برگزاری همایشی برای تشخیص مجلات علمی تقلبی

ایران کنفرانس

برگزاری همایشی برای تشخیص مجلات علمی تقلبی

‌سرپرست مجله سرطان خاورمیانه گفت: ششمین همایش بین‌المللی سردبیران نشریات علوم پزشکی منطقه مدیترانه شرقی به مدت سه‌روز و از روز 29 بهمن تا اول اسفند ماه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه فارس، دکتر فرهاد هنجنی یکشنبه پنجم بهمن در یک نشست خبری بیان کرد: این همایش با دستور کارهای مختلفی از جمله تبادل نظر درباره شناسایی و راهکارهای تشخیص مجلات علمی تقلبی در شیراز برگزار خواهد شد.

وی افزود: این همایش بین‌المللی به مدت سه روز با حضور حدود یک صد تن از سردبیران نشریات علوم پزشکی از کشورهای مختلف جهان به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار می‌شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: 30 نفر از شرکت‌کنندگان در این همایش از سردبیران نشریات علوم پزشکی از دیگر کشورهای جهان مانند اتریش، انگلستان، اسپانیا، سنگاپور، فیلیپین، هند، مصر و پاکستان هستند.

هنجنی ادامه داد: توسعه روزنامه‌نگاری پزشکی در منطقه مدیترانه شرقی، ارتقای سطح مجلات علوم پزشکی و راهکارهای شناسایی مجلات علمی تقلبی از جمله موضوعات مطرح در این همایش بین المللی است.

وی گفت: امروز برخی مجلات و ژورنال‎ها در دنیا وجود خارجی ندارند، برخی دیگر در قبال دریافت وجه مقالات را بر روی سایت منتشر می‌کنند و برخی نیز با پشتوانه ضعیف علمی در صحنه حاضر هستند اما به دنبال سودجویی هستند که در این همایش درباره چگونگی شناسایی مجلات و ژورنال های واقعی بحث و بررسی خواهد شد.

دبیر علمی این همایش نیز خاطرنشان کرد: مجلات و ژورنال‌های تقلبی از نقاط تهدیدکننده نشر پزشکی و حتی سلامت عمومی است؛ چرا که این نشریات با انتشار اطلاعات نادرست می‌توانند سلامت جامعه را به خطر بیندازند.

فرخ حبیب‌زاده ادامه داد: موضوعاتی مانند چگونگی جذب مخاطب بیشتر، اشکالات شایع زبان انگلیسی و استفاده صحیح از روش‌های آماری در مجلات علوم پزشکی و شیوه صحیح ایجاد مجلات دو زبانه در این حوزه محورهای چهار کارگاه آموزشی است که در این همایش بین‌المللی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به فرصت یک هفته‌ای باقیمانده برای ارسال مقالات به دبیرخانه این همایش بین‌المللی تصریح کرد: تاکنون 47 مقاله از کشورهای مختلف برای ارائه در این همایش بین‌المللی دریافت شده که از میان آنها حدود هفت تا هشت مقاله برای ارائه شفاهی انتخاب خواهند شد.

دبیر علمی ششمین همایش بین‌المللی سردبیران نشریات علوم پزشکی منطقه مدیترانه شرقی گفت: در مدت سه روز برگزاری همایش 10 سخنرانی توسط صاحب‌نظران برجسته و دو میزگرد تخصصی نیز برنامه‌ریزی شده است.

وی اظهار کرد: ریاست انجمن سردبیران نشریات علوم پزشکی منطقه مدیترانه شرقی که هم اکنون در اختیار نماینده کشور پاکستان است، در این همایش برای مدت دو سال به دکتر فرهاد هنجنی واگذار خواهد شد.

حبیب‌زاده همچنین از نمایه‌گذاری و فهرست نگاری مجلات علوم پزشکی به عنوان یکی از ویژگی‌های مطرح در سنجش کیفیت این نشریات یاد کرد و گفت: 40 درصد نشریات علوم پزشکی منطقه مدیترانه شرقی از نظر کیفی از مجلات مشابه در کشورمان از کیفیت بالاتری برخوردار هستند.

وی اظهار کرد: در منطقه مدیترانه شرقی، حدود 650 نشریه علمی در حوزه علوم پزشکی منتشر می‌شود که حدود 450 نشریه از این تعداد مربوط به نشریات کشورمان است که البته انتشار این تعداد مجله در این حوزه، نیاز به آسیب شناسی دارد.

حبیب‌زاده بیان کرد: ششمین همایش بین‌المللی سردبیران نشریات علوم پزشکی منطقه مدیترانه شرقی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و با همکاری انجمن‌های سردبیران مجلات علوم پزشکی اروپا، منطقه مدیترانه شرقی و جمهوری اسلامی ایران و همچنین مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فن آوری و پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) در شیراز برگزار می‌شود.

آخرین بروزرسانی (سه شنبه ، 7 بهمن 1393 ، 13:42)

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

دهکده بومگردی دادا

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

1390-1402© : ایران کنفرانس