عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

توصیه وزارت علوم به دانشجویانی که قصد تحصیل در خارج دارند (92/4/18)

ایران کنفرانس

توصیه وزارت علوم به دانشجویانی که قصد تحصیل در خارج دارند

مدیر کل امور دانش‌آموختگان وزارت علوم فرآیند ارزشیابی مدارک دانش‌آموختگان دانشگاه‌های خارج از کشور را تشریح کرد.

محمدحسین مجلس آرا در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به مورد توجه قرار گرفتن مقطع، رشته و دانشگاه در ارزشیابی مدارک خارجی، گفت: بیشتر دانشگاه‌های مورد قبول وزارت علوم با همه رشته‌هایشان مورد قبول خواهند بود، اما در برخی موارد ممکن است در دانشگاهی برخی از رشته‌ها مورد قبول نباشند.

وی افزود: همچنین در برخی از دانشگاه‌ها تنها مقطع کارشناسی و یا مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مورد قبول وزارت علوم هستند.

مجلس آرا با بیان اینکه در آیین‌نامه جدید، دانشگاه‌ها به پنج دسته ممتاز، خوب، متوسط، ضعیف و غیرقابل ارزشیابی تقسیم می‌شوند، اظهارکرد: در حال حاضر حدود 2500 دانشگاه در لیست دانشگاه‌های مورد قبول وزارت علوم هستند که تعداد زیادی از آنها دانشگاه‌های متوسط و ضعیف است.

مدیر کل امور دانش‌آموختگان وزارت علوم درباره مدارک دانشگاه‌هایی که در لیست وزارت علوم نیستند، تصریح کرد: اگر دانشگاهی در لیست نباشد، در صورتی که مورد تایید کشور متبوع خود باشد، مدارکش قابل بررسی است که در این صورت مستندات و سوابق دانشگاه بررسی شده و شاخص‌ها را ارزیابی و مدارک را تایید می‌کنیم، اما این موضوع کم اتفاق می‌افتد.

وی با بیان اینکه پیش از این دانشگاه‌ها بر اساس کشور و قاره دسته‌بندی می‌شدند، گفت: در آیین‌نامه جدید دانشگاه در هر کشوری هم باشد، فرقی نمی‌کند و فقط مهم این است که در کدام یک از دسته‌های پنجگانه قرار می‌گیرند.

مجلس آرا به دانشجویان توصیه کرد که برای تحصیل در کشورهای خارجی دانشگاه‌های ممتاز و خوب را انتخاب کنند، چرا که به دلیل تفاوت رشته‌ها و تعداد آزمون‌ها امکان برگزاری آزمونی ملی برای همه دانش‌آموختگان نیست و دانشجویانی که مدارک خود را از دانشگاه‌های متوسط یا ضعیف دریافت می‌کنند، ممکن است پس از بررسی به سمت یکی از دانشگاه‌های کشور سوق داده شده و برای تایید مدرک ملزم به گذراندن تعدادی واحد درسی در دانشگاه‌های داخل باشند.

مدیر کل دانش‌آموختگان وزارت علوم با اشاره به ارزشیابی حدود 3300 مدرک دانشگاهی در سال 91، تصریح کرد: بیشترین مدارک ارزشیابی شده به ترتیب از دانشگاه‌های کشورهای مالزی، هند و آمریکا هستند.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان