جزئیات قرارداد بورس دکتری خارج به دانشگاه آزادیها (93/3/13)

ایران کنفرانس

جزئیات قرارداد بورس دکتری خارج  دانشگاه آزاد

دفتر معاونت حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی تازه ترین قرار داد اعطای بورس دکتری خارج به بورسیه های این دانشگاه را اعلام کرد که بر اساس آن بورسیه ها باید به تعهداتی در زمینه بورس پایبند باشند و پس از اتمام دوره، خدماتی را به واحد بورس دهنده ارائه دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، در متن قرار داد اعطای بورس دکتری خارج به بورسیه های دانشگاه آزاد به مواردی از این قبیل اشاره شده است:

" بورسیه تعهد می کند که دو برابر سنوات استفاده از بورس تحصیلی پس از اتمام دوره تحصیلات در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اعطا کننده بورس خدمت کند.

بورسیه ملزم شده چنانچه در حین تحصیل یا پس از فراغت از تحصیل از انجام تعهدات خود استنکاف ورزد به میزان 2.5 برابر وجوهی که دانشگاه به عنوان شهریه و سایر هزینه ها پرداخت کرده بابت جبران ضرر و زیان وارده به دانشگاه آزاد واحد اعطا کننده بورس بپردازد و در غیر اینصورت اقدام به وصول 2.5 برابر هزینه های مذکور از محل وثیقه ملکی مربوط خواهد شد.

در صورتی که دانشگاه ناچار به اقدام قانونی جهت وصول خسارت عدم انجام تعهدات بورسیه شود تمام هزینه های دادرسی و اجرایی به عهده بورسیه خواهد بود و دانشگاه می تواند هزینه های موصوف را نیز از محل وثیقه ملکی وصول کند.

بورسیه جهت تضمین بازگشت به ایران و انجام تعهدات مندرج در قرارداد بورس و پرداخت 2.5 برابر هزینه تحصیلی در صورت عدم انجام تعهدات این قرارداد و تمام وجوهی که بابت وام و غیره دریافت کرده است 6دانگ یک دستگاه ساختمان را به مساحتی که در قرار داد اعلام می شود در مدتی که در قرار داد معین می شود تا پایان تحصیلات و انجام تعهدات بورسیه در رهن دانشگاه آزاد اسلامی واحد اعطا کننده بورس قرار دهد.

ملاک تشخیص و تعیین بدهی بورسیه دفاتر و اسناد مالی دانشگاه است و بورسیه حق هرگونه اعتراض را در این خصوص از خود سلب می کند.

بورسیه متعهد می شود که به طور تمام وقت و برابر آیین نامه های آموزشی مربوطه به امر تحصیل و تحقیق ادامه دهد.

دانشجوی بورسیه متعهد می شود که در تمام مدت قرارداد از بورس یا کمک هزینه موسسات دیگر استفاده نکند.

بورسیه متعهد می شود که جز با موافقت ریاست دانشگاه حق تغییر رشته تحصیلی خود را نداشته باشد همچنین بورسیه حق مطالبه مدرک تحصیلی خود را تا پایان مدت تعهدات از خود ساقط می کند.

بورسیه حق فسخ این قرارداد را در طول مدت قرار داد و در دوره تضمین خدمت از خود سلب کرده و دانشگاه می تواند در صورت بروز یکی از موارد ذیل قرار داد را فسخ و پرداخت هزینه های بورس طرف قرارداد را قطع کند:
بورسیه به دلایل آموزشی قادر به ادامه تحصیل نباشد. بورسیه شرایط عمومی عضویت در هیأت علمی دانشگاه را از دست بدهد. بورسیه از عهده انجام برنامه های آموزشی ارائه شده از طرف گروه آموزشی مربوطه بر نیاید. بورسیه دلیل قانع کننده ای برای انصراف از ادامه استفاده از بورس ارائه ندهد. مشخص شود بورسیه قبلاً بورسیه واحد دیگری بوده و با آن واحد قطع همکاری کرده باشد.

در صورت بروز حوادث قهریه و فورس ماژور چنانچه این حوادث باعث تعلیق در انجام موضوع قرارداد شود اگر مدت تعلیق به مدت یک ترم تحصیلی باشد پس از رفع تعهدات بورسیه پابرجا خواهد ماند و مدت تعلیق به مدت قرارداد افزوده خواهد شد و در صورت ادامه تعلیق بیشتر از یک ترم تحصیلی یا عدم امکان اجرای قرارداد به لحاظ حوادث قهریه و فورس ماژور حسب مورد اتخاذ تصمیم در خصوص فسخ قرار داد یا ادامه آن منوط به تصمیم شورای بورس سازمان مرکزی دانشگاه است و این تصمیم به هر نحو که باشد مورد قبول بورسیه بوده و بورسیه حق هیچگونه اعتراضی نسبت به تصمیمات شورای مرکزی را ندارد."

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

دهکده بومگردی دادا

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

1390-1402© : ایران کنفرانس