کنفرانس ملی معماری، شهرسازی، هنر، طراحی صنعتی، ساخت و فناوری حکمت بنیان

ششمین کنفرانس بین المللی و هفتمین کنفرانس ملی عمران، معماری، هنر و طراحی شهری

سومین کنگره بین المللی مدیریت، اقتصاد، علوم انسانی و توسعه کسب و کار

برگزاری اولین همایش بومی‌سازی آموزش زبان‌های خارجی

ایران کنفرانس

برگزاری اولین همایش بومی‌سازی آموزش زبان‌های خارجی

اولین همایش ملی بومی‌سازی آموزش زبان‌های خارجی با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی، آذر ۹۶ در مرکز همایش‌های جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اولین همایش ملی بومی‌سازی آموزش زبان‌های خارجی، به همت شورای عالی انقلاب فرهنگی و جهاد دانشگاهی با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی آذرماه ۹۶ در مرکز همایش‌های علمی جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری اولین همایش ملی بومی سازی آموزش زبان‌های خارجی توسعه دانش و فناوری تولید منابع بومی آموزش عمومی زبان‌های خارجی عاری از آسیب‌های فرهنگی است.

محورهای این همایش شامل اصول و مبانی ناظر بر تهیه و تدوین منابع آموزشی زبان‌های خارجی شامل زبان‌شناختی، روان‌شناختی، فرهنگی و غیره؛ رویکرد‌ها و روش‌های تهیه و تدوین منابع آموزشی زبان‌های خارجی؛ ابعاد هنری، فناوری و اقتصادی تهیه و تدوین منابع بومی آموزش زبان‌های خارجی؛ وضعیت موجود تهیه و تدوین منابع آموزشی زبان‌های خارجی داخلی و خارجی از منظر کیفیت محتوا، استمرار، استقبال ذی‌نفعان و رقابت‌ پذیری؛ تجارب کشورهای غیر انگلیسی زبان با تاکید بر کشورهای مسلمان در تولید منابع بومی آموزش زبان‌های خارجی؛ آسیب‌‌شناسی فرهنگی منابع آموزشی زبان‌های خارجی است.

همچنین از دیگر محورهای اولین همایش ملی بومی‌سازی آموزش زبان‌های خارجی می‌توان به چشم ‌انداز، اهداف، راهبرد‌ها و سیاست‌های تهیه و تدوین منابع بومی آموزش زبان‌های خارجی مطلوب؛ راهکارهای استفاده بهینه از فرهنگ اسلامی– ایرانی در تهیه و تدوین منابع بومی آموزش زبان‌های خارجی؛ استانداردهای بین‌المللی، نظام ارزشیابی و نقش مدرسان و فراگیران در تهیه و تدوین منابع بومی آموزش زبان‌های خارجی و زیر‌ساخت‌ها و الزامات تهیه و تدوین منابع بومی آموزش زبان‌های خارجی (قوانین و مقررات، دستگاه‌ها و نهادهای متولی، مدیریت، اعتبار‌بخشی و مشوق‌ها …) اشاره کرد.

بررسی پرداختن به جنبه‌های فرهنگی و سیاسی آموزش زبان

باید از زبان‏ برای انجام مقاصد خود سود ببریم و برای رسیدن‏ به «علم آموزش سرنوشت‏ساز» تلاش کنیم؛ یعنی برنامه آموزشی ما به نحوی باشد که جنبه‏‌های فرهنگی و سیاسی آموزش زبان ما را بخوبی بررسی کند و محصول این کار را در اختیار زبان ‏آموزانمان قرار دهد.

هدفمند کردن آموزش زبان‌های خارجی در قالب فرهنگ بومی و البته تعریف علمی ماهیت بومی‌سازی منابع و محتوای آموزشی زبان‌های خارجی و ترسیم فرآیند اجرایی آن از جمله مهم‌ترین کارهایی است که باید در راستای بومی‌سازی منابع و محتوای آموزش زبان‌ انگلیسی صورت بگیرد.

این همایش می‌تواند آغازگر حرکتی ارزشمند بوده و اطلاع‌رسانی و انتشار نتایج آن در سطح جامعه، حساسیت‌های لازم را ایجاد و در ‌‌‌نهایت به اهداف مورد نظر دست یابد.

علاقه‌مندان تا ۳۰ مهر ۹۶ فرصت دارند تا اصل مقالات خود را به اولین همایش ملی بومی‌سازی آموزش زبان‌های خارجی ارسال کنند. ۱۵ آبان همین سال مقالات پذیرش شده اعلام می‌شود و اول آذر مهلت زمان ثبت‌نام در این رویداد است. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی مراجعه کنید.

اولین همایش ملی بومی‌سازی آموزش زبان‌های خارجی، به همت شورای عالی انقلاب فرهنگی و جهاد دانشگاهی با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آذر ۹۶ در مرکز همایش‌های علمی جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

1390-1402© : ایران کنفرانس