کنفرانس ملی معماری، شهرسازی، هنر، طراحی صنعتی، ساخت و فناوری حکمت بنیان

جزئیات فراخوان جایزه بین‌المللی یونسکو-الفوزان برای تشویق دانشمندان جوان

ایران کنفرانس

جزئیات فراخوان جایزه بین‌المللی یونسکو-الفوزان برای تشویق دانشمندان جوان

فراخوان اولین دوره جایزه بین‌المللی یونسکو-الفوزان برای تشویق دانشمندان جوان در علم، فناوری، مهندسی و ریاضی (STEM) منتشر شد.

به گزارش ایسنا، یونسکو طی مکاتبه‌ای با کشورهای عضو فراخوان اولین دوره جایزه بین‌المللی یونسکو-الفوزان را با موضوع تشویق دانشمندان جوان در علم، فناوری، مهندسی و ریاضی اعلام کرده است. این جایزه هر دوسال یکبار با هدف تشویق جوانان به انجام پژوهش‌های علمی در حوزه STEM، آموزش STEM و تقویت همکاری‌های بین‌المللی برای مقابله با چالش‌های جهانی به پنج نفر دانشمند جوان تعلق می‌گیرد. جایزه مذکور به دانشمندان جوانی اعطا می‌شود که دستاوردهایی داشته باشند که منجر به تحول و توسعه اجتماعی-اقتصادی در مقیاس جهانی شده و همچنین علاقه جوانان به‌ویژه دختران و زنان را به علم افزایش داده‌باشد.

جایزه مذکور به واجدان شرایط برای موفقیت مشارکت قابل توجه آنها به مواردی شامل تحقیق در STEM از جمله فناوری‌های نوظهور، آموزش STEM، انتشار یافته‌های تحقیقاتی و همچنین خلاقیت و نوآوری، همکاری بین‌المللی یا منطقه‌ای در STEM اهدا می‌شود.

مهلت اقدام برای جایزه ۱۵ نوامبر ۲۰۲۲ (۲۴ آبان ۱۴۰۱) تعیین شده است و متقاضیان باید در زمان درخواست، کمتر از ۴۰ سال سن داشته باشند. هر یک از برندگان جایزه مبلغ ۵۰ هزار دلار را برای کمک به پیشرفت تحقیقات STEM در مراسمی که در مارس ۲۰۲۳ برگزار می‌شود، دریافت می‌کنند. لازم به ذکر است تمامی مراحل ثبت‌نام و ارسال مدارک به‌شکل آنلاین است.

متقاضیان این جایزه می‌توانند توسط نهادهای دولت‌های کشورهای عضو با مشورت کمیسیون‌های ملی خود، سازمان‌های غیردولتی با مشارکت رسمی با یونسکو و فعال در زمینه‌های مرتبط تحت پوشش جایزه، کرسی‌های یونسکو، مراکز نوع دوم یونسکو، اتحادیه‌های علمی بین‌المللی و دانشگاه‌ها معرفی شوند.

هر درخواست باید با یک توصیه‌نامه کتبی که شامل شرح سوابق و دستاوردهای متقاضی، خلاصه‌ای از فعالیت‌ها، انتشارات و سایر اسناد حمایتی مهم که برای بررسی ارائه شده‌اند و شرح مشارکت متقاضی در اهداف جایزه باشند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، علاقه‌مندان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند به وبسایت یونسکو مراجعه کنند.

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

1390-1403© : ایران کنفرانس