کنفرانس ملی معماری، شهرسازی، هنر، طراحی صنعتی، ساخت و فناوری حکمت بنیان

ششمین کنفرانس بین المللی و هفتمین کنفرانس ملی عمران، معماری، هنر و طراحی شهری

همایش ملی تحول در علوم انسانی و نقش آن در پیشرفت اسلامی در دانشگاه اراک برگزار می شود

ایران کنفرانس

همایش ملی تحول در علوم انسانی و نقش آن در پیشرفت اسلامی در دانشگاه اراک برگزار می شود

قائم مقام همایش ملی تحول در علوم انسانی و نقش آن در پیشرفت اسلامی گفت: این همایش ۲۷ آذرماه در دانشگاه اراک برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام ایمانی مقدم روز شنبه ۵ شهریور در نشست با اصحاب رسانه با بیان اینکه همایش ملی تحول در علوم انسانی و نقش آن در پیشرفت اسلامی با ۴ هدف اصلی شکل گرفته اظهار کرد:  تحول در علوم انسانی و توانمندسازی جامعه، جایگاه نظریه و روش در تحول علوم انسانی، جایگاه هستی شناسی و معرفت شناسی، امکان بومی سازی و اسلامی سازی علوم انسانی، موانع و چالش های تحول در علوم انسانی، نقش نخبگان در تحول علوم انسانی، روابط بین الملل و قش آن در پیشرفت علوم انسانی از جمله محورهای همایش است.

وی افزود: همچنین راهکارهای تحول و بومی سازی علوم انسانی، تحول در علوم رفتاری و اجتماعی و پیشرفت ایران اسلامی، الهیات و معارف اسلامی و پیشرفت ایران اسلامی، تحول در مدیریت علوم اقتصادی و پیشرفت ایران اسلامی از دیگر محورها محسوب می شود.

ایمانی مقدم بیان کرد: همایش با میزبانی دانشگاه اراک و حمایت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان و اندیشکده امام راحل، دانشگاه آزاد و سایر دانشگاه ها برگزار خواهد شد.

حامد صفی خانی، رئیس کمیته اجرایی همایش نیز بیان کرد: اگر علوم انسانی در ریل خود قرار گیرد، خیلی از مشکلات کشور در حوزه های مختلف حل خواهد شد، توجه به این مهم در کشور ما باید پررنگ تر باشد که اکنون چنین نیست، لذا می طلبد که ریل به نفع جریان علوم انسانی جابجا شود و این تحول نیز نیازمند همکاری همه جانبه است.

وی افزود: در ایجاد این گفتمان که نیاز و صلاح کشور است برای همگان باید دغدغه ایجاد شود و پای کار بیایند.

رئیس کمیته اجرایی همایش بیان کرد: این همایش ۲۷ آذر در روز وحدت حوزه و دانشگاه با هدف بررسی راهکارها و موانع تحول در علوم انسانی و همچنین در راستای هم اندیشی نخبگان علوم انسانی سراسر کشور برگزار خواهد شد. مهلت ارسال مقالات تا ۳۰ آبان ماه است که نتایج داوری نیز ۱۵ آذرماه اعلام خواهد شد.

ابراهیم آقامحمدی، دبیرعلمی همایش نیز در این نشست گفت: یکی از اهداف این همایش حرکت علوم انسانی به سمت حل مسائل است و اینکه علوم انسانی در جایگاه اصلی خود قرار گیرد، بر همین اساس کمیته به سمت ایجاد تحول در مسیر هستی شناختی، معرفت شناختی و روش شناختی در این حوزه حرکت کرد.

وی افزود: در این راستا لازم است مبنا نسبت به شناخت انسان و جامعه دچار تحول و تغییر شود، می طلبد علوم انسانی متناسب با جامعه ایران اسلامی و مسائل کشور و حل موضوعات و چالش ها در حرکت باشد. تجربه نشان داده رویکردها و تجویزهایی که متناسب با جامعه اسلامی نبوده، پاسخ خوبی به همراه نداشته و نتوانسته مسائل و مشکلات ایران را از طریق علوم انسانی حل کند.

آقامحمدی ادامه داد: به همین سبب باید تحول در علوم انسانی مورد توجه قرار گیرد، لذا دانشگاه اراک به عنوان دانشگاه جامع در استان پایه این همایش را برنامه ریزی کرد و امیدواریم در قالب سلسله همایش هایی هرساله برگزار شود.

وی با بیان اینکه کمیته علمی همایش متشکل از ۳۵ نفر از اساتید دانشگاه های مختلف است، بیان کرد: تا ۳۱ مرداد، ۵۰ مقاله دریافت شده که البته ۲۶ مقاله رد شده و ۱۸ مورد پذیرفته شده است. همچنین ۷ مقاله به صورت سخنرانی و ۹ مقاله به صورت پوستر و دو مقاله به صورت چاپی پذیرش شده است.

دبیرعلمی همایش با اشاره به اینکه ۳۰ نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه های مختلف نیز در کمیته داوری حضور دارند تاکید کرد: در حال حاضر ۶ مقاله در دست بررسی در اختیار داوران قرار دارد و هرچه پیش می رویم تعداد مقالات افزایش پیدا می کند.

دسترنج، رئیس دانشکده علوم انسانی دانشگاه اراک نیز گفت: علوم انسانی بنای فرهنگ و توسعه در تمام ابعاد است و به صورت مکرر در فرمایشات مقام معظم رهبری نیز بر لزوم پرداخت به علوم انسانی و اسلامی سازی این علوم تاکید شده چراکه با ناکارآمدی علوم انسانی غربی مواجه هستیم که آسیب هایی را ایجاد کرده است.

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

1390-1402© : ایران کنفرانس