دومین کنفرانس بین المللی معماری، عمران،شهرسازی،محیط زیست و افق های هنر اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب

کانال تلگرام ایران کنفرانس

رتبه اول منطقه و 16 جهان در تولید علم از آن ایران/ روسیه و سوئیس بعد از ایران (92/7/14)

ایران کنفرانس

رتبه اول منطقه و 16 جهان در تولید علم از آن ایران/ روسیه و سوئیس بعد از ایران

به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری، دکتر جعفر مهراد سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC ) با ارائه آخرین آمارها از تولید علم ایران، خاطرنشان کرد: دانشمندان و پژوهشگران ایران به تازگی 1.58 درصد از کل تولید علم دنیا را به خود اختصاص داده اند.

جعفر مهراد با بیان اینکه به طور کلی در جهان، سه نظام استنادی ISC در ایران، Scopus در هلند و ISI در ایلات متحده آمریکا دانشگاههای جهان را رصد می کنند، ادامه داد: به تازگی بعضی کشورها مانند هندوستان و مالزی نیز کوشیده اند تا نظام های استنادی خود را تاسیس کنند اما هنوز اخبار منتشر شده ای از مطالعات و یافته های این نظام های استنادی در دسترس نیست .

تازه ترین آمار از تولید علم ایران

وی افزود: دانشمندان و پژوهشگران ایران به تازگی 1.58 درصد از کل تولید علم دنیا را به خود اختصاص داده اند. طبق داده های موجود در پایگاه استنادی Scopus ، جمهوری اسلامی ایران تا 6 مهرماه جاری با تولید 27306 مقاله رتبه اول منطقه و مقام 16 تولید علم جهان را در اختیار دارد.

رئیس مرکز منطقه ای، گفت: ایران تا تاریخ 21 مرداد با تولید 22456 مقاله ( 1.61 درصد از کل تولید علم جهان)، رتبه اول منطقه و مقام 15 تولید علم را در دست داشت.

مهراد افزود: گرچه مقایسه دو آمار در پایگاه استنادی Scopus نشان می دهد که ایران از رتبه 15 به رتبه 16 تنزل پیدا کرده است اما رتبه دقیق ایران را می توان در ماه های آتی که معمولاً دانشمندان و پژوهشگران در ماه های تابستان با انجام فعالیت های تحقیقاتی نتایج حاصله را به شکل مقاله علمی در مجلات معتبر بین المللی چاپ می کنند به دقت گزارش کرد.

به گفته سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، رتبه نخست تولید علم جهان با 378382 (21.84 درصد از کل تولید کل علم جهان) تا این زمان مربوط به ایالات متحده آمریکاست و سپس کشورهای چین، انگلستان، آلمان، و ژاپن به ترتیب با تولید 267742 مقاله (15.45 درصد از کل تولید علم جهان)، 108748 مقاله (6.28 درصد از کل تولید کل علم جهان)، 98947 مقاله (5.71 درصد از کل تولید کل علم جهان) و 79743 مقاله (4.60 درصد از کل تولید کل علم جهان) رتبه های دوم تا پنجم را به دست آورده اند.

رتبه کشورها

مهراد اعلام کرد: کشور هندوستان هنوز تا این تاریخ مقام ششم جهان را از نظر تولید علم در اختیار دارد و 69904 مقاله تا این تاریخ تولید کرده است. رتبه های هفتم تا دهم به کشور های فرانسه، ایتالیا، کانادا و اسپانیا تعلق دارد. استرالیا، کره جنوبی، برزیل، هلند و تایوان نیز موفق به کسب رتبه های 11 تا 15 تولید علم جهان شده اند.

وی بیان کرد: تا 21 مرداد سال جاری، تایوان در مقام 16 و بعد از جمهوری اسلامی ایران قرار داشت. اکنون تایوان با یک مرتبه صعود و با تولید 27487 مقاله نسبت به جمهوری اسلامی ایران پیشی گرفته است.

رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری، افزود: فدراسیون روسیه با تولید 25773 مقاله بعد از جمهوری اسلامی ایران قرار دارد. در حالیکه سوئیس تا تاریخ اعلام شده جایگاه 17 تولید علم را به خود اختصاص داده بود اکنون در جایگاه 18 نشسته است.

وی اظهار داشت: ترکیه با یک رتبه تنزل از رتبه 18 به رتبه 19 تولید علم جهان بعد از ایران مقام دوم منطقه را در اختیار دارد و رتبه سوئد نیز با تولید 22640 مقاله 20 است.

مهراد خاطرنشان کرد: از مجموع کشور های اسلامی تنها جمهوری اسلامی ایران و ترکیه موفق به حضور پربار در بین 20 کشور برتر تولیدکننده علم جهان شده اند و بد نیست بدانیم از کشور های نوظهور علمی، هندوستان از قاره آسیا و برزیل در آمریکای لاتین در بین 20 کشور برتر تولید کننده علم مشارکت دارند .

 

کنفرانس بين المللي مديريت ، اقتصاد و توسعه

 کنفرانس بین المللی زبان،ادبیات، فرهنگ و تاریخ

کنفرانس بین المللی حقوق و علوم قضایی

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان