ششمین کنگره بین المللی توسعه کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست و گردشگری ایران

پرداخت ارز دانشجویان ایرانی خارج از کشور از 15 شهریور (92/5/23)

ایران کنفرانس

پرداخت ارز دانشجویان ایرانی خارج از کشور از 15 شهریور

رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم با اشاره به پرداخت بدهی‌های سازمان به دانشگاه‌ها در هفته گذشته، گفت: این بدهی‌ها شامل شهریه پرداختی دانشجویان بورسیه و کمک به توسعه تحصیلات تکمیلی بود.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محمود ملاباشی در مراسم کلنگ‌زنی دانشکده ورزش دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه وزیر علوم آینده نباید دغدغه‌ای برای پرداخت معوقات دانشجویان خارج و داخل کشور داشته باشد، تصریح کرد: ارز دانشجویان ایرانی خارج از کشور برای شش ماه دوم سال خریداری شده و پیش‌بینی ما این است که تا پانزدهم شهریور ماه پرداخت شود.

وی افزود: تنها بدهی‌ای که الان سازمان امور دانشجویان دارد، مربوط به احکامی است که در سال گذشته صادر شده است.

وی با بیان اینکه افرادی که بخشی از بودجه سال را به خزانه برمی‌گردانند، اجازه پرداخت معوقات‌شان را دارند، گفت: از بودجه‌ای که سال گذشته به خزانه برگرداندیم، توانسته‌ایم بدهکاری‌های دانشگاه‌ها را پرداخت کنیم.

ملاباشی با اشاره به پذیرش 2000 دانشجوی غیرایرانی در کشور، اظهارکرد: دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در خارج از کشور هر کدام که به علت وجود مشکلات تحصیلی از جمله گرانی ارز و دوری از خانواده تقاضای بازگشت به ایران را داشته باشند، تقاضای آنها در دانشگاهی معادل دانشگاه خودشان در خارج از کشور، پذیرفته می‌شود.

رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم با اشاره به افزایش سرانه فضای تفریحی برای دانشجویان در سال‌های اخیر، گفت: در سال 86 سرانه فضای تفریحی برای هر دانشجو شش مترمربع بود، اما در حال حاضر این سرانه برای هر دانشجو به 10.5 مترمربع افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه استاندارد جهانی سرانه فضای تفریحی 12 تا 13 مترمربع برای هر دانشجو است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در سال اخیر درآمد بودجه‌ای وزارت علوم صفر بوده است، چنین پیشرفت‌هایی را نمی‌توان نادیده گرفت.

ملاباشی با بیان اینکه انجام دادن چنین فعالیت‌های رفاهی و تفریحی در دانشگاه‌های تخصصی به ویژه برای دانشگاه‌های تخصصی علوم انسانی برای پر کردن اوقات فراغت دانشجویان بسیار مهم است، تاکید کرد: دانشگاه علامه با ایجاد استخر و افزایش امکانات رفاهی گام موثری را در این زمینه برداشته است و دانشجویان از نظر امکانات رفاهی نمی‌توانند اعتراضی داشته باشند.

 

عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان