کنفرانس ملی معماری، شهرسازی، هنر، طراحی صنعتی، ساخت و فناوری حکمت بنیان

برگزاری همایش دبیران هم اندیشی استادان دانشگاه در مشهد

ایران کنفرانس

برگزاری همایش دبیران هم اندیشی استادان دانشگاه در مشهد

رئیس مرکز هم اندیشی استادان دانشگاهی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها از برگزاری همایش سراسری دبیران هم اندیشی استادان دانشگاه در مشهد خبر داد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، حجت الاسلام دکترسید مهدی ساداتی نژاد، رئیس مرکز هم اندیشی استادان دانشگاهی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به برگزاری سیزدهمین همایش سالانه دبیران هم اندیشی دانشگاه های کشور گفت: این همایش در روزهای 27 و 28 آذرمصادف با شهادت آیت الله دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

رئیس مرکز هم اندیشی استادان دانشگاهی در خصوص همایش سالانه این مرکز گفت:این مرکز با توجه به فضای کاری هر سال یک همایش سراسری برگزار می کند که از سال گذشته این همایش در سالروز وحدت حوزه دانشگاه برگزار می شود.

وی گفت: سال گذشته این اجلاس در تهران بود که امسال نیز این همایش با حضور همه دبیران هم اندیشی دانشگاه های سراسر کشور در 27 آذر ماه در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام ساداتی نژاد هدف از برگزاری این اجلاس را ارایه نقطه نظرات و پیشنهادات از سوی دبیران هم اندیشی دانشگاه های سراسر کشور در حوزه های مختلف فرهنگی سیاسی و فکری در دانشگاه ها دانست و افزود: در همایش امسال رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، وزیر محترم بهداشت و چند تن از مقامات کشوری جهت سخنرانی حضور پیدا خواهند کرد. در این همایش نیز کارگروه های مختلف هم اندیشی نیز با حضور معاونین فرهنگی وزارتین بهداشت و علوم و همچنین معاون فرهنگی دانشگاه آزاد برگزار خواهد شد.

رئیس مرکز هم اندیشی استادان دانشگاهی گفت: در حال حاضر مرکز هم اندیشی استادان دانشگاهی در سراسر کشور حدود 277 دفتر دارد که هر دفتریک دبیر دارد که طبق اهدافی که در آئین نامه نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها وجود دارد دبیرها انتخاب می شوند.

وی در خصوص شکل گیری مرکز هم اندیشی اساتید دانشگاه های سراسر کشور گفت: مرکز هم اندیشی استادان دانشگاهی از 13 سال پیش و با رهنمودهای مقام معظم رهبری که باید اساتید دانشگاه های کشور در روند تصمیم سازی دستگاه های اجرایی به عنوان مشاوران نقش ایفا کنند، تأسیس شده و کار خود را آغاز کرد که از آن زمان تا به امروز این مرکز بحمد الله جایگاه خاص خود را در بین دانشگاه ها و جمع اساتید پیدا کرده است.

رئیس مرکز هم اندیشی استادان دانشگاهی در خصوص حوزه فعالیت دفاتر این مرکز در دانشگاه ها گفت: دفاترهم اندیشی ما در واقع به دوقسمت تقسیم می شود. یک قسمت مربوط به مباحث نظری و فکری است که در واقع سلسله نشست های هم اندیشی در حوزه نظری در بخش های مختلف معرفتی در حال انجام است که تا کنون طرح ضیافت اندیشه استادان به عنوان یک بحث معرفتی نزدیک به 4 سال است که در دانشگاه ها اجرا می شود.

وی افزود: از مجموع بیش از 70 هزار هیئت علمی در دانشگاه های کشور نزدیک به 50 هزار نفر از اساتید دانشگاه های کشور در دوره های دانش افزایی

(ضیافت اندیشه استادان) شرکت کردند و برجسته ترین اساتید در حوزه های اخلاق، تعلیم و تربیت اسلامی، مباحث سیاسی، معرفت شناسی، تاریخ تمدن به تدریس پرداخته اند.

حجت الاسلام ساداتی نژاد ادامه داد: در تابستان امسال در 197 مرکز دانشگاهی جمعا 583 دوره دانش افزایی استادان در کل کشور در پنج گرایشی که ذکر شده برگزار شده که به تفکیک 148 دوره به اخلاق کاربردی، 131 دوره به مباحث اندیشه سیاسی، 116 دوره در حوزه تاریخ تمدن، 105 دوره در حوزه تعلیم و تربیت اسلامی و 83 دوره در بحث های معرفت شناسی را شامل شده است.

وی افزود: در این دوره ها جمعا حدود بیش از 150 مدرس در حوزه های مختلف برای تدریس کارگاه ها اعزام شدند.

به گزارش ایسنا و به نقل از مأوا ، حجت الاسلام ساداتی نژاد در خصوص برنامه های مرکز هم اندیشی گفت: در این مرکز بحث ارتباط و راه اندازی کرسی های هم اندیشی بین اساتید حوزه و دانشگاه از اهمیت خاصی برخوردار است. در سال گذشته برنامه ریزی هایی برای فعال کردن کرسی های هم اندیشی حوزوی دانشگاهی برنامه ریزی شده است و تقارن برگزاری این اجلاس با 27 آذر ماه سالروز شهادت آیت الله مفتح ( وحدت حوزه و دانشگاه) نشانگر عزم جدی این مرکز در احیای کرسی های هم اندیشی است .

وی افزود: در حال حاضر در حوزه علمیه قم بیش از 17 انجمن علمی وجود دارد که امکان ارتباط بین اساتید دانشگاه در حوزه های مرتبط از طریق مرکز هم اندیشی مقدور است.

رئیس مرکز هم اندیشی استادان دانشگاهی تصریح کرد: نقش مرکز هم اندیشی در مورد حوزه و دانشگاه نقش حلقه اتصال است که در صورت برقراری این پیوند علمی امکان تحقق نواندیشی دینی و تولید علم دینی بیشتر فراهم می شود .

وی وظیفه دیگر مرکز هم اندیشی که از اهمیت زیادی برخوردار است را ایجاد بستر مناسب جهت اخذ مشاوره علمی اساتید دانشگاه در کمک به روند تصمیم سازی دستگاه های اجرایی دانست و گفت: متأسفانه در این بخش هنوز ساز و کار مناسبی تنظیم نشده است. تلاش ما بر این است که با توجه به بند 5 راهبرد 4 سند دانشگاه اسلامی ساز و کار قانونی لازم جهت تقویت جایگاه هم اندیشی اساتید و ارتقاء ظرفیت در حل مسائل کلان نظام و طراحی ساز و کار تعامل اساتید با مسئولین دستگاه ها و مسئولین ارشد نظام فراهم گردد.

حجت الاسلام ساداتی نژاد در پایان خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است که در سطوح درون دانشگاهی، استانی و ملی دفاتر هم اندیشی به مسئولین دستگاه های اجرایی کمک کنیم. که بعد از عملیاتی شدن راهبردهای سند دانشگاه اسلامی می توان در حوزه هم اندیشی این سه بخش را فعال کرد.

آخرین بروزرسانی (جمعه ، 5 دی 1393 ، 07:19)

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

 

logo-samandehi

1390-1403© : ایران کنفرانس