کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

برگزاری دومین سمپوزیوم بین المللی مشترک مثنوی معنوی در ترکیه با همکاری دانشگاه ارومیه

ایران کنفرانس

برگزاری دومین سمپوزیوم بین المللی مشترک مثنوی معنوی در ترکیه با همکاری دانشگاه ارومیه

خبرگزاری آنا: دومین سمپوزیوم بین المللی مثنوی معنوی با عنوان "تأثیرپذیری معاصران از افکار، آثار و احوال مولانا" اول تا سوم خردادماه امسال با همکاری مشترک دانشگاه ارومیه و دانشگاه یوزنجی ییل در شهر وان کشور ترکیه برگزار می شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، محبوب طالعی دبیر اجرایی این سمپوزیوم با اعلام این خبر گفت:  دانشگاه ارومیه اولین سمپوزیوم خود را با همکاری دانشگاه یوزنجی ییل وان ترکیه در سال 1390 برگزار نمود و یکی از پیامدهای  این نشست بین المللی، تاسیس دبیرخانه دائمی مثنوی معنوی در هر دو دانشگاه بود که مقرر گردید هر ساله، یکی از این دانشگاه ها میزبان برگزاری همایش مثنوی معنوی باشند اما به علت زلزله ای که در همان سال در شهر وان اتفاق افتاد زمان برگزاری دومین سمپوزیوم به خرداد امسال تغییر یافت.

 

وی افزود: نخستین جلسه هماهنگی جهت برپایی دومین کنگره بین المللی مثنوی معنوی در مهرماه سال91 به میزبانی دانشگاه یوزونجی ییل وان ترتیب یافت که رئیس دانشگاه یوزونجی ییل در این جلسه وجود روابط علمی و پژوهشی بین دو دانشگاه را در راستای تشابهات و تعاملات فرهنگی و تاریخی، مهم ارزیابی نموده و با قدردانی از میزبانی خوب دانشگاه ارومیه در برگزاری موفق نخستین کنگره بین المللی مثنوی معنوی، خواهان تداوم این همکاری ها شد.
معاون دانشجویی و رییس مرکز مطالعات و تحقیقات آذربایجان شناسی دانشگاه ارومیه تصریح کرد: برگزاری چنین همایشهایی ظرفیتهای مشترک معنوی و علمی دو همسایه مسلمان را به منصه ظهور می رساند.

وی همچنین به بی نظیر بودن این کنگره در دنیا اشاره کرد و اظهار داشت: اولین همایش مثنوی معنوی با عنوان "حسام الدین چلبی ارموی و مثنوی معنوی" برای نخستین بار در جهان برگزار شد و استقبال چشمگیر و درخور وصفی را در پی داشت و دانشگاه ارومیه در این کنگره 80 نفر پژوهشگر از سه کشور ایران، ترکیه و آذربایجان بود.

دبیر اجرایی دومین سمپوزیوم بین المللی مثنوی معنوی خاطرنشان کرد: دومین سمپوزیوم نیز مورد استقبال اساتید و پژوهشگران عرصه ادبیات عرفانی دنیا قرار گرفته، تا بدانجا که شاهد ارسال 300 مقاله برای دومین کنگره از سوی اساتید و پژوهشگران به دبیرخانه مثنوی معنوی در ایران هستیم.

رییس مرکز مطالعات و تحقیقات آذربایجان شناسی دانشگاه ارومیه تصریح کرد: از این تعداد مقاله، حدود 100 مقاله توسط کمیته علمی مشترک ایران و ترکیه پذیرفته شده که صاحبان مقاله های پذیرفته شده اول تا سوم خردادماه سالجاری در شهر وان جمهوری ترکیه حضور می یابند و با توجه به توافقات فیمابین 20 مقاله از سوی اساتید و مثنوی شناسان جمهوری اسلامی ایران و 20 مقاله نیز از طرف پژوهشگران ترک ارائه می گردد.

دبیر اجرایی ایتن همایش با بیان اینکه دومین جلسه هماهنگی اجرایی با حضور نماینده دانشگاه ارومیه در دانشگاه یوزونجی ییل وان تشکیل و امور اجرای همایش به بحث و تبادل نظر گذارده شد، در جلسه سوم هماهنگی ها در  دانشگاه یوزونجی ییل درخصوص امور مربوط به چاپ مجموعه مقالات تبادل نظر شد و مقرر گردید چنانچه اساتید تا زمان برگزاری همایش با دبیرخانه همکاری نمایند مجموعه مقالات به صورت مجلد در روز برپایی سمپوزیوم در اختیار پژوهشگران و میهمانان قرار خواهد گرفت.

عضو هیأت علمی دانشگاه ارومیه افزود: کشور مسلمان و برادر ترکیه علاوه بر هم جواری جغرافیایی با ایران اسلامی دارای اشتراکات دینی، فرهنگی، تاریخی، علمی و ادبی در خور تحقیقی با جمهوری اسلامی ایران می باشد و همین مقوله بسترساز انعقاد قرارداد همکاری با دانشگاه ارومیه و دانشگاه یوزنجی ییل وان در زمینه های پذیرش و تبادل استاد و دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی و پژوهشی بوده و به تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده است.

طالعی اظهار امیدواری کرد: این سمپوزیوم علاوه بر تقویت مناسبات علمی و پژوهشی بین دو کشور، نمایانگر  استعدادهای بالقوه معنوی و عرفانی در آیینه ادبیات مشترک ناموران ادبی - عرفانی دو کشور همسایه و برادر باشد.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان