کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

فرصت مطالعاتی خارج کاهش یافت (91/12/27)

ایران کنفرانس

فرصت مطالعاتی خارج کاهش یافت

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه90 درصد فرصت‌های مطالعاتی در داخل کشور انجام می‌شود، گفت: ضرورتی بر تمرکز فرصت‌های مطالعاتی در خارج کشور وجود ندارد.

دکتر محمد مهدی نژاد نوری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به برنامه‌های وزارت علوم در زمینه فرصت‌های مطالعاتی در شرایط تحریمی، افزود: بر اساس آیین نامه فرصت‌های مطالعاتی 90 درصد مطالعات فرصت‌های مطالعاتی در داخل کشور انجام خواهد شد.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: به عنوان نمونه در صورتی که فردی مهندس الکترونیک است ضرورتی ندارد که فرصت مطالعاتی خود را در خارج کشور بگذراند بلکه در داخل کشور کارخانه‌ها و مراکز تحقیقات بزرگ الکترونیکی وجود دارد و می‌تواند 6 تا 9 ماه در این مراکز حضور داشته باشند.

وی اظهار داشت: در این صورت هم می‌توانند به این بخش صنعتی کمک کنند و هم نیازهای بخش صنایع را درک می‌کنند و زمانی که به دانشگاه بر می‌گردند به عنوان طرح‌ها و پروژه‌های کلان در قالب رساله دوره‌های تحصیلات تکمیلی اقدام به رفع نیازهای کشور کنند.

مهدی نژاد، تاکید کرد: از این رو ضرورتی بر تمرکز فرصت‌های مطالعاتی در خارج کشور وجود ندارد.

وی در عین حال بر ضرورت به روز کردن موضوعات و دروس دانشگاه تاکید کرد و یادآور شد: بخش دیگر فرصت‌های مطالعاتی به روز کردن دروس دانشگاهی است که در این صورت به اساتید 6 تا 9 ماه فرصت مطالعاتی داده می‌شود.

معاون پژوهشی وزیر علون در این باره توضیح داد: اساتیدی که بخواهند مطالب دوره درسی را به روز کنند و یا دروس جدیدی را ارائه دهند می‌تواند 6 تا 9 ماه در قالب فرصت مطالعاتی در یکی از دانشگاه‌های های کشور و مرکز مطالعاتی حضور یابند تا بتوانند با توان بیشتری در دانشگاه‌ها حضور داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس آیین نامه فرصت مطالعاتی که در 9 ماده ابلاغ شده است فرصت مطالعاتی خارج از کشور به عضو هیات علمی منتخب برای تحقیق و مطالعه در مورد یک موضوع خاص که امکان انجام آن در داخل کشور نیست و یا انجام کار مشترک با صاحب نظران و اساتید شاغل در خارج از کشور ضروری باشد براساس کسب امتیازات و اخذ پذیرش از یک دانشگاه یا مرکز معتبر علمی و پژوهشی داده می‌شود.

بر این اساس استفاده از فرصت مطالعاتی برای اعضای هیات علمی مدت استفاده از این فرصت را در داخل و خارج کشور حداکثر یک یا دو نیمسال تعیین کرده و چنانچه در دوره انجام فرصت مطالعاتی نیاز به انجام طرح پژوهشی باشد، طرح می‌بایست در اولویت‌های علم و فناوری کشور بوده و خروجی آن هم مشخص باشد.

کشورهایی برای اعزام اعضای هیات علمی به فرصت مطالعاتی در اولویت هستند که وزارت علوم با آنها تفاهم نامه همکاری داشته و در حال تبادل استاد و دانشجو باشند. همچنین چاپ حداقل یک مقاله در نشریات معتبر با نمایه استنادی  بین‌المللی پس از انجام  فرصت مطالعاتی خارج از کشور و حداقل یک مقاله در نشریات معتبر علمی  پژوهشی پس از انجام فرصت مطالعاتی  داخل کشور الزامی است.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان