کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

پنجمین کنفرانس بین المللی صنعت CNG با تقدیر از مقالات برتر خاتمه یافت

ایران کنفرانس

پنجمین کنفرانس بین المللی صنعت CNG با تقدیر از مقالات برتر  خاتمه یافت

به گزارش روابط عمومی  دبیرخانه کنفرانس،«پنجمین کنفرانس بین المللی صنعتCNG» نیز به پایان رسید، اما شاید یکی از موضوعاتی که موجب شد تا این دوره از همایش پربارتر از دوره های قبل باشد، برگزاری موفق تر نمایشگاه تجهیزات و صنایع وابسته به این صنعت بود که بازدیدکنندگان را در جریان آخرین دستاوردهای واحد های تولید از قبیل مراکز تحقیقاتی، سازمان ها و نهادی مرتبط با این صنعت، کارخانجات و سایر کارگاه هایی که در بخش تولید لوازم و قطعات صنعت CNG در کشور فعالیت می کنند، قرار می داد و تلاش بی شائبه مسئولان و تولید کنندگان داخلی این حوزه را به معرض نمایش می گذاشت.آن هم  در وضعیتی که کشور در شرایط تحریم قرار دارد. تحریمی که می تواند به شکل فرصتی سازنده برای دستیابی به خودکفایی در تولید تجهزیزات و دستگاه های مورد استفاده در صنایع گاز سوز باشد.

از این ها که بگذریم ورودی نمایشگاه که در سمت چپ سالن اصلی منتهی به محل برگزاری همایش در محوطه هتل المپیک قرار داشت، بابی بود برای آشنایی هر چه بیشتر مصرف کنندگان با تولیدات صنایع بزرگ و کوچکی که توانسته بودند با پشتکار خود توانمندی متخصصان ایرانی و بی نیازی به کالاهای خارجی را به نمایش درآوردند. دو راهروی اصلی با غرفه هایی که در دو طرف آنها قرار داشت و چند راهروی فرعی که گوشه دنجی را برای صنعتگران فراهم کرده بود تا با خریداران و صاحبان دیگر صنایع در زمینه CNGبیشترآ شوند.

از نظر پرهام صوفی؛ مدیر کارخانه البرز یدک، حضور در این نمایشگاه علاوه بر اینکه آخرین دستاوردهای واحدهای تولیدی در این زمینه را به نمایش می گذاشت، نوعی دلگرمی برای تولید کنندگان و مشتریان محسوب می شد، اینکه در شرایطی که غرب کشور ما را تحریم کرده تا با این کار ما را در شرایط سختی قرار دهد و به خواسته خود برسد، ما توانسته ایم همه محصولات مورد نیاز را خودمان تولید کنیم.

به گفته وی به جر قطعات لاستیکی که بعد از تحریم وارد ایران نمی شود، در حال حاضر هیچ وابستگی به محصولات و تولیدات خارجی نداریم. فقط در زمینه اورینگ ها این نیاز وجود دارد که آن هم مربوط به کل صنعت در ایران است و منحصر بهCNG نیست. البته امروزه بسیاری از شرکت ها در ایران توانسته اند اورینگ یا همان قطعات گاز بندی و سیل کننده شیر در فشار بالا را تولید کنند.

پرهام گله ای هم از سازندگان خودرو در کشور دارد اینکه هنوز شرکت های ایران خودرو یا سایپا قطعات مورد نیاز خود را از سایر کشورها تهیه می کنند، درصورتی که تولید کنندگان داخلی موفق به ساخت این وسایل و تجهیزات شده اند. مسعود منادی؛ مدیر کنترل کیفیت شرکت فناوری پارسیان نیز با پرهام موافق است، اینکه صنعتگران ایرانی در این زمینه موفق عمل کرده و توانسته اند به خودکفایی در این زمینه دست یابند. از این رو برپایی چنین نمایشگاهی می تواند ویترینی برای آنها باشد تا خاطر مصرف کنندگان و مشتریان محصولات خود را بیش از پیش آسوده کنند.

نکته مهمی که وی به آن اشاره می کند نبود یا ضعف سیستم اجرایی است که بر استفاده  شرکت ها از محصولات داخلی نظارت کند. به عنوان مثال در خصوص تجهیزات تست ادواری خودروها و مخازن CNG ،این تولیدات چندان خریداری ندارد در حالی که  بعد از اینکه یک خودرو گاز سوز می شود، یکی از مهمترین اقدامات انجام تست اداواری از این وسایل نقلیه است، که باید هر 36 ماه یکبار طبق استاندارد اروپا و استاندارد ایران ايزو 9624 تست ظاهری شود،  علاوه بر این تست ادواری خودرو طبق استاندارد ایزیری 9747 باید هر یک سال یکبار انجام شود، زیرا برخی از تجیهزات گاز سوز به مرور زمان و در طی سال که از آنها استفاده می شود، ممکن است؛ دچار پوسیدگی، نشتی یا خرابی شوند به همین دلیل تست ادواری باید انجام شود.

با این وجود به رغم اینکه وزارت کشور متولی این امر است به علت اینکه سیستم اجرایی دچار اشکال است این کار به درستی انجام نمی شود. موضوعی که باید بیشتر از این مورد توجه مسئولان قرا بگیرد.

امیر منتظری؛ مسئول فروش شرکت بهینه صنعت اصفهان، تولید کننده انواع مخازن CNGاز ورق و لولهنیز از نمایندگان این شرکت در نمایشگاهتجهیزات و صنایع وابسته به صنعت CNGاست، حضور تعداد کمی از تولیدکنندگان خارجی در نمايشگاه نشان دهنده توانمندی ایران در ساخت تجهیزات مورد نیاز در این صنعت ارزیابی می کند، هرچند که معتقد است حضور پررنگ تر آنها می تواند نشان دهد تولید کنندگان داخلی در مقایسه با آنها به چه توانمندی هایی دست یافته اند.

به عبارتی وی برگزاری چنین همایش ها و کنفرانس هایی را در دستیابی کشور به خودکفایی در زمینه تولید محصولات و تجهیزات مرتبط با صنعت CNGبسیار مهم ارزیابی می کند. البته منتظری تحقق اهداف تعیین شده در این کنفرانس و نمایشگاه را مستلزم موضوعاتی می داند. به طور نمونه اینکه مطالب و نکاتی که در همایش توسط کارشناسان و مسئولان این حوزه عنوان می شود، در طی سال و تا زمان برگزرای همایش بعدی مورد بررسی و استفاده قرار گیرد و به حال خود رها نشود، موضوعات ثبت و ضبط شده و کارگروهایی در این  رابطه به صورت مستمر مباحث را پیگیری کنند.

منتظری وضعیت سازندگان مخازن CNG در کشور را چندان مساعد ارزیابی نمی کند زیرا علت نوسانات بازار ارز ، حاشیه سود ساخت چنین تجهیزاتی را برای آنها به شدت کاهش داده است،  واردات ورق به ایران ممنوع شده است. با این وجود به باور مسئول فروش شرکت بهینه صنعت اصفهان به شرط اینکه در این زمینه تولیدات داخلی داشته باشیم با توجه به قیمت نهایی می توان گفت از این چالش به سلامت رد شده ایم.

علیرضا ممغانی؛ کارشناس فروش شرکت آسیا نما، بزرگترین تولید کننده مخازن گازی CNGاست که ماه آینده تولیدات خود را به بازار عرضه می کند، به اعتقاد وی نمایشگاه مکانی است که شرکت کنندگان  می توانند، سیاست های فروش و تولید خود را به نمایش گذاشته و با آگاهی از نیاز مشتری تنظیم کنند. اینکه مشتری چه چیزی را می خواهد تا هدفمند برنامه ریزی شده و با کیفیت بیشتر به کار خود ادامه دهد.

ممغانی برای صنعتگران این حوزه نیز سهمی در اقتصاد مقاومتی قائل است، زیرا تاکنون تنها چندین کشور ابتدا کشورهای اروپایی و سپس کشورهایی مانند ؛ چین،هند و مالزی،برزیل به ایران واردات داشتند که پیامد این واردات خروج ارز از کشور بوده است، بر این اساس و با توجه به فرموده مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، این رویکرد می تواند از خروج ارز از کشور جلوگیری کند، ضمن اینکه با دستیابی به خودکفایی در این زمنیه می توان صادرات چنین کالاهایی را نیز آغاز کرد.

وی خبر خوشی هم برای مشتریان شرکت آسیانما دارد اینکه از سال 92 وارداتی در زمینه مخازان نخواهیم داشت ضمن اینکه در زمینه صادرات اقداماتی انجام شده است که با کسب استاندارد صادرات این امر نیز محقق می شود. از غرفه هایی که تولیدات خود را به نمایش گذاشته اند که بگذریم در راهروی فرعی سمت راست نمایشگاه به غرفه بزرگی بر می خوریم که به همت شرکت پخش فرآورده های نفتی ایران برگزار شده است و آثار تصویری هنرمندان ایرانی در حوزه نقاشی و کاریکاتور را در معرض دید قرار داده است. تابلوهایی که با محوریت قرار دادن بحث CNG و فواید استفاده از آن، تاثیراتی که در سلامت محیط زیست، افراد جامعه، امنیت نصب استاندارد مخازن CNGو ...، سعی کرده اند که فضای این کنفرانس و نمایشگاه را به نوعی با هنر گره بزند. در این غرفه علاوه بر این برخی از آثار شرکت کننده در نخستین جشنواره بین المللی کاریکاتور شرکت پخش فرآورده های نفتی ایران که زمستان 90  با حضور 50 کشور جهان برگزار شده است را نیز به نمایش در آمده بود که بازدید از انها خالی از لطف نبود.

به هر حال «پنجمین کنفرانس بین المللی صنعتCNG» هم خاتمه یافت تا برگزار کنندگان و متولیان آن گرد یک میز بنشینند و با مطالعه و بررسی موضوعات طرح شده، ضمن ارائه دستاوردهای داخلی در این حیطه، برای موفقیت هرچه بیشتر این صنعت و رفع مشکلات موجود برنامه ریزی کنند.

آخرین بروزرسانی (سه شنبه ، 28 آذر 1391 ، 08:26)

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان