افزایش 10 تا 50 درصدی مقرری بورسیه‌های خارج/ سیاست جدید تبدیل بورس خارج به داخل (92/9/11)

ایران کنفرانس

افزایش 10 تا 50 درصدی مقرری بورسیه‌های خارج/ سیاست جدید تبدیل بورس خارج به داخل

رییس سازمان امور دانشجویان از افزایش 10 تا 50 درصدی مقرری بورسیه‌های خارج از ابتدای سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر مجتبی صدیقی در نشستی خبری، با بیان اینکه افزایش مقرری بورسیه‌های خارج از کشور از ابتدای سال آینده به تصویب کمیسیون اجتماعی دولت رسیده است، گفت: به‌زودی این موضوع در هیات دولت نیز مطرح شده و به تصویب می‌رسد که بر اساس آن از ابتدای سال آینده مقرری دانشجویان بورسیه خارج بسته به کشور محل تحصیل بین 10 تا 50 درصد افزایش خواهد داشت.

وی همچنین درباره نحوه انتخاب بورسیه‌های خارج و داخل کشور، اظهار کرد: تمامی افرادی که متقاضی بورس داخل کشور و یا خارج از کشور هستند از این پس باید از طریق آزمون نیمه متمرکز دکتری اقدام کنند.

صدیقی افزود: این موضوع در جهت افزایش رقابت برای گرفتن بورس مطرح شده که داوطلبان بورسیه می‌توانند در آزمون دکتری که ثبت‌نام آن نیز در حال انجام است، شرکت کنند.

رییس سازمان دانشجویان درباره تعداد دانشجویان بورسیه خارج و داخل، تصریح کرد: اعزام بورسیه خارج به صورت محدود انجام خواهد شد، همچنین نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نخواهد داشت، چرا که در سال‌های گذشته نیز تعداد بورسیه‌های خارج محدود بوده است.

وی خاطر نشان کرد: افرادی که برای بورسیه خارج اقدام می‌کنند در صورتی که پذیرفته شوند اگر شرایط اعزام را نداشته باشند از این پس نمی‌توانند آن را به بورس داخل تبدیل کنند، به عبارت دیگر تبدیل به داخل بورسیه‌های خارج دیگر وجود ندارد.

صدیقی همچنین با اشاره به دیون باقیمانده سازمان از سال 87، گفت: با پیگیری سازمان امور دانشجویان و وزارت اقتصاد دیون باقی‌مانده تایید، ابلاغ و تأمین اعتبار شد.

رییس سازمان دانشجویان با بیان اینکه میزان این دیون 5 میلیارد تومان بوده است، اظهار کرد: دیون را تا پایان سال 91 تسویه کرده که برای دانشجویان بورسیه خارج به حساب خودشان و برای دانشجویان بورسیه داخل به حساب دانشگاه پرداخت شد.

وی درباره تعداد افرادی که دیون خود را دریافت کرده‌اند، تصریح کرد: تعداد افرادی که دیون به آن‌ها پرداخت شد، 1151 نفر است.

 

کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و توسعه

کنفرانس بین المللی زبان،ادبیات، فرهنگ و تاریخ

کنفرانس بین المللی حقوق و علوم قضایی

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان