کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص حذف پذیرش دختران در آزمون سراسری 91 (5-6-91)

منبع : خبرگزاری آنا

اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص حذف پذیرش دختران در آزمون سراسری91

خبرگزاری آنا: سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص مطالب مطرح شده در جراید و رسانه‌ها در خصوص حذف پذیرش دختران در آزمون سراسری سال 1391 اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص مطالب مطرح شده در جراید و رسانه‌ها در خصوص حذف پذیرش دختران در آزمون سراسری سال 1391 اطلاعیه‌ای صادر کرد.

متن این اطلاعیه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

با توجه به مطالب مطرح شده در برخی از رسانه‌های گروهی درخصوص حذف پذیرش دختران درآزمون سراسری سال 1391 جهت تنویر افکار عمومی داوطلبان عزیز نکاتی را به استحضار می‌رساند:

1- در آزمون سراسری سال جاری دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در 22800 کد رشته محل و 314 رشته در گروههای آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی ، هنر و زبان پذیرش دانشجو خواهند داشت. تعداد رشته محلهای پذیرش در سال 1391 نسبت به سال 1390 حدود 14 درصد افزایش و تعداد رشته‌ها مشابه سال 1390 می‌باشد. لذا مطالب مطرح شده در رسانه‌ها مربوط به 77 رشته محل از کل 22800 رشته محل (سه دهم درصد رشته محلها) می‌باشد که متاسفانه توسط بعضی رسانه‌های داخلی رشته ذکر شده که باعتث برداشت غلط گردیده است.

2- 77 رشته محل ذکر شده در رسانه‌های مذکور مربوط به قبل از اصلاحیه‌های این سازمان بوده و محدود به چهار دانشگاه شهید چمران اهواز، محقق اردبیلی، لرستان و اراک در معدودی ار رشته محلها در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی بوده و پس از اعمال اصلاحیه‌ها موارد تصحیح شده است که مورد تاکید قرار نگرفته است در حالیکه نا نگاهی به جداول ذیل وضعیت رشته محلها ظرفیت پذیرش سال تاکید قرار نگرفته است در حالیکه با نگاهی به جداول ذیل وضعیت رشته محلها ظرفیت پذیرش سال 1391 کاملا قابل استنتاج است.

براین اساس تعداد رشته محل‌های آزمون سراسری سال 1391 به شرح زیر است:

در گروه آموزشی علوم ریاضی و فنی 7859 نفر، 34 درصد، در گروه آموزشی علوم تجربی 6475 نفر، 28 درصد، در گروه آموزشی علوم انسانی 7662 نفر، 33 درصد، در گروه آموزشی هنر 304 نفر، 1 درصد و در گروه آموزشی زبان 500 نفر و 2/2 درصد است.

3- پذیرش دانشجو در رشته‌هایی که جنس پذیرش آنان فقط زن بوده است عموما در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی هماننددانشگاه الزهرا، دانشکده فنی و حرفه ای دختران دکتر شریعتی، دانشگاه دخترانه حضرت معصومه‌(س)، موسسه آموزش عالی کوثر، موسسه آموزش عالی ابرار، موسسه آموزش عالی رفاه و ... صورت پذیرفته است.

همجنین پذیرش دانشجو در رشته‌هایی که جنس پذیرش آنان فقط مرد بوده است، عمدتا در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی همانند تربیت دبیر شهید رجایی، دریانوردی و علوم دریایی چاه بهار، صنعتی قم، صنعتی مالک اشتر، علوم پایه انتظامی، مرکز آموزش عالی تربیت مربی عقیدتی سیاسی سپاه قم، صنعتی مالک اشتر، علوم پایه انتظامی، مرکز آموزش عالی تربیت مربی عقیدتی سیاسی سپاه قم، موسسه آموزش عالی امام علی (ع) و ... صورت پذیرفته است.

در مجموع می‌توان گفت که در این میان کلا 10 درصد ظرفیت به دانشگاههایی با شرایط خاص از جمله دانشگاه‌های فوق الذکر که صرفا برای پذیرش ویژه بانوان یا آقایان مجوز دریافت کرده‌اند، اختصاص دارد. و اکثریت قریب باتفاق دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در تمامی رشته‌ها و رشته محلها از هر دو مورد (زن و مرد) پذیرش دانشجو انجام می دهند.

ذکر این نکته لازم است دلیل اصلی سوء برداشت رسانه‌ها خبر غیر کامل یکی از خبرگزاریها بوده که به اشتباه به جای رشته محل، کلمه محل از حذف و قید رشته ذکر شده است. در پایان سازمان سنجش آموزش کشور به اطلاع داوطلبان آزمون سراسری سال 1391 می‌رساند مجموعه وضعیت پذیرش زن ومرد نسبت به سال گذشته تفاوتی نداشته و مطالب ذکر شده در خصوص محدودیت دختران صحیح نبوده و با توجه به پیش بینی‌ها درصد پذیرش زن و مرد نسبت با سالهای گذشته تفاوت معنی داری نخواهد داشت.

انتهای پیام/

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان