کنفرانس ملی معماری، شهرسازی، هنر، طراحی صنعتی، ساخت و فناوری حکمت بنیان

نهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد برگزار می شود

ایران کنفرانس

نهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد برگزار می شود

نهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد از 18 تا 20 شهریور ماه امسال به همت مرکز تحقیقات سلولی مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ایران و با همکاری ده‌ها سازمان و نهاد دولتی و غیردولتی در مرکز همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، دکتر محمد تقی جغتایی، رییس نهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد گفت: لزوم ارتباط بین علوم پایه و بالینی در اعتیاد و تاثیر همکاری بین رشته ها در درمان اعتیاد (مانند همکاری نوروبیولوژیست ها با روانپزشکان) از مهمترین رویکردهای کنگره امسال دانش اعتیاد است

وی افزود: درمان‌های شناختی و توانبخشی شناختی و تاثیر آن بر مغز از دیگر مباحث مورد توجه کنگره امسال دانش اعتیاد است که این کنگره را از کنگره های سال های گذشته متمایز می‌کند.

به گفته جغتایی، مباحث ژنتیک در اعتیاد نیز امسال برای اولین بار مورد تبادل نظر و توجه اساتید، محققان، درمانگران و صاحبنظران حوزه اعتیاد در کنگره دانش اعتیاد قرار می گیرد.

وی اظهارداشت: مباحث مربوط به تصویربرداری مغز در معتادان که محل ها و مسیرهای درگیر با مواد مخدر در مغز را نشان می دهد و مسایل مربوط به نوع مواد که چگونگی تاثیر نوع مواد بر بخش های مختلف مغز را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهند، از دیگر مباحث جدید کنگره دانش اعتیاد هستند.

رییس نهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد همچنین، شرکت بیش از 20 سخنران مطرح بین المللی که عمدتا از کشورهای اروپایی، امریکا، سوئد، ژاپن و... شرکت می کنند را از دیگر ویژگی های کنگره امسال ذکر کرد.

جغتایی به اهمیت موضوع اعتیاد در جامعه و نتایج مطالعه انجام شده در کشور اشاره کرد که نشان می دهد، مردم بزرگترین مشکل سلامتی در جامعه خود را اعتیاد می دانند و در این زمینه تاکید کرد: این نگرش به دلیل ابعاد گسترده تخریب فردی و اجتماعی معضل اعتیاد به وجود آمده که آن را به بیماری روانی، زیستی و اجتماعی تبدیل کرده است.

رییس مرکز تحقیقات سلولی مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: سالهاست که طبق بررسی های انجام شده، نتیجه گرفته اند که دو عامل عمده بیماریهای قلبی – عروقی و تصادفات، بیشترین مرگ و میر در جامعه ایران را سبب می شوند، اما بار اجتماعی و حجم تاثیرات مخرب اعتیاد بر روی فرد معتاد، خانواده و اطرافیان او آن قدر گسترده است که اهمیت آن را کمتر از بیماری های قلبی – عروقی و تصادفات نمی دانیم.

وی اظهارداشت: با توجه به اهمیت موضوع اعتیاد در جامعه و همچنین ابعاد گسترده تاثیرگذاری این بیماری به لحاظ فردی، اجتماعی و خانوادگی، کنگره دانش اعتیاد فرصت مناسب و بسیار ارزشمندی است که همه افراد و متخصصان جامعه، ابعاد مختلف آن را از جنبه های اقتصادی، جامعه شناسی، بیولوژیک، روانشناسی و ... مورد بحث و تبادل نظر قرار بدهند.

جغتایی افزود: این کنگره سه روزه همچنین فرصت مناسبی است که سازمانهای دولتی و غیردولتی (NGO) درگیر و متولی درمان و توانبخشی اعتیاد بتوانند تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار بدهند و در عین حال، نیازهای این حوزه را مطرح کنند.

رییس نهمین کنگره دانش اعتیاد با اشاره به دریافت بیش از 900 مقاله علمی برای طرح در کنگره امسال، اظهارداشت: داوری و انتخاب مقالات هنوز به پایان نرسیده اما با توجه به تنوع نگرش ها و ابعاد مختلف مطرح شده در این مقالات، مطمئنا شرکت کنندگان می توانند از مقالات منتخب که قرار است در هفت سالن به صورت سخنرانی و به شکل پوستر به آنان ارائه شود، بهره لازم را ببرند.

وی افزود: در کنگره بین المللی دانش اعتیاد، آخرین یافته های علمی حوزه اعتیاد که در جهان مطرح می باشد، توسط اساتید و صاحبنظران خارجی به شرکت کنندگان این کنگره ارائه می‌شود.

نهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد با همکاری سازمانها و نهادهای دولتی و غیردولتی بسیاری همچون مرکز تحقیقات سوءمصرف و وابستگی به مواد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، ستاد مبارزه با مواد مخدر، سازمان غذا و دارو و دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، سازمان بهزیستی کشور، یونیسف، دفتر منطقه یی UNODC، موسسه فرهنگی اکو، مرکز ملی مطالعات اعتیاد، ستاد توسعه علوم فناوریهای شناختی، دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه UCLA، پژوهشکده علوم شناختی، سازمان نظام روانشناسی و مشاوره، شبکه سلامت، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، انجمن روان پزشکی ایران، انجمن روانشناسی ایران، سازمان پزشکی قانونی کشور و جمعیت خیریه تولدی دوباره، برگزار می شود.

از جمله محورهای سه روز کار این کنگره بین المللی، بیولوژی اعتیاد، ژنتیک و اپی ژنتیک، تشخیص و سنجش اعتیاد، مصرف الکل و عوارض آن، روان درمانی های اعتیاد، رفتارهای جنسی در سوءمصرف مواد، پرستاری و مددکاری در اعتیاد، مشکلات جسمی در مصرف مواد، اختلالات همراه روانپزشکی در اعتیاد، پژوهش در اعتیاد و اپیدمیولوژی مصرف مواد، پیشگیری از اعتیاد، اعتیاد و مسایل قانونی، درمان و بازتوانی در اعتیاد، اعتیاد و مسایل اجتماعی، اعتیاد در کودکان، اعتیاد در زنان، آموزش اعتیاد، و اعتیاد در رسانه است.

تارنمای کنگره دانش اعتیاد به نشانی www.Ascongress.ir از هم اکنون، آماده ثبت نام از متخصصان برای شرکت در این رویداد بزرگ منطقه ای است، ضمن آنکه کارشناسان بخش اجرایی کنگره از طریق شماره تلفن 88249775 پاسخگوی پرسش های متخصصان و علاقه مندان می باشند.

آخرین بروزرسانی (سه شنبه ، 27 مرداد 1394 ، 14:54)

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

1390-1402© : ایران کنفرانس