کنفرانس ملی معماری، شهرسازی، هنر، طراحی صنعتی، ساخت و فناوری حکمت بنیان

ششمین کنفرانس بین المللی و هفتمین کنفرانس ملی عمران، معماری، هنر و طراحی شهری

سومین کنگره بین المللی مدیریت، اقتصاد، علوم انسانی و توسعه کسب و کار

سومین همایش اقلیم، ساختمان و بهینه سازی انرژی برگزار می‌شود

ایران کنفرانس

سومین همایش اقلیم، ساختمان و بهینه سازی انرژی برگزار می‌شود

رییس واحد انرژی سازمان نظام مهندسی استان اصفهان گفت: معماران قدیم شرایط اقلیمی را در ساخت خانه‌ها رعایت می‌کردند اما در حال حاضر مهندسین این شرایط را در دستور کار خود قرار نمی‌دهند که باعث اتلاف انرژی زیادی می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، احمد رضا طاهری اظهار کرد: سرمنشأ بحران اقلیمی، بحران زیست محیطی است و بحران زیست محیطی نیز از بحران انرژی به وجود می‌آید.

وی با اشاره به برگزاری سومین همایش ملی اقلیم، ساختمان و بهینه سازی انرژی با رویکرد توسعه پایدار در اردیبهشت ماه 1394گفت: اولین همایش منطقه‌ای در زمینه اقلیم و ساختمان در ردیف‌های مناسب در سال 90 برگزار شد.

وی افزود: پیش بینی می‌کنیم حداقل یک هزار مقاله به دبیرخانه ارسال شود و مقالات برتر در مجلات علمی پژوهشی و چهار دانشگاه داخلی و سه دانشگاه خارجی کار خواهد شد.

وی اظهار کرد: مهلت ارسال مقالات تا پنج اسفند ماه سال جاری است که نتایج آن نیز 31 مهرماه 94 اعلام خواهد شد.

طاهری با اشاره به همایش ممیزی در خصوص بازرسی انرژی که امسال برگزار شد، افزود: در این همایش با 22 ارگان به تفاهم رسیدیم و در خصوص بازرسی انرژی تفاهم نامه‌ای امضا کردیم.

رییس واحد انرژی سازمان نظام مهندسی استان اصفهان در پاسخ به این سؤال که در ساختمان‌های اصفهان می‌توان از بام سبز استفاده کرد یا خیر؟ گفت: ما در بام‌های منازل، سه دسته بام عایق سازی، سرد و بام سبز را داریم که با توجه به اقلیم‌های مختلف از این سه دسته استفاده می‌کنیم. با توجه به اینکه اصفهان اقلیمی گرم و خشک دارد و بحران آب مشهود است، کمتر می‌توان از بام سبز استفاده کرد و می‌توانیم به جای آن از بام سرد که نزدیک به بام سبز است استفاده کنیم.

طاهری ادامه داد: در بام سرد از ماسه استفاده می‌شود و ماسه خاصیتی دارد که در فصل سرد دما را در خود حفظ می‌کند و در فصل گرما نیز هوای سرد را از خانه خارج نمی‌کند.

آخرین بروزرسانی (دوشنبه ، 22 دی 1393 ، 16:48)

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

1390-1402© : ایران کنفرانس