کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

آخرین آمارتولیدعلم ایران/ سوئیس، روسیه و ترکیه بعد از ایران (92/1/21)

ایران کنفرانس

آخرین آمارتولیدعلم ایران/ سوئیس، روسیه و ترکیه بعد از ایران

سرپرست پايگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) با اعلام تازه ترين آمار توليد علم جهان در پايگاه استنادی اسکوپوس گفت: ايران تا 8 آوريل 2013 ميلادی با توليد 8 هزار و 513 مقاله در مجلات معتبر بين المللی رتبه 16 توليد علم جهان را به خوداختصاص داده است.

دکتر جعفر مهراد در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه توسعه روز افزون آموزش عالی و تحقيقات علمی از يک سو و تاسيس و انتشار مجلات معتبر علمی از سوی ديگر، موجب شده است که فعاليت های انتشاراتی اعضای هيات علمی در دانشگاه ها و موسسات پژوهشی - دولتی و غير دولتی - به طور پيوسته از رشد قابل توجهی برخوردار شود، اظهار داشت: اين رشد در سال 2013 ميلادی نيز همچنان ادامه دارد و جمهوری اسلامی ايران تا تاريخ 8 آوريل 2013 ميلادی (2 روز گذشته) با توليد 8513 مقاله در مجلات معتبر بين المللی که توسط نظام استنادی اسکوپوس ثبت و نمايه سازی شده، رتبه 16 توليد علم جهان را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: با استفاده از داده های پايگاه استنادی اسکوپوس که تا اين بازه زمانی آمار توليدات علمی کشورهای جهان را می توان استخراج و تحليل نمود، مشخص است که آمريکا، چين، انگلستان، آلمان و ژاپن پنج کشوری هستند که هر کدام به ترتيب با توليد 109924 مقاله، 82275 مقاله، 32684 مقاله، 29534 مقاله و 22970 مقاله رتبه های اول تا پنجم را به خود اختصاص داده اند؛ نظر به ميزان توليدات علمی بسيار بالا توسط دانشگاه ها و مراکز تحقيقات علمی آمريکا، اين کشور 6/20 درصد از کل توليد علم جهان را تا اين تاريخ به خود اختصاص داده است.

سرپرست ISC ادامه داد: کشورهای فرانسه، هندوستان، ايتاليا، کانادا، اسپانيا، استراليا، کره جنوبی، هلند، برزيل و تايوان 10 کشور بعدی هستند که به ترتيب رتبه های 6 تا 15 را به دست آورده اند.

وی افزود: بعد از ايران که در مقام 16 توليد علم جهان نشسته کشورهای سوئيس (7606 مقاله)، ترکيه (7075 مقاله)، سوئد (6977 مقاله) و فدراسيون روسيه (6644 مقاله) قرار دارند و رتبه های 21 تا 25 نيز مربوط به کشورهای لهستان، بلژيک، دانمارک، اتريش و پرتغال است.

مهراد خاطرنشان کرد: نگاهی اجمالی به رتبه ايران در توليد علم در پايگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) در طول چند سال اخير نشان می دهد که دانشمندان و پژوهشگران ايران با توليد پر شتاب مقالات علمی، جايگاه ايران را در بين کشورهای جهان تثبيت کرده و جمهوری اسلامی ايران را به صورت غرور آفرين در رديف 20 کشور اول توليد علم جهان قرار داده اند.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان