کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

نهایی شدن آيين‌نامه آموزشي دوره‌هاي كارداني و كارشناسي/تسهیل در تغییر رشته و کاهش طول دوره تحصیلی (5-6-91)

منبع : خبرگزاری آنا

نهایی شدن آيين‌نامه آموزشي دوره‌هاي كارداني و كارشناسي/تسهیل در تغییر رشته و کاهش طول دوره تحصیلی

خبرگزاری آنا: مديركل برنامه‌ريزي آموزشي وزارت علوم با بیان اینکه آيين‌نامه آموزشي دوره‌هاي كارداني و كارشناسي پيوسته و ناپيوسته امروز آخرین مراحل نهایی شدن را به پایان رساند، از ارائه تسهیلاتی در خصوص تغییر رشته و کاهش طول دوره کارشناسی خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، سعید قدیمی در نشست خبری که امروز در وزارت علوم برگزار شد، با بیان اینکه آيين‌نامه آموزشي دوره‌هاي كارداني و كارشناسي پيوسته و ناپيوسته امروز آخرین مراحل نهایی شدن را به پایان رساند، گفت: امیدواریم تا قبل از شروع ترم آینده این آئین نامه را به اجرا بگذاریم.

وی ادامه داد: این آئین نامه موجب ارتقای کیفیت آموزشی و کاهش ماندگاری دانشجویان می‌شود و این آئین نامه تسهیلات خوبی را فراهم می‌کند.

قدیمی با اشاره به بازنگری بر دروس دانشگاهی افزود: قرار است که به طور متوسط سالی 4 هزار برنامه درسی را بازنگری کنیم و سال گذشته نیز یک هزار و 500 سرفصل درسی را مورد بازنگری قرار دادیم و امسال نیز 3 هزار برنامه درسی بازنگری خواهد شد.

مديركل برنامه‌ريزي آموزشي وزارت علوم بیان کرد: در اين آيين‌نامه سعي شده است كه ميانگين دوره كارشناسي، يك ترم كاهش يابد، به گونه‌ای كه سقف دوره كارشناسي به 4،5 سال كاهش يافته است.

وی عنوان کرد: در این آئین نامه شرایطی فراهم شده است که انتقال از یک گروه آموزشی به گروه آموزشی دیگر یا انتقال در درون گروه و از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر برای فرد فراهم شود.

قدیمی گفت: در دوره کارشناسی 132 تا 140 واحد درسی وجود دارد و اگر يك دانشجوي كارشناسي در هر ترم 15 تا 17 واحد درسي را پاس كند مي‌تواند به راحتي 9 ترمه درس خود را تمام کند.

وی با بیان اینکه در قوانین قبلی ماندگاری در دانشگاه زیاد بود، خاطرنشان کرد: با اجرای این آئین نامه به راحتی دانشجویان مستعد ما می‌توانند 3،5 ساله فارغ‌التحصیل شوند.

انتهای‌پیام/

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان