ششمین کنگره بین المللی توسعه کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست و گردشگری ایران

نخستین همایش بین المللی روانشناسی فرهنگی برگزار می شود

ایران کنفرانس

نخستین همایش بین المللی روانشناسی فرهنگی برگزار می شود

نخستین همایش بین المللی روانشناسی فرهنگی اواخر سال جاری در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسین ایمانی خوشخو - رئیس دانشگاه علم و فرهنگ با اعلام این خبر گفت: این همایش با هدف شناسایی و بررسی کمی و کیفی تاثیر فرهنگ بر مولفه های روانشناختی انسان معاصر از سوی معاونت دانشجویی، فرهنگی دانشگاه علم و فرهنگ برگزار و فراخوان و جزییات همایش در آینده نزدیک به اطلاع پژوهشگران و علاقه مندان می رسد.

وی با تاکید بر اهمیت «روانشناسی فرهنگی» در دنیای معاصر گفت: علیرغم اینکه مبحث روانشناسی فرهنگی سابقه و پیشینه طولانی ندارد، پژوهش های متعدد و متنوعی در دیگر کشورها در این موضوع انجام شده است اما در کشور ما هنوز روانشناسی فرهنگی مورد توجه لازم قرار نگرفته و پژوهشی درباره آن انجام نشده است.

ایمانی خوشخو افزود: جای خالی نگاه علمی و پژوهشی به این مبحث با توجه به شرایط زندگی و فشارهای روانی انسان معاصر در عصر اطلاعات و ارتباطات احساس می شود و بر همین اساس دانشگاه علم و فرهنگ تلاش می کند با مشارکت و همراهی پژوهشگران، استادان، مراکز علمی، فرهنگی و نهادهای مسوول با برگزاری این همایش توجه جامعه علمی و دانشگاهی و همچنین مردم را به این موضوع معطوف کند.

رئیس دانشگاه علم و فرهنگ پرداختن به روانشناسی فرهنگی با توجه به مشخصه های یک فرهنگ را ضروری خواند و افزود: تنوع و تفاوت های فرهنگی ضرورت و اهمیت بررسی تاثیر هر فرهنگ بر مولفه های روانشناختی را یادآور می شود و چنانکه تنوع فرهنگی وجود دارد، تنوع روانشناسی فرهنگی نیز مفهوم پیدا می کند.

وی یادآور شد: بنابراین بررسی و شناسایی تاثیر فرهنگ ایرانی-اسلامی بر ابعاد روانشناختی انسان معاصر نیز می تواند در این همایش مورد توجه جدی قرار گیرد.

ایمانی خوشخو گفت: این همایش می تواند نقطه آغازی برای ارتباط میان پژوهشگران، استادان، دانشجویان، سیاستگذاران و مسوولان باشد و با پرداختن به محورهایی مانند خانواده، آسیب های اجتماعی، جامعه، اخلاق، قانون، دین و معنویت با نگاه روانشناسی فرهنگی، زمینه ها و پایه های پژوهشی را نیز برای نهادهایی مانند مرکز الگوی- اسلامی ایرانی پیشرفت، شورای تحول علوم انسانی فراهم کند.

آخرین بروزرسانی (چهارشنبه ، 13 مرداد 1395 ، 13:08)

 

عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان