کنفرانس ملی کشاورزی و امنیت غذایی

حتی فیزیکدانان هم از ریاضی فراری‌اند!

ایران کنفرانس

حتی فیزیکدانان هم از ریاضی فراری‌اند!

پژوهش جدید محققان دانشگاه "اکستر" انگلیس نشان داده که فیزیکدانان با وجود آموزش‌هایی که در زمینه ریاضیات پیشرفته دیده‌اند از تحققیات ریاضیاتی دوری می‌کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از زی‌نیوز، این تحقیق که در مجله Physics منتشر شده، حاکی از آن است که فیزیکدانان به نظریه‌های مملو از جزئیات ریاضیاتی توجه کمتری نشان می‌دهند.

محققان با استفاده از تحلیل آماری استنادات به 2000 مقاله یک مجله مهم فیزیک دریافتند که مقالات حاوی تعداد معادلات ریاضی زیاد، کمتر مورد ارجاع فیزیکدانان دیگر قرار می‌گیرند.

به گفته آن‌ها، این مساله بسیار مهم است زیرا نشان می‌دهد که ممکن است بین نظریه ریاضی و کار تجربی یک قطع ارتباط وجود داشته باشد و می‌تواند نشانگر مانع بزرگی برای پیشرفت‌های علمی مختلف باشد.

این یافته‌ها نشان می‌دهد که بهبود آموزش فارغ‌التحصیلان علوم کمکی نخواهد کرد زیرا دانشجویان فیزیک پیش از فارغ‌التحصیلی در زمینه ریاضیات آموزش های لازم را دیده‌اند.

محققان تصور می‌کنند که راه‌حل آن در ارتباط شفاف‌تر کارهای بسیار تخصصی و فنی نهفته است؛ برای مثال، زمان کافی برای توضیح معنی معادله صرف شود.

 

عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان