سومین کنفرانس بین المللی معماری، عمران،شهرسازی،محیط زیست و افق های هنر اسلامی

چراغ سال جهانی نور در ایران روشن شد

ایران کنفرانس

چراغ سال جهانی نور در ایران روشن شد

مراسم افتتاحیه سال جهانی نور در ایران 12 بهمن با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در محل سالن برج میلاد تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر تجلی رییس ستاد ملی سال جهانی نور در ایران طی سخنانی در این مراسم با بیان این‌که مجمع عمومی سازمان ملل و سازمان یونسکو سال 2015 را به عنوان سال بین المللی نور و فناوری‌های مبتنی بر نور اعلام کرده است تصریح کرد: سال 2015 هزارمین سال تالیف اولین کتاب نورشناخت - «المناظر» - توسط ابن هیثم است که یکی از معیارهای اساسی در نامگذاری این سال از سوی یونسکو به عنوان سال نور، نکوداشت جهانی نقش این دانشمند مسلمان در عصر طلایی تمدن علمی – اسلامی است.

وی افزود: در این راستا ایران نیز همانند سایر کشورهای دنیا مصمم است از این مناسبت به منظور ارتقای هر چه بیشتر علم و فناوری نور و فوتونیک در تمام سطوح کشور استفاده کند که برای اجرایی کردن این امر ستاد ملی و ستاد اجرایی ملی و ستادهای اجرایی استان‌ها توسط انجمن اپتیک و فوتونیک ایران و با همکاری سایر نهادها، انجمن‌ها، موسسه ها و شرکت ها و فعالان حوزه های مرتبط با نور زیر نظر معاونت پژوهشی وزارت علوم تشکیل شده و برنامه های گسترده ای را در سطح کشور برنامه ریزی و هماهنگ کرده است.

به گفته رییس ستاد ملی سال جهانی نور در ایران، شروع رسمی سال جهانی نور در ایران از امروز دوازدهم بهمن ماه است و فعالیت های ملی و استانی تا دی ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

تجلی به اهم برنامه های ستاد ملی سال جهانی نور اشاره کرد و گفت: از جمله این برنامه ها می توان به برگزاری سمینارهای آموزشی در بین دانشجویان، دبیران و دانشجویان و همچنین ایجاد سایت جهانی نور اشاره کرد.

به گفته وی ارائه راهکار به تصمیم گیران برای ارتقای فناوری علمی در زمینه نور، معرفی و تقدیر از این صنعت در کشور و استان‌ها و اعطای جوایز به محققان جوان برای ارائه طرح های ابتکارانه در به کارگیری نور از دیگر برنامه های ستاد ملی سال جهانی نور به شمار می رود که امید می رود با حمایت همه جانبه مسوولان کشوری به اجرا در آیند.

آخرین بروزرسانی (يكشنبه ، 12 بهمن 1393 ، 18:36)

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

1390-1402© : ایران کنفرانس