کانال تلگرام ایران کنفرانس

چهارمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و مهندسی وکنگره بین المللی عمران، معماری و شهرسازی آسیا

نهمین همایش ملی گیاهان دارویی و کشاورزی پایدار

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

همایش ملی بازخوانی و بررسی دیدگاه های سید قطب برگزار می شود

ایران کنفرانس

همایش ملی بازخوانی و بررسی دیدگاه های سید قطب برگزار می شود

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا، مدیرعامل کانون اندیشه جوان در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب اظهار داشت: کانون اندبشه جوان ۱۵ سال پیش تأسیس شده و برای نشر آثار علمی و فرهنگی مکتوب و الکترونیک در صحنه جریان ساز فکری فرهنگی کشور به خصوص نسل جوان نخبه فعال است.

وی با اشاره به برنامه های فرهنگی در نظر گرفته شده از جمله برگزاری سلسله مباحث و همایش های «آنان که می اندیشند»، افزود: همایش بازخوانی و بررسی دیدگاه های سید قطب نیز در قالب این سلسله برنامه ها برگزار می شود.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به همزمانی بهمن ماه با سالروز پیروزی مردم مصر و ایران، زمان پیشنهادی برگزاری همایش را ۲۵ تا ۲۷ بهمن ماه را در نظر گرفته ایم اما هنوز قطعی نشده است.

مدیرعامل کانون اندیشه جوان، مهلت ارسال مقاله به همایش بازخوانی و بررسی دیدگاه های «سید قطب» را 15 آذر تا 15 دی ماه از طریق آدرس الکلترونیکی آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسكریپت دارید   اعلام و اظهار امیدواری کرد استادان، صاحب نظران و دانش پژوهان زیادی برای ارایه مقاله و سخنرانی اعلام آمادگی کنند.

وی، معرفی سید قطب از دید انتقادی به غرب، ترسیم آینده جهان با شعار «الاسلام هو الحل»، رویکرد انتقادی به جریان سلفی (تکفیری) مدعی جهاد در جهان اسلام و بررسی آسیب ­ها و آفات بیداری اسلامی و پررنگ ساختن نقاط قوت و تجربه انقلاب اسلامی را از اهداف برگزاری این همایش عنوان کرد.

یقینی اضافه کرد: محورهای اصلی همایش نیز شامل تحولات تاریخی زمانه سید قطب، اندیشه های سید قطب، تلاش های فکری و عملی جوامع اهل سنت معاصر برای احیای خلافت اسلامی، تأثیرات انقلاب اسلامی ایران بر جنبش های اسلامی معاصر و آفات و آسیب­ های بیداری اسلامی در جهان عرب است.

مدیرعامل کانون اندیشه نوین گفت: سید قطب، یکی از برجسته ترین اندیشمندان معاصر محسوب می شود که از نظر تاثیرگذاری بر حرکتهای اسلامی در جهان اسلام بسیار قابل توجه است؛ به طوری مقام معظم رهبری نیز کتاب این اندیشمند با عنوان «آینده در قلمرو اسلام' را پیش از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران ترجمه کرده اند.

یقینی افزود: از آنجا که اندیشه های سید قطب در معرض برداشت ها و تفاسیر متناقضی قرار گرفته و مطالعه اندیشه و آرای وی بستر مناسبی برای آسیب شناسی بیداری اسلامی در جهان اسلام و شناخت آفات آن است، برگزاری همایشی علمی درباره این اندیشمند ضروری به نظر می رسید.

آخرین بروزرسانی (چهارشنبه ، 12 آذر 1393 ، 15:58)

 

همایش بین المللی افق های نوین در علوم شیمی و زیست شناسی

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان