عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

برگزاری کنفرانس ملی آینده پژوهی جمهوری اسلامی ایران/مهلت ارائه مقالات تا ۲ اسفند

ایران کنفرانس

برگزاری کنفرانس ملی آینده پژوهی جمهوری اسلامی ایران/مهلت ارائه مقالات تا ۲ اسفند

محمدرضا مردانی، دبیر کنفرانس ملی آینده پژوهی جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، افزود: این کنفرانس ملی با رویکرد تمدن‌سازی نوین اسلامی با مجوز رسمی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

وی بیان داشت: کنفرانس ملی آینده پژوهی جمهوری اسلامی ایران به منظور شناسایی قطب‌ها و مراکز علمی مرتبط و تبیین کارکردهای آینده پژوهی در حوزه‌های مختلف راهبردی مورد نیاز دستگاه‌های اجرایی کشور است.

دبیر کنفرانس ملی آینده پژوهی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: این کنفرانس توسط مرکز پژوهشی مدیریت راهبردی فاتح طی روزهای 14 و 15 اسفندماه در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.

مردانی خاطرنشان کرد: این کنفرانس به همت مرکز پژوهشی مدیریت راهبردی مدیریت فاتح و با همکاری دانشگاه شهید بهشتی، مرکز آینده پژوهی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، مرکز مطالعات آینده دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه امام صادق(ع)، دانشگاه دفاع ملی، دانشگاه صنعتی مالک اشتر، دانشگاه پیام نور و آکادمی توورایلند (TUV Rheinland) آلمان برگزار می‌شود.

به گفته وی، شناسایی و دسته‌بندی قطب‌های علمی آینده پژوهی کشور، ارائه نتایج مطالعات و دستاوردهای علمی قطب‌های علمی و صاحبنظران آینده‌پژوهی کشور، تعریف جایگاه ویژه قطب‌های علمی در تولید علم آینده پژوهی، آسیب‌شناسی مطالعات آینده پژوهی در حوزه‌های مختلف ایران و بسترسازی برای دستیابی به چشم‌انداز مشترک، تبیین آخرین روش‌ها، دستاوردها و فن‌آوری‌های نوین در حوزه آینده پژوهی و شناسایی موانع پیش‌رو، تبیین ضرورت و کارکردهای آینده پژوهی برای سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی و شناسایی حوزه‌های راهبردی کشور از منظر آینده‌پژوهش در راستای اسناد بالادستی مهمترین اهداف برگزاری این کنفرانس بشمار می‌رود.

* ارائه 7 محور تخصصی آینده پژوهشی

دبیر کنفرانس ملی آینده پژوهی جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: این کنفرانس دارای 7 محور حوزه اقتصادی، حوزه علم و فناوری، حوزه دینی، حوزه فرهنگی - اجتماعی، حوزه سیاسی، حوزه دفاعی - امنیتی و حوزه انرژی است.

مردانی با اشاره به برنامه‌های جنبی کنفرانس ملی آینده پژوهی جمهوری اسلامی ایران گفت: در این کنفرانس 7 پانل تخصصی با موضوعات آینده پژوهی فضای اقتصادی و کسب و کار با تأکید بر اقتصاد مقاومتی، آینده پژوهی فضای علم و فناوری با تأکید بر نقشه جامع علمی کشور، آینده پژوهی از منظر ادیان با تأکید بر آموزه‌های اسلامی، آینده پژوهی فضای فرهنگی و اجتماعی با تاکید بر سبک زندگی، آینده پژوهی فضای سیاسی ایران و جهان با تاکید بر جهان‌سازی، آینده پژوهی فضای دفاعی - امنیتی با تاکید بر امنیت پایدار و آینده پژوهی حوزه انرژی با تاکید بر بهینه‌سازی مصرف6 انرژی برگزار می‌شود.

* آینده پژوهشی حیاتی‌ترین علم موردنیاز علوم انسانی

وی با بیان اینکه شناخت آینده از حیاتی‌ترین علوم مورد نیاز در حوزه علوم اجتماعی و انسانی است، تصریح کرد: آینده پژوهی سعی می‌کند با پیش‌بینی عوامل مؤثر در تغییرات آینده به صورتی دوگانه مهار تغییرات را در دست گیرد و جامعه را برای این تغییرات آماده کند.

دبیر کنفرانس ملی آینده پژوهی جمهوری اسلامی ایران بیان داشت: آینده ‌پژوهی هنر شکل دهی به آینده است و افراد دارای این علم می‌توانند آینده جهان را به دلخواه و مطلوب خود شکل دهند.

* مهلت ارائه مقالات تا 2 اسفندماه

مردانی اضافه کرد: تمامی اساتید، دانشجویان و پژوهشگران می‌توانند مقالات خود، درباره محورهای اصلی کنفرانس حداکثر تا 2 اسفندماه از طریق نشانی الکترونیکی آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسكریپت دارید برای دبیرخانه کنفرانس ارسال کنند.

وی گفت: علاقمندان به شرکت در کنفرانس می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی www.fetehidea.ir  اطلاعات لازم برای ثبت‌نام در این کنفرانس را کسب کنند.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان