کنفرانس ملی معماری، شهرسازی، هنر، طراحی صنعتی، ساخت و فناوری حکمت بنیان

ششمین کنفرانس بین المللی و هفتمین کنفرانس ملی عمران، معماری، هنر و طراحی شهری

سومین کنگره بین المللی مدیریت، اقتصاد، علوم انسانی و توسعه کسب و کار

برگزاری همایش ملی نقش برنامه‌ریزی و طراحی شهری بر سیلاب شهری در آمل

ایران کنفرانس

برگزاری همایش ملی نقش برنامه‌ریزی و طراحی شهری بر سیلاب شهری در آمل

همایش ملی نقش برنامه‌ریزی و طراحی شهری بر سیلاب شهری مازندران در آمل برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، معاون فنی شهردار آمل ظهر پنجشنبه در این همایش در آمل، برگزاری این‌گونه همایش‌ها را افزایش آگاهی و مبادلات کاری با دستگاه‌های شهری بیان کرد و گفت: با توجه به موقعیت اقلیمی مازندران این همایش‌ها می‌تواند از معضلاب سیلاب‌های شهری در شهرهای استان جلوگیری کند.

محمدرضا عقیل‌نژاد مهمترین عامل سیلاب در شهرستان نکا را تخریب جنگل‌ها در بالادست و خروجی رودخانه‌ها و عدم رعایت بسترهای رودخانه مطرح و عنوان کرد: مسئولان دستگاه‌های اجرایی باید به این نکات توجه داشته باشیم و با برگزاری این همایش‌ها سطح آگاهی خود را بالا ببریم.

رئیس همایش ملی نقش برنامه‌ریزی و طراحی شهری بر سیلاب شهر در ادامه با بیان اینکه هدف از برگزاری این همایش را با توجه به شرایط اقلیمی و موقعیت سیلابی استان مازندران و آشنایی مدیران دستگاه‌های مدیریت بحران بوده است، یادآور شد: امروزه در همه جای استان از غرب تا شرق گرفته در زمان بارندگی با مشکل سیلاب روبرو است که متاسفانه خسارت‌های جبران‌ناپذیری را به همراه می‌آورد.

کریم سلیمانی با بیان اینکه با کمک و مساعدت هیات‌های علمی دانشگاه‌ها برای جلوگیری از سیلاب‌ها بخصوص سیلاب‌های شهری راه‌کارهایی را ارائه داد، تصریح کرد: برگزاری این همایش نیز به منظور بررسی و ارائه راهکارهای درست و سنجیده در نظر گرفته شده است.

وی با اعلام اینکه با آغاز فراخوان این همایش ملی 60 مقاله علمی و پژوهشی به دبیرخانه همایش ارائه شد، اذعان داشت: از این تعداد مقالات حدود 19 مقاله با محوریت عمران و مقاوم‌سازی در برابر سیلاب شهری، طراحی و معماری و سیلاب شهری، هیدورلوژی سیلاب شهری و برنامه‌ریزی شهری و سیلاب شهری پذیرفته شد.

سلیمانی محورهای برگزاری این همایش را مدیریت جامع شهری و سیلاب شهری، راهکارهای مقابله با سیلاب، مدیریت کاربری اراضی و فضاهای سبز شهری در کاهش سیل‌گرفتگی شهری، معیارهای فنی طراحی و پایش سیستم‌های کنترل سیلاب‌های شهری، ‌تاثیرات پارامترهای اقلیمی در مدیریت سیلاب‌های شهری بیان و مطرح کرد: همچنین سیستم‌های پیش‌بینی و هشدار سیلاب‌های شهری، تدوین برنامه عملیاتی مدیریت سیلاب شهری،‌ جنبه‌های زیست محیطی، اجتماعی، فرهنگی و حقوقی مدیریت سیلاب شهری، نقش رسانه‌های عمومی در مقابله و مدیریت سیل و آموزش عمومی در کاهش خطرات سیل، تجارب بین‌الملل در زمینه مدیریت سیلاب‌های شهری، کاربرد فناوری‌های نوین(GIS&RSو...) در مطالعه و مدیریت سیلاب شهری دیگر محورهای این همایش است.

رئیس موسسه آموزش عالی هراز آمل در پایان خاطرنشان کرد: پس از برگزاری این همایش با حضور اساتید هیات علمی دانشگاه تهران و تبریز کارگاه آموزشی در موسسه عالی هراز برگزار می‌شود.

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

1390-1402© : ایران کنفرانس