کانال تلگرام ایران کنفرانس

چهارمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و مهندسی وکنگره بین المللی عمران، معماری و شهرسازی آسیا

نهمین همایش ملی گیاهان دارویی و کشاورزی پایدار

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

همایش«ترویج علم در موزه‌ها و مراکز فرهنگی» آغاز شد

ایران کنفرانس

همایش«ترویج علم در موزه‌ها و مراکز فرهنگی» آغاز شد

چهارمین همایش موزه علوم و فناوری با عنوان «ترویج علم در موزه‌ها و مراکز فرهنگی» صبح امروز با حضور رییس شورای بین‌المللی موزه‌ها و مراکز علم و جمعی از متخصصان این حوزه در محل تالار علامه امینی دانشگاه تهران آغاز شد.

به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بختیار محمودپور، دبیر علمی این همایش طی سخنانی در این مراسم با بیان این که ترویج علم از جمله سیاستهای حوزه سیاست‌گذاری علم و فناوری در جوامع پیشرفته در چند دهه اخیر بوده و دستاوردهای زیادی را به ارمغان آورده است، تصریح کرد: رشد علم و ارتقاء فرهنگ علمی یکی از عمده‌ترین اهداف جوامع در عصر کنونی است که بر همین اساس تلاش‌ بسیاری از کشورها از جمله کشور ما معطوف به آن بوده که یکی از راه‌های رسیدن به آن ترویج و انتقال علم به سطح عامه مردم است.

وی افزود: موزه علوم و فناوری ایران از جمله نهادهای متولی ترویج علم در کشور می‌باشد که در جهت ترویج علم انتقال و ارتقاء فرهنگ علمی اقشار مختلف مردم را بر عهده دارند و در راستای این ماموریت برنامه‌ریزی‌هایی را عملیاتی کرده‌اند. از جمله برنامه‌های ذکر شده برگزاری همایش‌های سالانه است که در رابطه با موضوعات مختلف برگزار شده است و چهارمین همایش این موزه نیز از امروز تا 28 آبان ماه ادامه خواهد داشت.

به گفته محمود‌پور، تعدد مراکز فرهنگی و گستردگی و پراکندگی آنها در سطح کشور، موزه علم و فناوری را بر آن داشت که عنوان چهارمین همایش سالانه را به ترویج علم در موزه‌ها و مراکز فرهنگی اختصاص دهد تا از این طریق ضمن به وجود آوردن فضای هم‌اندیشی صاحب‌نظران و متولیان حوزه فرهنگ و علم کشور با همگامی در جهت رشد و بالندگی علمی کشور و ارتقاء فرهنگ علمی از طریق مراکز فرهنگی گام بردارند.

وی با بیان این که 51 مقاله در سه محور «فرهنگ، نهادهای فرهنگی و ترویج علم»، « شیوه‌ها و نتایج ترویج علم در موزه‌ها و مراکز فرهنگی» و «سیاست‌گذاری علمی، فرهنگی و ترویج علم» به دبیرخانه همایش ارسال شد، تصریح کرد: پس از داوری‌های به عمل آمده تعداد 15 مقاله به صورت سخنرانی، 25 مقاله به صورت پوستر و هفت مقاله صرفا جهت چاپ در مجموعه مقالات همایش مورد پذیرش قرار گرفتند.

دبیر علمی همایش ترویج علم در موزه‌ها و مراکز فرهنگی در پایان خاطرنشان کرد: در این همایش به منظور استفاده از تجربیات سایر کشورها در زمینه ترویج علم در موزه‌ها و انتقال این تجربیات متخصصان کشورمان از جیتس ترندل، قائم‌ مقام موزه انرژی دانمارک نیز دعوت شده و دو کارگاه این مراسم با عناوین «ترویج علم و فناوری در موزه‌ها و مراکز فرهنگی» و «چگونه الکتریسیته را به عموم ارائه می‌دهند» توسط وی برگزار خواهد شد.

آخرین بروزرسانی (سه شنبه ، 27 آبان 1393 ، 12:24)

 

همایش بین المللی افق های نوین در علوم شیمی و زیست شناسی

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان