۱۳ نشریه دانشگاه علامه طباطبائی موفق به کسب رتبه "الف" شدند

ایران کنفرانس

۱۳ نشریه دانشگاه علامه طباطبائی موفق به کسب رتبه "الف" شدند

بر اساس ارزیابی‌های سال ۱۴۰۰وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ۱۳ نشریه دانشگاه علامه طباطبائی رتبه «الف» را کسب کردند.

به گزارش ایسنا، دکتر محمد شرفی، مدیر مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه علامه طباطبائی از کسب رتبه «الف» توسط ۱۳ عنوان نشریه از نشریات علمی دانشگاه در ارزیابی سال ۱۴۰۰ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد و گفت: مقایسه آمار نشریات در سال ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ نشان می دهد که در سال ۱۳۹۸ تعداد دو عنوان و در سال ۱۳۹۹ فقط یک عنوان نشریه موفق به کسب عنوان الف شده بودند.

وی افزود: از ۸۳۲ عنوان نشریه ارزیابی شده در زمینه علوم انسانی، ۱۲۸عنوان نشریه رتبه الف دریافت کردند که از این تعداد، ۱۳ نشریه متعلق به دانشگاه علامه طباطبائی است و رتبه کسب شده بالاتر از میانگین است.


نشریات دانشگاه علامه طباطبائی که در سال ۱۴۰۰موفق به کسب رتبه الف شدند، عبارتند از:
-    فرهنگ مشاوره و روان درمانی 
-    پژوهش حقوق عمومی 
-    پژوهش‌های راهبردی سیاست 
-    پژوهشنامه معارف قرآنی 
-    دولت پژوهی 
-    مطالعات مدیریت صنعتی 
-    مطالعات مدیریت گردشگری
-    روانشناسی افراد استثنایی 
-    مطالعات مدیریت بهبود و تحول 
-    پژوهش‌های اقتصادی ایران 
-    پژوهشنامه اقتصادی 
-    مطالعات مدیریت کسب و کار هوشمند 
-    Issues in Language Teaching

مدیر مرکز چاپ و انتشارات دانشگه علامه طباطبائی گفت: ۲۱ عنوان نشریه نیز رتبه «ب» را دریافت کرده‌اند که از این تعداد، ۳ عنوان موفق به کسب نمره بالای ۷۹۵ شده‌اند. همچنین دو نشریه «پژوهشنامه مددکاری اجتماعی» و «برنامه‌ریزی توسعه شهری و منطقه‌ای» نیز از رتبه "ج" به رتبه "ب" ارتقاء یافته‌اند.

وی ضمن تبریک و قدردانی از مدیران مسئول، سردبیران، اعضاء هیئت تحریریه و کارشناسان نشریاتی که درکسب این موفقیت مهم نقش داشته‌اند، بر تلاش و برنامه‌ریزی لازم برای ارتقاء سطح کیفی نشریات و کسب رتبه‌های بین‌المللی تأکید کرد.

دکتر شرفی بیان کرد: امیدوارم با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده و گام‌های برداشته شده در مسیر افزایش کیفیت علمی و بین‌المللی شدن نشریات، در آینده شاهد نمایه شدن نشریات علمی دانشگاه علامه طباطبائی در معتبرترین پایگاه‌های بین المللی باشیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبائی، در ارزیابی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) که در ابتدای سال جاری اعلام شد، ۱۳ نشریه از دانشگاه علامه طباطبائی با نام‌های «پژوهش حقوق خصوصی»، «پژوهش‌های اقتصادی ایران»، «پژوهش‌های ترجمه در زبان و ادبیات عربی»، «پژوهشنامه اقتصادی»، «پژوهشنامه معارف قرآنی»،‌ «متن پژوهی ادبی»، «مطالعات مدیریت (بهبود و تحول)»، «مطالعات مدیریت صنعتی»، «مطالعات تجربی حسابداری مالی»، «مطالعات مدیریت گردشگری»، «اندازه گیری تربیتی»،‌ «پژوهش حقوق عمومی» و «پژوهش حقوق کیفری» به عنوان «نشریات هسته» معرفی شدند. نشریات هسته، نشریاتی هستند که کیفیت بالای آنها از نظر محتوای علمی، پس از بررسی و تحلیل کیفی توسط گروهی از متخصصان رشته‌های مرتبط، محرز شده است. شاخص‌هایی همچون به‌روز بودن موضوعات پژوهشی، کاربردی بودن یافته‌ها، خوانایی و کیفیت علمی، روش‌شناسی دقیق، ارائه فهم پذیری داده‌ها، بحث منطقی، استدلال دقیق و شیوه نتیجه‌گیری در انتخاب نشریات هسته مد نظر قرار می گیرد.

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

دهکده بومگردی دادا

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

1390-1402© : ایران کنفرانس