هفتمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و مهندسی

ششمین کنگره بین المللی توسعه کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست و گردشگری ایران

ابلاغ آیین نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیر رسمی در آزمون های ورودی مقاطع بالاتر (92/5/20)

ایران کنفرانس

ابلاغ آیین نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیر رسمی در آزمون های ورودی مقاطع بالاتر

معاون آموزشی وزیر علوم ، آیین نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیر رسمی در آزمون های ورودی مقاطع بالاتر مصوب هشتصد و چهل و پنجمین جلسه شورای گسترش آموزش عالی را برای اجرا به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی ابلاغ کرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا ،  در بند 1 و 2 این آیین نامه تصریح شده است که صرفاً آن عده از دارندگان مدارک معادل که قبل از تاریخ ابلاغ مصوبه جلسه شماره 432 تاریخ سوم آذرماه 1377 شورای عالی انقلاب فرهنگی (مبنی بر ممنوعیت برگزاری دوره های معادل) در دوره های معادل پذیرفته شده اند  و  آن عده از دارندگان مدارک معادل که قبل از تاریخ ابلاغ مصوبه مذکور، در دوره های معادل شرکت کرده ولی قبولی آنان بعد از تاریخ ابلاغ آن مصوبه اعلام شده است در شمول این آیین نامه قرار می گیرند.

برمبنای  این آیین نامه  ، آن عده از دارندگان مدارک معادل کاردانی و کارشناسی   که مشمول این  آیین نامه هستند  در صورتی  که در دوره های با مجوز شورای گسترش آموزش عالی، برنامه های درسی دوره را برابر برنامه های مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گذارنده اند اجازه دارند در آزمون های ورودی مقاطع بالاتر که توسط سازمان سنجش آموزش کشور یا دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود شرکت کنند و در صورت قبولی در آزمون، ادامه تحصیل دهند که به این عده از پذیرفته شدگان در آزمون ورودی،  پس از طی دوره تحصیلات، برابر مقررات آموزشی بدون تغییر در نوع مدرک معادل مقطع پایه، مدرک مرسوم دانشگاهی در مقطع جدید داده می شود.

براساس این آیین نامه  آن دسته از دارندگان مدارک معادل دوره های کاردانی و کارشناسی مشمول این آیین نامه که در دوره های فاقد مجوز شورای گسترش آموزش عالی وارد شده اند  مشروط به اینکه برنامه های درسی مصوب وزارت علوم را رعایت کرده باشند اجازه دارند در آزمون های مقاطع بالاتر شرکت کنند که درصورت قبولی آنها در آزمون های مقاطع بالاتر موظفند تا 20 درصد واحدهای دوره را به تشخیص دانشگاه یا موسسه آموزش عالی پذیرنده به عنوان دروس جبرانی بگذرانند، این افراد در صورت قبولی و کسب حداقل میانگین 12 در این درس ها، تحصیل خود را در مقطع بالاتر ادامه دهند و به این عده از پذیرفته شدگان در آزمون ورودی پس از طی دوره تحصیلات، بدون تغییر در نوع مدرک معادل مقطع پایه، برابر مقررات آموزشی مربوط مدرک مرسوم دانشگاهی در مقطع جدید داده خواهد شد.

در بند 6 این آیین نامه آمده است : دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد که در دوره های با مجوز از شورای گسترش آموزش عالی و با برنامه درسی مصوب وزارت علوم تحصیل کرده اند می توانند در آزمون نیمه متمرکز دوره دکتری و آزمون دکترای دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کنند و درصورت قبولی، ادامه تحصیل دهند.

براساس ماده 7 آیین نامه مذکور دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد که در دوره های فاقد مجوز از شورای گسترش آموزش عالی با برنامه درسی دوره غیرمصوب وزارت علوم، تحصیل کرده اند می توانند در آزمون نیمه متمرکز دوره دکتری و آزمون دکترای دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کنند و درصورت قبولی و کسب حدنصابی که تعیین خواهد شد ادامه تحصیل دهند.

در این آیین نامه تصریح شده است : دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد که در دوره های فاقد مجوز از شورای گسترش آموزش عالی تحصیل کرده و برنامه های درسی دوره مصوب وزارت علوم را رعایت نکرده اند اجازه شرکت در آزمون ورودی مقطع بالاتر را ندارند.

بر اساس  مصوبه شورای گسترش آموزش عالی ، تعیین حدنصاب موضوع بند 7 و نیز تصمیم گیری درخصوص موارد خارج از گروه بندی های موجود در این مصوبه، برعهده کمیته سه نفره ای متشکل از نمایندگان دفتر گسترش آموزش عالی و دفتر برنامه ریزی آموزش عالی حوزه معاونت آموزشی وزارت علوم و سازمان سنجش آموزش کشور خواهد بود که پس از تایید معاون آموزشی وزارت علوم قابلیت اجرا پیدا خواهد کرد.

در این آیین نامه تصریح شده است : متن اطلاعیه های پذیرش مشمولان این آیین نامه باید قبل از اعلام به رسانه ها و یا چاپ در دفترچه های سازمان سنجش آموزش کشور  و دانشگاه آزاد اسلامی به تایید برسد.

 

چهاردهمین کنفرانس بين المللي مديريت ، اقتصاد و توسعه

یازدهمین کنفرانس بین المللی حقوق و علوم قضایی

دوازدهمین کنفرانس بین المللی زبان،ادبیات، فرهنگ و تاریخ

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان