کنفرانس ملی معماری، شهرسازی، هنر، طراحی صنعتی، ساخت و فناوری حکمت بنیان

ششمین کنفرانس بین المللی و هفتمین کنفرانس ملی عمران، معماری، هنر و طراحی شهری

سومین کنگره بین المللی مدیریت، اقتصاد، علوم انسانی و توسعه کسب و کار

واحد آکسفورد قطب جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد در خارج از کشور می‌شود (93/1/11)

ایران کنفرانس

واحد آکسفورد قطب جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد در خارج از کشور می‌شود

احد باقرزاده از راه اندازی مرکز همکاری های بین المللی واحد آکسفورد(OICC) خبر داد و گفت:این واحد بین المللی قطب جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در خارج از کشور می شود.

رئیس واحد آکسفورد در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، افزود: همزمان با مدیریت دکتر میرزاده با مصوبه هیأت رئیسه دانشگاه و تأیید هیأت امناء، مقرر شد تا دانشگاه آزاد اسلامی واحد آکسفورد مجدداً راه اندازی شود و فعالیت های خود را از سر گیرد که فعالیت های مهمی در یک برنامه ریزی پنج ساله مورد تصویب قرار گرفت.

دکتر باقرزاده یادآور شد: راه اندازی مرکز همکاری های بین المللی واحد آکسفورد (OICC) یکی از این اقدامات است و این مرکز به ارائه خدمات نوین آموزشی و پژوهشی متناسب با نیازهای داخل را در دستور کار خود دارد.

وی با بیان اینکه از جمله اهداف تاسیس این مرکز، ایجاد کلوپی برای ارائه خدمات به اعضای آن که شامل واحد های توانمند دانشگاه آزاد اسلامی هستند، می‌شود، گفت: عقد قرار دادهای تحقیقاتی و پژوهشی، ارائه خدمات برای آموزش های حرفه ای و تخصصی و ضمن خدمت، برگزاری دوره های ویژه مدیریتی، تخصصی پزشکی و روان پزشکی و ... در دستور کار این مرکز قرار گرفته است.

باقر زاده ، برگزاری دوره های مختلف ورزشی برای مربیان و دست اندرکاران ورزشی، کنفرانس ها و کارگاه های آموزشی، سمینارها و مناظره های علمی مشترک بین ایران و انگلیس، ارائه مشاوره های تخصصی به واحد های عضو جهت بهینه سازی و پیشبرد طرح های خود، تشکیل شبکه اساتید و محققان از میان اساتید صاحب‌نام خارج از کشور، همکاری در زمینه عضویت و هیأت تحریریه مجلات تخصصی دانشگاه و داوری مقالات، مدیریت منابع کتابخانه دانشگاه آزاد اسلامی و جذب فارغ التحصیلان ایرانی خارج از کشور(از اروپا و آمریکا) را از دیگر برنامه های این مرکز دانست.

وی تصریح کرد: در رویکرد جدید، واحد آکسفورد، قطب جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در خارج از کشور خواهد بود و انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک بین دانشگاه آزاد و اروپا در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی از ثبت کالج زبان آکسفورد (OLC) خبر داد و گفت: بدین ترتیب این کالج در همکاری با دانشکده های زبان انگلیسی دانشگاه آزاد در زمینه برگزاری دوره‌های کوتاه مدت تخصصی فعالیت می کند.

رئیس واحد آکسفورد، پذیرش دانشجویان و دانش آموزان سما در دوره های کوتاه مدت، برگزاری آموزش زبان مخصوص دانشجویان دکتری و دوره های تابستانی در ( OLC ) و سایر دانشگاه ها و مؤسسات را از دیگر اهداف راه اندازی این مرکز برشمرد.

وی با بیان اینکه طبق مصوبه هیأت رئیسه دانشگاه، راه اندازی یک مرکز تحقیقاتی و تحصیلات تکمیلی نیز پیش بینی شده است، گفت: هدف از ایجاد این مرکز سامان دهی پروژه های تحقیقاتی خواهد بود که انجام آن در داخل کشور میسر نیست و یا نیازمند مشارکت سایر مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی است.

باقر زاده، انتقال دانش روز با گرایش های مختلف میان رشته ای مورد نیاز کشور و تربیت بخشی از کادر هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی را از مأموریت های این مرکز دانست و گفت: مدیریت انتقال دانش به کشور، تحقیقات راهبردی و ارائه فرصت های مطالعاتی به اساتید و دانشجویان دکتری از طریق این مرکز صورت می گیرد.

وی، اولویت بعدی در دوره چهارم فعالیت واحد آکسفورد را راه اندازی مرکز تحقیقات الکترونیک(مجازی) با هدف ارائه دوره های زبان تخصصی برای دانشجویان دکتری به صورت آنلاین، ارائه دوره های روش تحقیق و رساله نویسی مبتنی بر استاندارد های بین المللی، آشنایی با دوره های مقاله نویسی و انتشار آن در ژورنال های بین المللی و ارائه دوره های تخصصی آنلاین و اهدای گواهینامه های معتبر بین المللی در همین زمینه دانست.

رئیس واحد آکسفورد، با اشاره به اینکه مجوز راه اندازی مرکز مستقل سنجش و کیفیت افزایی آموزش و پژوهش (QAA) در دانشگاه آزاد واحد آکسفورد اخذ شده است، گفت: واحد های داخل با انعقاد قرار داد با این مرکز و با بهره گیری از رویه ها و ارتباطات موجود با مرکز مشابه در اروپا، مجموعه دانشگاه و واحد های تابعه آن را در حصول به هدف کیفی سازی برنامه های آموزشی و پژوهشی حمایت و هدایت می کنند.

وی از جمله وظایف این مرکز را ایجاد مکانیزم های لازم نظارت و ارزشیابی مدارک دانشگاه، ارزیابی روندها و شیوه های استاندارد های موجود آموزشی و پژوهشی و تدوین آن در دانشگاه متناسب با شیوه های نوین بین المللی، تطبیق و اجرای روندها و شیوه ها در دانشگاه به صورت پایلوت و همسان‌سازی شیوه ها و روندها دانست.

وی تصریح کرد: کمک به ارتقای رتبه دانشگاهی از طریق هم افزایی سطح دانش و مدارک دانشگاه، رقابت سازی مدرک دانشگاه، رده بندی واحد ها و دانشگاه در بین دستگاه های دولتی و خارج از کشور و انتقال دانش و تجربیات آموزشی و پژوهشی از دستگاه های پشتیبانی خارج از کشور به داخل از دیگر وظایف این مرکز است.

رئیس واحد آکسفورد همچنین هدف از ایجاد مرکز بین المللی سازی دانشگاه را ارائه و اجرای راه کارهای گوناگون جهت جهانی سازی واقعی و همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه با سایر دانشگاه های معتبر جهان دانست و گفت: امروزه وجود مراکز بین المللی سازی جزء لاینفک بسیاری از دانشگاه های دنیا شده است.

وی با اشاره به تدوین استراتژی بین المللی سازی دانشگاه آزاد اسلامی، از واگذاری تهیه و تدوین سند راهبردی بین المللی سازی دانشگاه به واحد آکسفورد خبرداد وگفت: کمک به اجرای طرح های بین المللی دانشگاه در سطوح مختلف، مطرح سازی دانشگاه در جوامع علمی و بین المللی، بین المللی‌سازی فرهنگ آموزش و پژوهش، بین المللی‌سازی مدارک دانشگاه از طریق انطباق سرفصل های آموزشی، طرح جذب دانشجویان خارجی، ایجاد شبکه دانشگاهی دانشگاه های بزرگ دنیا در دستور کار قرار گرفته است.

باقرزاده همچنین به راه اندازی مرکز مطالعات ایران و جهان و ایران شناسی در انگلستان اشاره کرد وگفت: با توجه به وجود مراکز متعدد ایران شناسی در دانشگاه های انگلستان، این مرکز نقش حلقه وصل و مرجع را ایفا خواهد کرد که با تمهید نشست های علمی بزرگ، چگونگی تعاملات ایران و جهان را در حوزه های گوناگون بررسی خواهد کرد.

وی از جمله فعالیت های این مرکز را مطالعه و ارائه راه کار در زمینه تعاملات اقتصادی، فرهنگی، سیاسی ، بین المللی و مذهبی( شیعه شناسی) دانست و افزود: برپایی کنفرانس های بین المللی در زمینه ایران شناسی در داخل کشور و سایر مجامع بین المللی خارج از کشور و تشکیل مرکز اسناد و کتابخانه مرجع با همکاری مراکز داخل کشور از جلسه رویکرد هایی است که در این مرکز دنبال می شود.

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

1390-1402© : ایران کنفرانس