شرایط میهمانی و انتقال دانشجویان در سال تحصیلی جدید اعلام شد (92/6/18)

ایران کنفرانس

شرایط میهمانی و انتقال دانشجویان در سال تحصیلی جدید اعلام شد

معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان شرایط میهمانی و انتقال دانشجویان را برای سال تحصیلی جدید اعلام کرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان در خصوص ارائه خوابگاههای دانشجویی در سال تحصیلی جدید اظهار داشت: برخی از دانشگاههایی که  از دانشجویان  شهریه دریافت می کنند دارای خوابگاه نیستند و دانشجویان این دانشگاهها  توسط صندوق رفاه در خوابگاههایی اسکان یابند که مجوز این صندوق را داشته باشند.

مجتبی بذر افشان  با اشاره به  آیین نامه انتقال و میهمانی دانشجویان گفت :بعد از یک سال تحصیل در دانشگاه مبداء دانشجو می تواند از طریق سامانه خدمات آموزشی سازمان امور دانشجویان   و داشتن شرط معدل به مدت 4 نیم سال میهمان شود و بعد از این مدت وضعیت خود را به میهمانی دائم تبدیل کند.

بذرافشان ادامه داد:  همچنین دانشجویان تازه پذیرفته شده از طریق سایت سازمان سنجش می توانند برای دانشگاههای دولتی و غیر دولتی با کسب حد نصاب (90 درصد آخرین نفر پذیرفته شده در دانشگاه مقصد) می توانند درخواستشان را مطرح کنند که از صد درصد دانشجویان برای 25 درصد این تسهیلات در نظر گرفته می شود.

معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان از ابلاغ آئین نامه کار دانشجویی به دانشگاههای کشور خبر داد و گفت: بر اساس این آئین نامه به دانشجویان کمک می شود تا بخشی از هزینه های تحصیلی خود را با دریافت تسهیلات پرداخت کنند هر چند این عدد، رقم بالایی نیست اما تا سقف 20 درصد کل دانشجویان می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

وی در خصوص مبالغ کار دانشجویی به ازای هر یک ساعت گفت: این میزان  در مقطع کاردانی به ازای هر ساعت 500 تا 600 تومان، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته بین 700 تا 900 تومان، کارشناسی ارشد 1200 تا 1500 تومان و در مقطع دکتری تخصصی بین 2 تا 3 هزار تومان تعیین شده  است.

معاون سازمان امور دانشجویان با اشاره به سرانه های فرهنگی، ورزشی و دانشجویی که دانشگاههای غیر دولتی از دانشجویان دریافت می کنند، گفت: 131 موسسه غیر دولتی، مجاز به دریافت سرانه فرهنگی هستند و برخی از دانشگاههای غیردولتی به علت عدم رعایت شرایط لازم موفق به دریافت این مجوز نشده اند.

وی در خصوص شهریه ثابت و متغیری که دانشگاههای مبداء و مقصد از دانشجویان دریافت می کنند، گفت: به منظورتشویق موسسات برای موافقت با درخواست ها قرار شد دانشجویان متقاضی انتقال ،  شهریه ثابت را در دانشگاههای مبداء و شهریه متغیر را در دانشگاه مقصد پرداخت کنند.

وی با اشاره به اسامی برخی از دانشگاههای غیر دولتی که در این زمینه عملکرد مثبتی داشته اند اظهار داشت: موسسات مازیار نور، مارلیک، رشد دانش، رسام، صدرا، ابرار، سپهر اصفهان و ارشاد به علت در نظر گرفتن ظرفیت ها و توجه به تقاضاها بهترین عملکرد را در فرایند نقل و انتقال داشته اند که شایسته تقدیر معرفی شدند.

بذرافشان افزود :  در خصوص  انتقال و میهمانی  دانشجویان در میان دانشگاههای  دولتی  دو دانشگاه اصفهان و فردوسی مشهد بیشترین همکاری را از استانهای دیگر  و دانشگاههای الزهرا، شاهد، عباسپور، هنر تهران و شهید رجایی بیشترین همکاری را  در استان تهران  با سازمان امور دانشجویان داشته اند.

 

کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و توسعه

کنفرانس بین المللی زبان،ادبیات، فرهنگ و تاریخ

کنفرانس بین المللی حقوق و علوم قضایی

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان