کنفرانس ملی معماری، شهرسازی، هنر، طراحی صنعتی، ساخت و فناوری حکمت بنیان

ششمین کنفرانس بین المللی و هفتمین کنفرانس ملی عمران، معماری، هنر و طراحی شهری

اولین همایش رباتیک پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز برگزار شد

ایران کنفرانس

اولین همایش رباتیک پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز برگزار شد

اولین همایش رباتیک پزشکی به همت انجمن مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز و با شرکت دانشجویان و اساتید این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری داشنجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، در این همایش که دانشجویانی از دانشگاه صنعتی سهند و دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز حضور داشتند، راه های ارتباط علم ساخت ربات و علم پزشکی و نیازهای طبیعی انسان مورد بررسی قرار گرفت.

آشنایی با اصول کاربردی ربات‌ها در پزشکی مدرن، بررسی امکان بومی سازی رباط ها در علوم پزشکی و بررسی راه های همکاری بین گروه های فنی مهندسی و علوم پزشکی در زمینه علم رباتیک از اهداف برگزاری این همایش بوده است.

مهران خسروانی، دارنده مدال طلای نمایشگاه جهانی اختراعات ژنو سوئیس و ورشو لهستان، در این همایش با اشاره به اینکه گام اول در ساخت ربات تعریف مسیر حرکت درست است، گفت: ما در علم ساخت ربات باید پیش از هر چیز تعریف و انتخاب راه درست و عدم دشوار ساختن صورت مسئله را اولویت قرار دهیم.

وی ادامه داد: امروزه مشکل بیشتر در سخت گرفتن صورت مسئله است، نباید با سخت گرفتن و انتخاب راه های دشوار برای حل الگوریتم ها و برنامه‌ها طرح خود را به شکست بکشانیم.

خسروانی، با بیان اینکه مسابقات ایران اوپن بزرگترین مسابقات روبوکاپ در ایران است، اظهار کرد: هر دانشجوی رشته رباتیک باید با شرکت در این نوع مسابقات برای خود تجاربی بدست بیاورد و تجربه های کسب کرده خود را می‌تواند در عملی کردن ایده‌هایش استفاده کرده و پا به مسابقات جهانی بگذارد.

وی افزود: نباید هر موفقیتی در هر گونه رقابت علمی باعث ایجاد غرور در دانشجو شود، چون این احساس می تواند عامل اصلی شکست برای او باشد.

خسروانی در پایان خاطرنشان کرد: در موضوع ربات‌های پزشکی، اول از همه باید ارتباط بین طرح و نیاز پزشکی را بررسی کرده و با رفع پیش نیازهای علمی کار، جامه عمل به ایده بپوشانیم و با تهیه ساز و کار مناسب طرح را به ربات تبدیل کنیم.

آخرین بروزرسانی (يكشنبه ، 7 دی 1393 ، 18:06)

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

1390-1402© : ایران کنفرانس