کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

انتشار نتایج رتبه بندی دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور (92/4/20)

ایران کنفرانس

انتشار نتایج رتبه بندی دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) از انتشار نتایج رتبه بندی دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور خبرداد

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، جعفرمهراد درخصوص نتایج رتبه بندی دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور گفت: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) سه سال متوالی یعنی از سال 1389 دانشگاه های کشور را براساس معیارها و شاخص های مصوب که مورد تایید ISESCO و وزرای آموزش عالی و تحقیقات علمی کشورهای اسلامی است رتبه بندی می کند.

وی گفت: رتبه بندی سال 1391 براساس روش شناسی سال های قبل انجام شده ، اما درشکل ارائه اطلاعات و تنظیم جدول ها از رده بندی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشوراستفاده شده است.

وی افزود: دراین رده بندی دانشگاه های هنر، صنعتی، جامع و پژوهشگاه ها به تفکیک رتبه بندی شده و رتبه و امتیازات هریک از دانشگاه ها در قالب جدول های ارائه شده معنی پیدا می کند.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) گفت: درجدول های رتبه بندی، امتیازات کلی سال های 1390 و 1391 نیز درج گردیده و دانشگاه ها هرکدام به وضوح خواهند دید که درسایه تلاش وهمکاری های علمی و تحقیقاتی ازسوی دانشگاه ها و نیز سرمایه گذاری های به عمل آمده درحوزه آموزش عالی ،دانشگاه ها از رشد قابل توجهی برخوردار می باشند.

وی لفزود : همچنین رشد حاضرحاکی ازافزایش فعالیت های علمی وتحقیقاتی درحوزه های مختلف ازجمله افزایش در تعداد مقالات، استنادها، اختراعات و اکتشافات و افزایش در جوایز و سایر شاخص هایی می باشد که به نظرمی رسد دانشگاه ها ازمعیارها و شاخص های مطرح در ISC استفاده کامل نموده و درطول سه سال گذشته به این شاخص ها به دقت توجه کرده و درنتیجه به نحو چشمگیری با جا به جایی رتبه ها، جایگاه درخور توجهی را به دست آورده اند.

دکتر مهراد گفت: دربین 34 دانشگاه علوم پزشکی کشور که دررتبه بندی سال 1391 شرکت کرده بودند، دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران، شهید بهشتی، شیراز، اصفهان و مشهد به ترتیب رتبه های اول تا پنجم را به خود اختصاص داده اند.

دکتر مهراد افزود: از مجموع 51 دانشگاه جامع وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که در رتبه بندی سال 1391 شرکت کرده اند، دانشگاه های تهران، تربیت مدرس، شیراز، فردوسی مشهد و شهید بهشتی موفق به کسب رتبه های اول تا پنجم شده اند.

وی درادامه گفت: دانشگاه های صنعتی نیز به صورت جداگانه رتبه بندی شدند و در رتبه بندی سال 1391 که 17 دانشگاه صنعتی حضور داشت، دانشگاه های صنعتی شریف، امیرکبیر، علم و صنعت ایران، صنعتی اصفهان و صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی به ترتیب در جایگاه اول تا پنجم را کسب کرده اند .

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) افزود: از مجموع دانشگاه های هنر، تنها سه دانشگاه در رتبه بندی سال 1391 حضور دارند که به ترتیب دانشگاه هنر تهران، هنر اصفهان و هنر اسلامی تبریز حائز رتبه های اول تا سوم می باشند.

مهراد درادامه خاطرنشان کرد: پژوهشگاه ها و موسسات پژوهشی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز جدا از دانشگاه ها رتبه بندی شده ودر مجموع 11 مؤسسه پژوهشی در این رتبه بندی شرکت کردند که پژوهشگاه دانش های بنیادی، پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران، پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری، پژوهشگاه مواد و انرژی و سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران  به ترتیب دارای رتبه های اول تا پنجم می باشند.

به گفته مهراد در طول سال 1391 تا کنون دانشگاه ها و پژوهشگاه های شرکت کننده در رتبه بندی ISC به طور جدی همکاری نموده و در ارسال الکترونیکی اطلاعات و انتقال مدارک مستند به این سازمان از هیچ کوششی فروگذار نکردند و رابطین دانشگاه ها و پژوهشگاه ها نقش ارزنده ای در این برنامه ایفا نموده و در زمان های مناسب نسبت به تکمیل اطلاعات اقدام کردند .

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان