران کنفرانس

ستاره ای عظیم در راه برخورد با منظومه شمسی

ستاره ای عظیم در مسیر برخورد با منظومه شمسی قرار دارد. با این حال ساکنان زمین چندان هم نباید نگران باشند چون محاسبات نشان می دهد این ستاره از کنار منظومه شمسی عبور خواهد کرد!

به گزارش خبرگزاری مهر، این ستاره که HIP 85605 نام دارد یکی از دو ستاره ای به شمار می آید که سیستم دوتایی را در صورت فلکی هرکول تشکیل می دهند. این صورت فلکی در فاصله 16 سال نوری با زمین قرار دارد.

مطالعات اخیر دکتر کورین بایلر جونز از انستیتو اخترشناسی هایدلبرگ ماکس پلانک آلمان نشان می دهد ستاره HIP 85605 در مسیر برخورد با منظومه شمسی قرار دارد.

البته خبر خوب این است که بر اساس محاسبات کورین بایلر جونز، این ستاره از پهلوی منظومه شمسی و با فاصله ای از آن معادل 8 هزار برابر فاصله زمین تا خورشید عبور خواهد کرد.

از آن گذشته وی این اطمینان خاطر را داده است که این رویداد هیچ تأثیری بر زمین و سایر سیارات منظومه شمسی نخواهد داشت و از آن مهمتر اینکه این اتفاق مهم چیزی درحدود 240 تا 470 هزار سال دیگر روی خواهد داد!

این اخترشناس می گوید: کهکشان راه شیری دنیایی از ستارگان است. با این حال فضای قابل توجهی میان آنها وجود دارد. به همین دلیل حتی در بازه های زمانی طولانی مدت احتمال بسیار اندکی وجود دارد که دو ستاره با یکدیگر برخورد کنند. اشاره این اخترشناس به احتمال بسیار ناچیز برخورد ستاره HIP 85605 با خورشید است.

البته در علم اخترشناسی و با توجه به اینکه عالم تا فاصله 46 میلیارد سال نوری در هر جهت گسترش پیدا کرده، هر اتفاقی که در کمتر از 50 سال نوری روی دهد رویدادی در آینده نزدیک به شمار می آید.

آخرین بروزرسانی (دوشنبه ، 15 دی 1393 ، 18:02)

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

1390-1403© : ایران کنفرانس