کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

افزایش 15 تا 20 درصدی شهریه دوره‌های شبانه و غیرانتفاعی (92/2/12)

ایران کنفرانس

افزایش 15 تا 20 درصدی شهریه دوره‌های شبانه و غیرانتفاعی

معاون آموزشی وزیر علوم از افزایش 15 تا 20 درصدی شهریه دوره‌های شبانه و غیرانتفاعی خیر داد و گفت: اواخر این هفته یا هفته آینده به دانشگاه‌ها ابلاغ خواهد شد .

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر حسین نادری منش معاون آموزشی وزیر علوم صبح امروز در مراسم بزرگداشت مقام اساتید بازنشسته و انتخاب اساتید برتر آموزشی دانشگاه الزهرا (س) در جمع خبرنگاران در پاسخ به مهر درباره آخرین وضعیت پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها، با بیان اینکه شیوه نامه پردیس‌های خودگردان اعلام شده است، افزود: در  برنامه پنجم توسعه به این مساله اشاره نکرده است  که دانشگاه‌های کوچکتر نمی‌توانند پردیس خودگردان راه اندازی کنند اما برای اینکه کیفیت این پردیس‌ها رعایت شود ابتدا این پردیس‌ها در دانشگاه‌های بزرگ در استان‌ها تشکیل شده و سپس در دانشگاه‌های دیگر ایجاد خواهد شد.

معاون آموزشی وزیر علوم ادامه داد: برخی استان‌ها دارای دو دانشگاه مادر بودند مانند دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی اصفهان که هر دو از قطب‌های دانشگاهی هستند بنابراین به هردو دانشگاه مجوز راه اندازی پردیس خودگردان ارائه شد

وی همچنین به آخرین وضعیت شیوه نامه ظرفیت دکتری اشاره کرد و یادآور شد: شیوه نامه ظرفیت دوره دکتری پردیس‌های دانشگاه‌های بزرگ تعیین شده است.

نادری به افزایش شهریه پردیس‌های خودگردان اشاره کرد و ادامه داد: شهریه پردیس‌های خودگردان در سال جاری اضافه نمی‌شود اما شهریه دوره‌های شبانه و غیر انتفاعی بازنگری شده و بین 15 تا 20 درصد افزایش خواهد داشت که در راستای حذف یارانه‌ها و افزایش هزینه‌ها بوده و از سوی شورای گسترش وزارت علوم اعلام خواهد شد.

وی درباره روند افزایش شهریه دوره های شبانه توضیح داد: از سال 80 که دوره‌های شبانه‌ها مطرح شد بنا بود سالانه با توجه به نرخ تورم این شهریه‌ها افزایش یابد اما به دلایل مختلف و وضعیت اقتصادی تا سال‌ 87 اقدامی در این زمینه صورت نگرفت ولی در سال گذشته با توجه به نرخ تورم و افزایش هزینه‌ها 10 درصد شهریه دوره‌های شبانه افزایش یافت.

نادری منش اضافه کرد: میزان شهریه دوره‌های شبانه در سال جاری برای ورودی‌های جدید 15 تا 20 درصد افزایش خواهد داشت.

معاون آموزشی وزیر علوم با بیان اینکه یک دوره ارشد شبانه یا غیر انتفاعی از یک سال دوره دبیرستان غیر انتفاعی ارزان‌تر است. خاطر نشان کرد: هزینه دوره‌های ارشد شبانه کمتر از 10 میلیون تومان برآورد شده است و این نشان می‌دهد ارزان‌ترین دوره‌های آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد مربوط به آموزش عالی است.

وی در پاسخ به این سئوال که  شیوه نامه شعب بین‌الملل چه زمانی اعلام می‌شود، گفت: در برنامه پنجم نام "شعب بین المللی" وجود  ندارد ولی مباحثی در خصوص شعب دانشگاه‌ها در خارج از کشور مطرح است که این مساله در کمیته فراملی معاونت آموزشی در حال بررسی است.

نادری منش همچنین یادآور شد: مجوزهایی که برای دانشگاه‌ها صادر می‌شود نیز توسط کمیته فراملی صورت می‌گیرد.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان