دومین کنفرانس بین المللی معماری، عمران،شهرسازی،محیط زیست و افق های هنر اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب

 ششمین کنگره بین المللی توسعه کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست و گردشگری ایران

راه‌اندازی 21 رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه شیراز (92/5/14)

ایران کنفرانس

راه‌اندازی 21 رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه شیراز

مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز گفت: وزارت علوم از ابتدای سال جاری تاکنون با راه‌اندازی 21 رشته جدید تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه موافقت کرده است.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، زهرا ریاحی‌زمین در جمع خبرنگاران، افزود: این رشته‌ها شامل شش رشته در مقطع دکترای تخصصی و 15 رشته کارشناسی ارشد است.

وی وزارت علوم با راه‌اندازی رشته مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک، علوم جانوری گرایش فیزیولوژی جانوری، الهیات و معارف اسلامی گرایش فلسفه و کلام اسلامی، فیزیولوژی گرایش بیوشیمی و متابولیسم ورزشی، زمین‌شناسی گرایش زیست محیطی و فیزیک(نوبت دوم) در مقطع دکتری در دانشگاه شیراز موافقت کرده است.

ریاحی‌زمین همچنین گفت: در مقطع کارشناسی ارشد نیز رشته‌های تاریخ و فلسفه تعلیم و تربیت گرایش آموزش فلسفه کودکان و نوجوانان، علوم باغبانی گرایش‌های فیزیولوژی و اصلاح درختان میوه، فیزیولوژی و اصلاح سبزی‌ها، فیزیولوژی و اصلاح گل و گیاهان زینتی، فیزیولوژی و اصلاح گیاهان دارویی، ادویه‌ای و عطری، فیزیولوژی و فناوری پس از برداشت محصولات باغبانی و بیوتکنولوژی ژنتیک مولکولی محصولات باغبانی، از جمله 15 رشته مورد نظر است.

وی اضافه کرد: همچنین با راه‌اندازی رشته‌های مهندسی کامپیوتر گرایش معماری کامپیوتر، مهندسی هسته‌ای گرایش کاربرد پرتوها، اقتصاد انرژی، اقتصاد اسلامی، مدیریت منابع انسانی، فقه و مبانی حقوق اسلامی، شناسایی و مبارزه با علفهای هرز، مهندسی منابع طبیعی گرایش تکثیر و پرورش آبزیان، مهندسی منابع طبیعی گرایش فرآوری محصولات شیلاتی، مهندسی برق گرایش قدرت مدیریت انرژی، بیوشیمی بالینی در دانشکده دامپزشکی، علوم تربیتی گرایش آموزش و پرورش ابتدایی و علوم سیاسی در دوره کارشناسی ارشد موافقت شده است.

مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز افزود: با توجه به رسالت این دانشگاه در توسعه تحصیلات تکمیلی، در سال‌های گذشته رشته‌های جدید و متنوع کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه راه‌اندازی شده و هم‌اکنون از 395 رشته این دانشگاه، 80 درصد یعنی 317 رشته گرایش مربوط به دوره‌های دکتری حرفه‌ای، تخصصی و کارشناسی ارشد است.

ریاحی‌زمین گفت: برخورداری از اعضای هیات علمی توانمند و گستردگی امکانات دانشگاه شیراز موجب شده نزدیک به 20 هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل کنند که بیش از 7000 نفر آنان را دانشجویان تحصیلات تکمیلی تشکیل می‌دهند.

 

عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان