سومین کنفرانس بین المللی معماری، عمران،شهرسازی،محیط زیست و افق های هنر اسلامی

هشتمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و مهندسی و پنجمین کنگره بین المللی عمران، معماری و شهرسازی آسیا

سومین کنگره بین المللی مدیریت، اقتصاد، علوم انسانی و توسعه کسب و کار

انتشار جدیدترین رتبه بندی دانشگاههای آسیا/ پیشتازی دانشگاههای ژاپن (93/2/30)

 

انتشار جدیدترین رتبه بندی دانشگاههای آسیا/ پیشتازی دانشگاه‌های ژاپن

به گزارش ایران کنفرانس و به نقل از اداره روابط عمومی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) دکتر جعفر مهراد رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC ) با اعلام این خبر گفت: نتایج رتبه بندی دانشگاه های آسیا برای سال  2014 میلادی روز سه شنبه  23/02/1393 منتشر شد.

در این رتبه بندی کشورهای خاورمیانه لحاظ نشده است و از این رو از جمهوری اسلامی ایران به برترین داشگاه های این کشور اشاره نشده است.

دکتر مهراد ادامه داد: دانشگاه ملی سنگاپور در این رتبه بندی با کسب امتیاز 100 در جایگاه اول نشسته است. رتبه دوم به انستیتو علوم و فناوری پیشرفته کره جنوبی با امتیاز 5/99 تعلق دارد. دانشگاه هنک کنگ با امتیاز 3/99 در مرتبه سوم قرار دارد.

استاد علم اطلاعات افزود: دانشگاه ملی کره جنوبی، علوم و فناوری هنگ کنگ، دانشگاه چینی هنک گنک، دانشگاه فنی نانیانگ در سنگاپور، دانشگاه پکن، دانشگاه علوم و فناوری پوهانگ در کره جنوبی و دانشگاه توکیو به ترتیب رتبه های چهارم تا دهم را در اختیار دارند. امتیازات مکتسبه بسیار نزدیک به هم و در دامنه ای بین 7/98 و 9/95 قرار دارند.

وی ادامه داد: بدین ترتیب نخستین دانشگاه چین و ژاپن به ترتیب در جایگاه 8 و 10 رتبه بندی برترین دانشگاه های آسیا نشسته اند .

سرپرست ISC گفت: دانشگاه مالایا در مالزی نخستین دانشگاه برتر این کشور با امتیاز 4/80 در رتبه 32 دانشگاه های برتر آسیا قرار دارد.

رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری اضافه کرد: نخستین موسسه آموزش عالی هندوستان یعنی انستیتو فنی دهلی با کسب امتیاز 5/74 رتبه 38 را به دست آورده است.

مهراد درباره تعداد دانشگاه های هر کشور دراین رتبه بندی گفت: در مجموع از بین 50 دانشگاه برتر این رتبه بندی ژاپن با 13 دانشگاه، چین با 9 دانشگاه، کره جنوبی با 9 دانشگاه، هنگ کنگ و تایوان هرکدام با 6 دانشگاه، هند، تایلند و سنگاپور هر کدام با 2 دانشگاه و مالزی با یک دانشگاه دارای دانشگاه برتر و ممتاز آسیا هستند.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه های کبانگسان با امتیاز 4/65، Sains با امتیاز 64، UTM با امتیاز 6/59 و پوترا با امتیاز 2/57 در مالزی رتبه های 56، 57، 66 و 76 دانشگاه های برتر آسیا را از آن خود کرده اند.

این مسئول آگاه در زمینه رتبه بندی دانشگاه ها گفت: در پاکستان انستیتو مهندسی و علوم کاربردی با امتیاز 6/49 رتبه 106 را در اختیار دارد. دومین دانشگاه برتر پاکستان دانشگاه آقاخان دارای رتبه 116 است. رتبه دانشگاه قائد اعظم در این کشور 123 می باشد. دانشگاه ملی علوم و فناوری اسلام آباد موفق به کسب رتبه 129 شده است. دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی با امتیاز 5/41 در رتبه 145 قرار دارد.

دکتر مهراد اعلام کرد: بدین ترتیب، از کشورهای اسلامی، پاکستان با 4 دانشگاه و مالزی با یک دانشگاه دارای برترین دانشگاه در فاصله 101 تا 150 می باشد. رتبه دانشگاه برونئی دارالسلام و دانشگاه داکا در دامنه بین 171 تا 180 قرار دارد. دانشگاه لاهور پنجمین دانشگاه پاکستان است که رتبه ای بین دامنه 181 تا 190 کسب کرده است.

دکتر مهراد درباره چگونگی انجام این رتبه بندی گفت: برای رتبه بندی دانشگاه های برتر آسیا از 9 شاخص استفاده شده است: 30 درصد به شهرت و اعتبار دانشگاه، 10 درصد به شهرت و اعتبار کارفرمایان، 20 درصد به نسبت استاد دانشجو، 15 درصد به استناد به هر مقاله ( مستخرج از اسکوپوس)، 5/2 درصد به اعضای هیئت علمی بین المللی، 5/2 درصد به دانشجویان بین المللی، 5/2 رصد به برنامه مبادله دانشجو در دانشگاه های کشور، و 5/2 درصد به برنامه مبادله دانشجو در دانشگاه های خارج از کشور.

وی افزود: هنگ کنگ و ژاپن در یک دهه گذشته برترین دانشگاه های آسیا را به خود اختصاص داده بودند. امسال وضعیت متفاوت است. به طوری که دیدیم سنگاپور و کره در بین 10 دانشگاه نخست پیشگام می باشند.

دکتر مهراد در پایان اعلام کرد: سرمایه گذاری فزاینده دولتی، برنامه های بین المللی سازی همراه با همکاری های گسترده بخش خصوصی به موفقیت سنگاپور و کره جنوبی منجر شده است.

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

1390-1402© : ایران کنفرانس