عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

برگزاری نخستین همایش ملی محیط زیست خلیج فارس به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس

ایران کنفرانس

برگزاری نخستین همایش ملی محیط زیست خلیج فارس به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس

به گزارش خبرنگار آنا از بندرعباس، نخستین همایش ملی محیط زیست خلیج فارس چهارم اردیبهشت با حضور کرباسی معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست، شادی مدیر کل حوزه معاونت دریایی، رضایی معاون استاندار، باقری ریاست دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس،وفادار مدیرکل محیط زیست استان هرمزگان،  مرتضوی ریاست پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان، رنجبر مدیر کل هواشناسی استان هرمزگان ، جمعی از مسئولان و مدیران صنایع بزرگ استان هرمزگان اساتید پژوهشگر  و دانشجویان در سالن امام رضا(ع) دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس برگزار گردید.
در این همایش که محورهای برگزاری  آن در قالب موضوعات:تنوع زیستی خلیج فارس،آلودگی محیط زیست،ارزش گذاری اقتصادی محیط زیست،ارزیابی وآمایش سرزمین و پتانسیل گردشگری خلیج فارس بود؛  باقری رییس واحد بندرعباس ضمن خیر مقدم به حاضرین اظهار داشت: امروز ما به پاسداشت از محیط زیست خلیج فارس به عنوان یکی از سرمایه های ملی کشورمان اینجا جمع شده ایم تا حمایت خود را از سیاستهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در زمینه های پاسداشت از تمامیت ارضی و حفاظت از سرمایه های ملی اعلام نماییم.
وی افزود: بحث از محیط زیست، بحثی است که همیشه دغدغه ی بسیاری از کشورها ی جهان بوده و یکی از مولفه های توسعه پایدار حفاظت از محیط زیست می باشد. حفاظت از محیط زیستی که در دهه های اخیر شکل خیلی بهتری پیدا نموده و کشورهای مختلف جهان این اندیشه را درک کرده اند که اگر می خواهند به منافع پایدار از محیط زیست برسند، این امر در گرو همکاریهای مشترک است.
این مقام مسئول  در زمینه اهمیت حفاظت از محیط زیست دریایی  به ویژه محیط زیست خلیج فارس تصریح کرد: امروزه حفاظت از محیط زیست خلیج فارس به عنوان یک مسئله ملی و حتی بین المللی مطرح و تا کنون حدود 500 کنوانسیون بین المللی در این زمینه مطرح شده است.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس افزود: از آنجایی که کشورهای خلیج فارس فاقد پروتکل و آیین نامه ها ی منسجم برای حفاظت از محیط زیست منطقه هستند، این مسئله برای کشور ما هم تهدید است هم فرصت.
وی در مورد تهدید یادآورشد: تهدید از این جهت است که بهرحال این آلودگی هایی که در زمینه محیط زیست خلیج فارس وجود دارد و مسائلی که در ارتباط با تخریب زیستگاههای موجودات دریایی عنوان می شود، خطرات و تهدیداتی است برای کشور ما و سرمایه ملی ما یعنی خلیج فارس.
باقری در مورد فرصت برای کشور ما گفت: اما از طرف دیگر فرصتی است برای ما که با تدوین پروتکل ها و آیین نامه های اجرایی و معرفی آن در سطح منطقه ای و بین المللی، کاری کنیم که بستر مناسبی را فراهم کنیم که در آن بستر کشور ما به عنوان الگوی منطقه ای تبدیل و شناخته شود و علاوه بر تثبیت جایگاه خودش در موقعیت فعلی بتواند یک الگوی موثری برای بقیه کشورهای دنیا در زمینه پاسداشت و حفاظت از محیط زیست خلیج فارس باشد.
وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه حفاظت از محیط زیست خلیج فارس کارهای زیادی انجام داده و کسانی که آشنایی بیشتری با این نوع فعالیت های دانشگاه  دارند، می دانند که واحد بندرعباس دارای بیشترین  و قدیمی ترین رشته ها را در منابع طبیعی و محیط زیست دارد که  با بیش از 13 رشته در مقاطع مختلف از کاردانی گرفته تا دکتر تخصصی و 3000 دانش آموخته  است.
باقری گفت: یکی از مولفه های توسعه پایدار و حفاظت محیط زیست آموزش است که دانشگاه این رسالت را به خوبی به عهده گرفته است و این واحد دانشگاهی توانسته بیش از 70 طرح درون دانشگاهی و برون دانشگاهی با اعتبارات بیش از 7 میلیارد تومان تومان را به اتمام برساند.
وی اظهار داشت: ما سعی می کنیم انشاءالله از ظرفیت های بالایی  که داریم استفاده کنیم برای اینکه این فرهنگ را به صورت عمومی به مردم آموزش بدهیم که همه ما دغدغه این را داشته باشیم که محیط زیست منطقه خودمان یعنی خلیج فارس را به جایگاه رفیعی در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی برخوردار برسانیم.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان