کنفرانس ملی معماری، شهرسازی، هنر، طراحی صنعتی، ساخت و فناوری حکمت بنیان

ششمین کنفرانس بین المللی و هفتمین کنفرانس ملی عمران، معماری، هنر و طراحی شهری

همایش ملی بازخوانی و بررسی دیدگاه های سید قطب برگزار می شود

ایران کنفرانس

همایش ملی بازخوانی و بررسی دیدگاه های سید قطب برگزار می شود

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا، مدیرعامل کانون اندیشه جوان در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب اظهار داشت: کانون اندبشه جوان ۱۵ سال پیش تأسیس شده و برای نشر آثار علمی و فرهنگی مکتوب و الکترونیک در صحنه جریان ساز فکری فرهنگی کشور به خصوص نسل جوان نخبه فعال است.

وی با اشاره به برنامه های فرهنگی در نظر گرفته شده از جمله برگزاری سلسله مباحث و همایش های «آنان که می اندیشند»، افزود: همایش بازخوانی و بررسی دیدگاه های سید قطب نیز در قالب این سلسله برنامه ها برگزار می شود.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به همزمانی بهمن ماه با سالروز پیروزی مردم مصر و ایران، زمان پیشنهادی برگزاری همایش را ۲۵ تا ۲۷ بهمن ماه را در نظر گرفته ایم اما هنوز قطعی نشده است.

مدیرعامل کانون اندیشه جوان، مهلت ارسال مقاله به همایش بازخوانی و بررسی دیدگاه های «سید قطب» را 15 آذر تا 15 دی ماه از طریق آدرس الکلترونیکی آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسكریپت دارید   اعلام و اظهار امیدواری کرد استادان، صاحب نظران و دانش پژوهان زیادی برای ارایه مقاله و سخنرانی اعلام آمادگی کنند.

وی، معرفی سید قطب از دید انتقادی به غرب، ترسیم آینده جهان با شعار «الاسلام هو الحل»، رویکرد انتقادی به جریان سلفی (تکفیری) مدعی جهاد در جهان اسلام و بررسی آسیب ­ها و آفات بیداری اسلامی و پررنگ ساختن نقاط قوت و تجربه انقلاب اسلامی را از اهداف برگزاری این همایش عنوان کرد.

یقینی اضافه کرد: محورهای اصلی همایش نیز شامل تحولات تاریخی زمانه سید قطب، اندیشه های سید قطب، تلاش های فکری و عملی جوامع اهل سنت معاصر برای احیای خلافت اسلامی، تأثیرات انقلاب اسلامی ایران بر جنبش های اسلامی معاصر و آفات و آسیب­ های بیداری اسلامی در جهان عرب است.

مدیرعامل کانون اندیشه نوین گفت: سید قطب، یکی از برجسته ترین اندیشمندان معاصر محسوب می شود که از نظر تاثیرگذاری بر حرکتهای اسلامی در جهان اسلام بسیار قابل توجه است؛ به طوری مقام معظم رهبری نیز کتاب این اندیشمند با عنوان «آینده در قلمرو اسلام' را پیش از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران ترجمه کرده اند.

یقینی افزود: از آنجا که اندیشه های سید قطب در معرض برداشت ها و تفاسیر متناقضی قرار گرفته و مطالعه اندیشه و آرای وی بستر مناسبی برای آسیب شناسی بیداری اسلامی در جهان اسلام و شناخت آفات آن است، برگزاری همایشی علمی درباره این اندیشمند ضروری به نظر می رسید.

آخرین بروزرسانی (چهارشنبه ، 12 آذر 1393 ، 15:58)

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

1390-1402© : ایران کنفرانس