ششمین کنگره بین المللی توسعه کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست و گردشگری ایران

سیزدهمین کنگره زراعت و اصلاح نباتات در صد سالگی پدر انقلاب سبز

ایران کنفرانس

سیزدهمین کنگره زراعت و اصلاح نباتات در صد سالگی پدر انقلاب سبز

پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران همزمان با برگزاری سیزدهمین کنگره زراعت و اصلاح نباتات در روز چهارم شهریورماه مراسم بزرگداشت یکصدمین سال تولد دکتر نورمن بورلاگ برنده جایزه صلح نوبل را برگزار می کند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران با همکاری کمیسیون ملی یونسکو و دیگر سازمان‌ها و دانشگاه‌ها در نظر دارد همزمان با برگزاری سیزدهمین کنگره زراعت و اصلاح نباتات مراسمی را با حضور دانشمندان جهانی و مسئولان عالیرتبه کشوری به مناسبت بزرگداشت یکصدمین سال تولد دکتر نورمن بورلاگ، پدر انقلاب سبز و برنده جایزه صلح نوبل به پاس خدمات بی شمار ایشان به کشاورزی و حفظ امنیت غذایی جهان و مبارزه با فقر و گرسنگی برگزار کند.

به همین مناسبت پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران، سوال زیر را برای مسابقه عمومی مطرح کرده است:

"به احترام و در بزرگداشت یکصدمین سال تولد دکتر نورمن بورلاگ پدر انقلاب سبز، شما برای کمک به تامین غذا در جهان و مبارزه با فقر و گرسنگی چه کار خواهید کرد؟"

علاقمندان به شرکت در این مسابقه می‌توانند پاسخ‌های خود را حداکثر تا تاریخ 30 مرداد امسال به نشانی الکترونیکی: آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسكریپت دارید ارسال کنند. به بهترین پاسخهای ارائه شده با نظر هیات داوران کمیته برگزاری مراسم، هدایای ارزنده ای اهدا خواهد شد. همچنین کلیه پاسخهای ارائه شده به نام افراد و به زبان انگلیسی در سایت جایزه جهانی غذا ثبت خواهد شد.

بر اساس این گزارش  جشنواره فرهنگی- هنری دکتر بورلاگ  نیز در کنار این مراسم برگزار می‌شود و  علاقمندان به شرکت در این جشنواره هنری می‌توانند آثار هنری خود را شامل فیلم، عکس، انیمیشن، داستان، خاطره، نقاشی، مجسمه، پوستر و بنر در مورد فعالیت‌های موثر دکتر نورمن بورلاگ حداکثر تا تاریخ 25 مرداد سال جاری به نشانی دبیرخانه مراسم  واقع درکرج- بلوار شهید فهمیده، روبه روی بانک کشاورزی، پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران و صندوق پستی31535-1897 ارسال کنند.

همچنین کلیه آثار ارائه شده در این جشنواره فرهنگی- هنری به نمایش گذارده می‌شود و به برگزیده آثار هنری با نظر هیات داوران کمیته برگزاری مراسم، هدایای ارزندهای اهدا خواهد شد.

گفتنی است دکتر نورمن بورلاگ دانشمندی است که با تحقیقات خود روی گندم و تولید ارقام پاکوتاه، پرمحصول و مقاوم به بیماری‌ها در دهه 60 میلادی که منجر به وقوع انقلاب سبز شد، در حفظ امنیت غذایی جهان و رفع فقر و گرسنگی در دنیا نقش مهمی  ایفا کرد. وی بیشتر عمر خود را در کشورهای فقیر سپری کرد و با صبر و شکیبایی ،تکنیک‌های انقلاب سبز را به محققان و کشاورزان فقیر در کشورهای هند، مکزیک، آمریکای جنوبی، آفریقا و سایر نقاط دنیا آموزش داد. نتایج تحقیقات وی جانِ بسیاری از انسان‌ها را از فقر و گرسنگی نجات داد.

 

عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان