ششمین کنگره بین المللی توسعه کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست و گردشگری ایران

پنجمین کنگره بین المللی رنگ و پوشش در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌شود

ایران کنفرانس

پنجمین کنگره بین المللی رنگ و پوشش در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌شود

دبیر پنجمین کنگره بین المللی رنگ و پوشش از برگزاری این کنگره از27آذرماه امسال در دانشگاه صنعتی اصفهان خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حسین ایزدان دبیر پنجمین کنگره بین المللی رنگ و پوشش با اشاره به اهمیت رنگ و پوشش و گستره وسیع آن در حوزه‌های مختلف علمی و پژوهشی، صنعتی، تجاری، فرهنگی و غیره گفت: رنگ و پوشش، کاربری‌های متعددی در حیطه‌های گوناگون از جمله علوم طبیعی، علوم انسانی، طراحی و هنر دارد.

وی افزود: به طور مثال در رشته کشاورزی، از رنگ‌ها در تشخیص کیفیت مواد غذایی و جذب بهتر مشتری در حوزه تجاری و نیز به منظور دفع یا جذب آفات استفاده‌های فراوانی می‌شود.

وی پردازش تصاویر رنگی را از دیگر کاربردهای رنگ‌ها در رشته‌های گوناگون عنوان کرد و افزود: در رشته‌های منابع طبیعی با بهره‌گیری از تصاویر و پردازش رنگ‌ها، امکان شناسایی نواحی گیاهی و خاک‌های گوناگون فراهم می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان اینکه رنگ‌ها به رشته‌های مختلف علوم انسانی نیز کمک‌های فراوانی کرده‌اند، گفت: روانشناسی رنگ‌ها، زبان شناسی، علوم شناختی و فلسفه رنگ از جمله گرایش‌هایی است که از این قابلیت برای پیشبرد تحقیقات خود بهره برداری می‌کند.

دبیر پنجمین کنگره بین‌المللی رنگ و پوشش اضافه کرد: حوزه بهداشت و سلامت به منظور شناسایی و درمان برخی از بیماری‌ها، حوزه‌های دفاعی و امنیتی و نیز علوم مختلف فنی و مهندسی از دیگر استفاده کنندگان از قابلیت‌ها و مزایای رنگ و پوشش هستند.

وی با اشاره به کاربری رنگ‌ها در طراحی و هنر و اهمیت ویژه آن در طراحی داخلی، طراحی نما و ایجاد فضا در معماری افزود: برای نخستین بار نشست تخصصی رنگ در طراحی و هنر به منظور بررسی کاربردها و اهمیت رنگ و پوشش در حوزه‌های مختلفی چون معماری، طراحی صنعتی، نقاشی، گرافیک و... در این کنگره برگزار می‌شود.

دبیر پنجمین کنگره بین المللی رنگ و پوشش افزود: این کنگره آماده دریافت و بررسی مقالات محققان زمینه رنگ و پوشش از جنبه‌های طراحی و هنر به ویژه معماران، طراحان صنعتی، گرافیست‌ها و نقاشان است.

ایزدان با بیان اینکه این کنگره معیار علوم رنگ و پوشش در ایران است، گفت: گسترش دانش علوم و فناوری رنگ و مهندسی پوشش و نیز گسترش دیدگاه‌های علمی، عملی و تخصصی در علوم و فناوری رنگ و مهندسی پوشش از جمله اهداف برگزاری این کنگره بین المللی دوسالانه است.

وی معرفی دستاوردهای تحقیقات علمی اخیر و کاربرد آنها در سازمان‌ها و صنایع مختلف و تبادل تجربیات به منظور گسترش و اجرای روش‌های علوم و فناوری رنگ و مهندسی پوشش را از دیگر اهداف برگزاری این کنگره بین المللی بیان کرد.

دبیر پنجمین کنگره بین المللی رنگ و پوشش در پایان تصریح کرد: پژوهشگران و علاقه‌مندان می‌توانند به منظور ارائه چکیده مبسوط مقالات خود تا 15 شهریورماه امسال به پایگاه اینترنتی دبیرخانه این کنگره به نشانی www.iccc2013.iut.ac.ir  مراجعه کنند.

شایان ذکر است، پنجمین کنگره بین المللی رنگ و پوشش با همکاری انجمن علمی رنگ ایران، موسسه علوم و فناوری رنگ و پژوهشگاه رنگ و پلیمر دانشگاه امیرکبیر، انجمن رنگرزان و رنگ کاران دنیا (SDC) و انجمن روغن، رنگ و پوشش انگلستان، 27 و 28 آذرماه در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌شود.

 

عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان