هفتمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و مهندسی

پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد پردیس دانشگاهی دانشگاه علم و صنعت (92/10/2)

ایران کنفرانس

پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد پردیس دانشگاهی دانشگاه علم و صنعت

بنابر اظهارات معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت، پردیس دانشگاهی دانشگاه علم و صنعت ایران از طریق برگزاری آزمون اختصاصی و مصاحبه (مصاحبه یا بررسی سوابق علمی) و با لحاظ کردن شرایط لازم در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد.

دکترمهدی نوید بخش در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی»‌ خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ادامه داشتن شرایط عمومی تحصیل در نظام آموزش عالی کشور مطابق با ضوابط وزرات علوم، تحقیقات و فناوری ، داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی مورد تایید وزارت علوم، (مدرک معادل کارشناسی قابل قبول نیست) را از شرایط عمومی داوطلبان برای شرکت در این آزمون دانست و گفت: داوطلبان شاغل به تحصیل باید حداکثر تا 31 دی ماه بطور قطع فارغ التحصیل شوند و معدل کارشناسی آنها بالای 12 باشد.

وی افزود: پذیرفته شدگان مشمول خدمت وظیفه عمومی از تسهیلات معافیت تحصیلی بهره‌مند خواهند شد و 20 درصد ظرفیت پذیرش به متقاضیان سهمیه رزمندگان بر اساس ضوابط مربوطه تعلق می‌گیرد که شرایط سهمیه رزمندگان در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سازمان سنجش قید شده است.

نوید بخش با اشاره به شرایط اختصاصی داوطلبان برای شرکت در آزمون گفت: ثبت نام داوطلب فقط در یک رشته امتحانی و در گرایش‌های همان رشته با تعیین اولویت امکان پذیر است و باید عنوان رشته تحصیلی مقطع کارشناسی با رشته مورد تقاضا برای آزمون بر اساس اطلاعات مندرج در جدول رشته و گرایش‌ها تناسب داشته باشد. همچنین شرایط اختصاصی برخی از رشته‌های تحصیلی در مقابل عناوین آنها درج شده است.

معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت با اشاره وظایف داوطلبان خاطر نشان کرد: ثبت نام برای آزمون از طریق سایت اینترنتی ویژه ثبت نام دوره‌های پردیس دانشگاهی به آدرس http://golestan.iust.ac.ir صورت می‌گیرد و همچنین کسب حد نصاب لازم جهت شرکت در مصاحبه اختصاصی شرکت در آزمون وروردی الزامی است.

وی با بیان اینکه داوطبان باید در مصاحبه اختصاصی (مصاحبه یا بررسی سوابق علمی) شرکت کنند اظهار کرد: داوطلبان باید در صورت قبولی نسبت به انجام وظایف مربوط به پذیرش، تشکیل پرونده و ثبت نام اقدام کنند.

وی با بیان اینکه آغاز ثبت نام از 27 آذرماه 92 صورت گرفته است، اظهار کرد: آزمون ساعت 8 تا 12 روز پنجشنبه 19 دی ماه پردیس اصلی دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می‌شود و نوع سوالات آزمون نیز تستی چهارجوابی و سطح و کیفیت سوالات آزمون در سطح سوالات آزمون سراسری کارشناسی ارشد است.

معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت با اشاره به شیوه تحصیل این دسته از دانشجویان گفت: تحصیل در دوره‌های پردیس دانشگاهی به صورت حضوری در محل پردیس دانشگاهی به آدرس: تهران، میدان رسالت، خیابان فرجام شرقی، خیابان شهید حسینعلی پ9 صورت می‌پذیرد و همچنین تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد پردیس دانشگاهی دانشگاه علم و صنعت ایران، تحت ضوابط و مقررات مندرج در آئین نامه پردیس‌های دانشگاهی ( مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) و همچنین آئین نامه‌های اختصاصی دانشگاه صورت می‌پذیرد.

نوید بخش افزود: تحصیل در پردیس دانشگاهی دانشگاه علم و صنعت ایران مستلزم پرداخت کامل شهریه هر ترم به طور جداگانه، مطابق با تعرفه‌های مصوب هیات امنای دانشگاه است و به دانش آموختگان دوره‌های پردیس دانشگاهی، مدارک مرسوم دانشگاهی (گواهینامه، دانشنامه، ریز نمرات) مورد تائید دانشگاه و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تعلق می‌گیرد و همچنین مدرک تحصیلی دانش آموختگان تحت نام دانشگاه علم و صنعت ایران و با قید عبارت "پردیس دانشگاهی" صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه به لحاظ قوانین و مقررات عمومی و آموزش عالی کشور، فارغ التحصیلان دوره‌های پردیس دانشگاهی همانند دوره‌های روزانه، امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر، استخدام در سازمانهای دولتی و خصوصی و ترجمه مدارک تحصیلی را دارند، گفت: دانشجویان پردیس دانشگاهی از خدمات رفاهی از قبیل خوابگاه، وام تحصیلی، یارانه غذای دانشجویی و غیره برخوردار نیستند، به همین دلیل می‌توانند از امکانات آموزشی و کمک آموزشی مانند کتابخانه، مرکز رایانه و مرکز اسناد و مدارک علمی بدون پرداخت هزینه و همچنین از امکانات رفاهی موجود مانند رستوران، مجتمع ورزشی، ... به هزینه شخصی و طبق مقررات دانشگاه استفاده کنند.

معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه دانشجویان در طول دوره ملزم به رعایت کلیه مقررت و آئین نامه‌های آموزشی و انضباطی دانشگاه هستند اظهار کرد: مسئولیت صحت کلیه مندرجات تکمیل شده در فرم تقاضا نامه برعهده متقاضی است و در صورت مشاهده هر گونه اطلاعات نادرست که متقاضی ارائه کرده و منجر به پذیرش وی شود، در هر مرحله از دوره، پذیرش وی لغو می‌شود.

نوید بخش اظهار کرد: وجه ثبت نام شرکت در آزمون به هیچ وجه مسترد نخواهد شد مگر در صورتی که بدلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد داوطلبان در یک رشته، دانشگاه از پذیرش دانشجو در آن رشته صرف نظر کند.

 

کنفرانس بین المللی فناوری اطلاعات،کامپیوتر و مخابرات

کنفرانس بین المللی حقوق و علوم قضایی

کنفرانس بین المللی زبان،ادبیات، فرهنگ و تاریخ

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان