کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

کنگره موبایل ایران زمینه ایجاد دانشكده تلفن همراه را فراهم می سازد

ایران کنفرانس

کنگره موبایل ایران زمینه ایجاد دانشكده تلفن همراه را فراهم می سازد

به گزارش ستاد اطلاع رسانی کنگره موبایل ایران، دكتر روستا آزاد، رئيس دانشگاه صنعتي شريف در نشست خبري كه در خصوص كنگره موبايل ايران برگزار شد با اشاره به اينكه اين كنگره از 28 بهمن تا 2 اسفند ماه در محل نمايشگاه بين المللي برگزار مي شود ، اظهار داشت : قابليت ها و توانمندي هاي خوبي در اين حوزه است كه برگزاري اين رويداد مي تواند پتانسيل كشور را در اين عرصه نشان دهد و در كنار آن منجر خواهد شد ، سهم دانشگاه در فرهنگ سازي در اين حوزه به اين شكل نمايان شود .

وي با اشاره به اينكه بحث تبادل ، انتقال و پردازش اطلاعات امروزه جايگاه ويژه اي دارد ، اظهار داشت براساس برنامه چشم انداز 20 ساله کشور، حركت مستند و دانش بنيان در اين فرايند بسيار مهم است .

دکتر روستا با بيان اينكه هر ساله شاهد برگزاري نمايشگاه الكامپ و تله كام هستيم ، اما جاي موبايل به صورت ويژه در سال هاي گذشته خالي بوده است ، وي گفت : خوشحاليم دانشگاه با توجه به رسالت و مأموريت خود در اين موضوع مهم وارد شده و با همراهي اپراتورهاي تلفن همراه و ساير شركت هاي وابسته در اين حوزه ، اقداماتي را در خصوص برگزاري اين كنگره در دستور كار خود قرار داده است .

وي با اشاره به اين كه از دو دوره گذشته همايش خدمات ارزش افزوده برگزار شده و نتايج خوبي را به همراه داشته ، ادامه داد : توفيق در اين اقدام سبب شده كه در سال جاري اين همايش ها تبديل به يك كنگره شده است .

رئيس دانشگاه صنعتي شريف با بيان اين كه 4 همايش تخصصي در حوزه تلفن همراه در روز نخست اين كنگره برگزار مي شود ، تصريح كرد : جا به جا شدن محل كنگره موبايل از سالن صدا و سيما به محل نمايشگاه هاي بين المللي بيان گر اين مطلب است كه امسال وسعت بيشتري در اختيار اين كنگره قرار گرفته است .

وي با تأكيد بر اينكه حمايت مطبوعات و پوشش خبري آنان بسيار مهم است ، افزود : از آنجا كه اين رويداد در سطح ملي برگزار مي شود در نتيجه همكاري مطبوعات و رسانه ها در اين راستا بسيار مهم است ؛ وي در بخشي ديگر از سخنانش در خصوص تأثير اين رويداد در بومي سازي مبحث موبايل گفت : وسيله ارتباطي تلفن همراه مي تواند تأثيرات مثبت و منفي گوناگوني با خود به همراه داشته باشد ، برهمين اساس بومي كردن اين صنعت از آن جهت كه ظرفيت خوبي در اين حوزه در كشور وجود دارد لازم است .

به گفته وي ، در شرايط حاضر ايران در حوزه سرويس و خدمات ارزش افزوده در مقايسه با ساير كشورها در جايگاه بالاتري قرار دارد و برگزاري مسابقات و خروجي اين رويدادها بيانگر اين امر است .

وي همچنين در خصوص هماهنگي دانشگاه با تكنولوژي روز گفت : دانشگاه تاكنون توانسته همكاري هاي خوبي با اپراتورهاي تلفن همراه انجام دهد به گونه اي که يك شركت مشترك با همكاري همراه اول و سرمايه گذاري مشترك اين دو نهاد ايجاد شده است .

وي افزود: همچنين در همين راستا همكاري هايي نيز با اپراتور دوم صورت گرفته است .

روستا آزاد همچنين با اشاره به فعاليت دانشگاه در حوزه برنامه نويسي گفت : برنامه نويسي مي تواند بسياري از دغدغه هاي منفي اين وسيله ارتباطي را تبديل به فرصت هاي مثبت كند .

وي همچنين از بررسي هاي اوليه براي تشكيل دانشكده تلفن همراه خبرداد و گفت : اين موضوع كه دانشكده تلفن همراه در چه مقطعي راه اندازي شود نياز به بررسي دارد و فعلا در اين خصوص تصميم گيري نشده است .

وي در خصوص تعامل و همكاري وزارت ارتباطات در خصوص برگزاري كنگره موبايل با دانشگاه چه ميزان است ، گفت : بيشتر تعامل دانشگاه با شركت هاي زير مجموعه وزارتخانه و اپراتورها صورت گرفته ، اين در حاليست كه مشكل خاصي در خصوص تعامل ما و اين وزارتخانه وجود ندارد .

لازم به ذکر است، کنگره موبایل ایران به منظور معرفی آخرین دستاوردهای علمی و فناوری این حوزه در کشور 29 بهمن لغایت 2 اسفند ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت کنگره به نشانی : www.iranmobilecongress.com  مراجعه کنند.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان