سومین کنفرانس بین المللی معماری، عمران،شهرسازی،محیط زیست و افق های هنر اسلامی

هشتمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و مهندسی و پنجمین کنگره بین المللی عمران، معماری و شهرسازی آسیا

سومین کنگره بین المللی مدیریت، اقتصاد، علوم انسانی و توسعه کسب و کار

جزئیات آزمون دکتری ۹۳/ از ضرایب دروس تا اعلام نتایج (92/9/2)

ایران کنفرانس

جزئیات آزمون دکتری ۹۳/ از ضرایب دروس تا اعلام نتایج

حسین توکلی مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به جزئیات برگزاری آزمون دکتری سال 93 گفت: آزمون ورودی دوره‌های دکتری نیمه متمرکز سال 93 برای پذیرش دانشجو در 7 گروه آموزشی منحصرا در یک نوبت در روز جمعه 16 اسفند ماه 92 در حوزه‌های امتحانی مربوط برگزار می‌شود.

وی افزود: داوطلبان باید به سؤالات تمام دروس زبان خارجی، استعداد تحصیلی و دروس تخصصی در یک نیم روز پاسخ دهند. سطح سؤالات امتحانات اختصاصی هر یک از کد رشته‌های امتحانی بر حسب مورد در حد دانش و تجربیات فارغ‌التحصیلان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در هر رشته مطابق فهرست برنامه‌های شورای عالی برنامه‌ریزی است.

توکلی در ادامه با اشاره به ضرایب دروس امتحانی در این آزمون گفت: ضرایب دروس به ترتیب در کد رشته‌های امتحانی زبان خارجی با ضریب یک، استعداد تحصیل با ضریب یک و مجموعه دروس اختصاصی به عنوان یک ماده امتحانی با ضریب 4 است.

وی ادامه داد: سؤالات آزمون دروس اختصاصی تستی بوده و تمام دروس دارای نمره منفی هستند.

* تاثیر 20 درصدی معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد

مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور همچنین در توضیح نحوه پذیرش داوطلبان بر اساس نمرات کسب شده، اذعان داشت: گزینش علمی مرحله اول معرفی برای مصاحبه با توجه به ظرفیت پذیرش دانشجو در هر یک از کد رشته محل‌های تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی پذیرنده دانشجو بر اساس نمره کل حاصل از 80 درصد نمره کل آزمون و 20 درصد معدل‌های تراز شده دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد انجام خواهد شد.

توکلی افزود: گزینش و پذیرش نهایی در آزمون ورودی دوره دکتری سال 93 از میان داوطلبان معرفی شده برای مصاحبه به دانشگاه‌ها و مؤسسات و بر اساس نمره کل حاصل از 30 درصد نمره کل آزمون (نمره حاصل از 80 درصد نمره‌ آزمون و 20 درصد معدل‌های تراز شده دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد) و 70 درصد نمره مصاحبه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی با توجه به اولویت کد رشته محل‌های انتخابی، ظرفیت و سهمیه داوطلبان صورت خواهد گرفت.

* آغاز ثبت‌‌نام از 5 آذر

وی با اشاره به آغاز ثبت‌نام برای حضور در این آزمون گفت: ثبت‌نام از روز سه‌شنبه 5 آذر ماه از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org‌ آغاز شده و در روز یکشنبه 10 آذر ماه به پایان می‌رسد.

مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: دفترچه راهنمای ثبت‌نام در این آزمون نیز از ساعت 18 امروز بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌‌گیرد و داوطلبان ضرورت دارد با توجه به اطلاعیه سازمان که بر روی سایت قرار می‌گیرد از زمان اعلام شده نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. پرداخت اینترنتی وجه ثبت‌نام نیز از ساعت 18 امروز برای داوطلبان میسر است.

* توزیع کارت از 13 تا 15 اسفند ماه

توکلی افزود: کارت ورود به جلسه آزمون و برگ راهنما نیز از روز سه‌شنبه 13 اسفند 92 بر روی سایت قرار می‌گیرد و داوطلبان می‌توانند از روز سه‌شنبه 13 اسفند ماه تا ساعت 24 روز پنج‌شنبه 15 اسفند ماه نسبت به دریافت و پرینت کارت خود اقدام کنند.

* اعلام نتایج نهایی در شهریورماه 93

وی با اشاره به زمان انتشار نتایج اولیه این آزمون و انتخاب رشته مجازی یادآور شد: نتایج اولیه این آزمون به صورت کارنامه تنظیم شده و در دهه سوم فروردین ماه منتشر می‌شود ضمن اینکه انتخاب رشته اینترنتی برای مُجازین انتخاب رشته منحصرا از طریق سایت اینترنتی سازمان انجام می‌شود.

مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور زمان اعلام فهرست اسامی معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت کد رشته محل‌های مربوط برای شرکت در مصاحبه‌های دانشگاه‌‌ها و مؤسسات آموزش عالی را نیز در نیمه دوم اردیبهشت ماه اعلام کرد.

وی در پایان گفت: فهرست اسامی پذیرفتگان نهایی این آزمون نیز در نیمه اول شهریور ماه سال 93 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

1390-1402© : ایران کنفرانس