کنفرانس ملی معماری، شهرسازی، هنر، طراحی صنعتی، ساخت و فناوری حکمت بنیان

آغاز به‌کار کنگره بین‌المللی میکروب‌ شناسی در شیراز

ایران کنفرانس

آغاز به‌کار کنگره بین‌المللی میکروب‌ شناسی در شیراز

نهمین کنگره بین‌المللی میکروب شناسی بالینی در شیراز آغاز و به‌ مدت سه‌ روز ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نهمین کنگره میکروب شناسی بالینی سه‌شنبه 21 مهرماه که در سالن‌های سینا و صدرا، آغاز به‌کار کرد، گفت: شیراز قطب میکروب‌شناسی بالینی در ایران به‌شمار می‌رود و تحقیقات پایه و مهمی در این گروه آموزشی انجام شده است.

وی با بیان اینکه لازم است در مورد بیماری‌های عفونی و شناسایی انواع میکروب‌ها تحقیقات بیشتری انجام شود،‌ افزود: سه مرکز تحقیقاتی مهم در حوزه میکروب‌شناسی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز وجود دارد این مراکز شامل قارچ شناسی، انگل شناسی و ویروس شناسی است.

ایمانیه با تاکید بر انجام کارهای تیمی در حوزه میکروب شناسی، افزود: در حوزه بیماری‌های عفونی نیاز است که کارهای تیمی و تحقیقاتی که چند رشته در آن شرکت دارند وجود داشته باشد. باید آستین همت را بالا بزنیم و هر چه سریع‌تر وارد عرصه‌های پژ‍وهش تیمی شویم.

وی افزود: باید برای تحقیقات خود اولویت بندی داشته باشیم. متاسفانه یکی از بزرگترین ضعف‌های ما در حوزه تحقیقات مربوط به اولویت بندی‌ها است. اولویت‌ها سلیقه‌ای بوده و به یک جمع بندی در این حوزه نرسیده‌ایم.

دکتر غلامرضا فولادفر دبیر علمی کنگره میکروب‌شناسی در ادامه عنوان کرد: 523 مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال شده بود که 346 مقاله به صورت پوستر و 26 مقاله نیز به صورت سخنرانی ارائه خواهد شد.

وی افزود: هشت پانل طی سه روز برگزاری کنگره اجرا می شود که در قالب این پانل‌ها شخصیت‌های بزرگ علمی در حوزه میکروب‌شناسی موضوعات روز را به بحث و بررسی خواهند گذاشت.

فولادفر افزود: چند مهمان خارجی نیز در این کنگره حضور دارند که هر یک در رشته‌های خود در دنیا شناخته شده هستند. در تخصص لیشمانیا و قارچ شناسی نیز چند متخصص حضور دارند که افراد می‌توانند از نظرات آنها استفاده کنند.

آخرین بروزرسانی (چهارشنبه ، 22 مهر 1394 ، 05:28)

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

 

logo-samandehi

1390-1403© : ایران کنفرانس