کنفرانس ملی معماری، شهرسازی، هنر، طراحی صنعتی، ساخت و فناوری حکمت بنیان

راه‌اندازی ۴۰ رشته دکتری و کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی اراک (93/5/21)

ایران کنفرانس

راه‌اندازی ۴۰ رشته دکتری و کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی اراک

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی اراک گفت: از مهر امسال ۱۸ رشته در مقطع دکتری و ۲۲ رشته در مقطع کارشناسی ارشد به رشته‌های موجود دانشگاه آزاد اسلامی اراک اضافه می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از اراک، دکتر علیرضا نظام آبادی در نشستی خبری با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یکی از نمونه‌های بارز موفقیت نظام مقدس جمهوری اسلامی در حوزه آموزش عالی است، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی با کمک بابرکت ده میلیون ریالی امام راحل(ره) و ژرف اندیشی و نیک اندیشی آیت‌الله هاشمی و مدیریت موفق دکتر جاسبی از هیچ به بزرگترین دانشگاه حضوری جهان تبدیل شده است و پس از گذار از سه دهه(دهه استقرار-توسعه و کیفیت) اکنون در دهه چهارم با مدیریت خردورزانه و توأم با اخلاق و عدالت جناب دکتر میرزاده با کیفی بخشی به آموزش، پژوهش و فرهنگ باید به رقابت با دانشگاه های معتبر دنیا بپردازد.

وی استان مرکزی را چهارمین قطب صنعتی کشور خواند که قریب به 2800شرکت و واحد صنغتی در آن وجود دارد و اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی اراک دارای امکانات و توانمندی‌های بسیاری است و صنعتی بودن استان زمینه مساعدی را برای تاسیس و پیشبرد اهداف شرکت‌های دانش بنیان و کاربردی کردن پژوهش ها در دانشگاه آزاد اسلامی اراک فراهم کرده است.همچنین دانشگاه ها را به عنوان موتور فکری جامعه دانست که این موتور فکری دراستان مرکزی باید با قدرت وسرعت بیشتری حرکت کند.

دبیر هیات امنای استان مرکزی به تشریح عملکرد و چشم‌انداز واحد اراک در حوزه‌های فرهنگی، آموزشی، دانشجویی ، پژوهشی، اداری ومالی و عمرانی  دانشگاه پرداخت و اظهار کرد: ترسیم نقشه راه  فرهنگی هماهنگ با منویات مقام معظم رهبری، رهنمودهای رئیس هیأت مؤسس، هیأت امنای دانشگاه و رئیس دانشگاه، همچنین بازنگری در ماموریت و رسالت جدید فرهنگی در دستور کار حوزه معاونت فرهنگی واحد قرار گرفته است.

نظام آبادی بر توجه به نیازهای فرهنگی دانشجویان با مطالعه دقیق و ریشه‌یابی بحث‌های فرهنگی، پیگیری برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی مؤکد مقام معظم رهبری، ضرورت تعریف یک الگوی دینی جامع و همه‌جانبه برای دانشجو توسط معاونت فرهنگی، توجه به  «نهضت اخلاق در جامعه» طبق نظر حاج سیدحسن خمینی، نوه امام (ره) و در راستای منویات فرهنگی مقام معظم رهبری تاکید کرد: امیدوارم واحد اراک الگو و نمونه خوبی برای اجرایی شدن نهضت اخلاق در جامعه و همچنین دانشگاه اخلاق محور در سطح استان و کشور باشد.

وی درخصوص برنامه‌های حوزه آموزشی دانشگاه اظهار کرد: ثبت نام با آزمون و بدون آزمون کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی اراک از روز سه شنبه بیست ویکم مردادماه آغاز می‌شود و دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک در 79 رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی پیوسته و نا پیوسته بدون آزمون از سال تحصیلی آینده دانشجو می‌پذیرد.

نظام‌آبادی خاطرنشان کرد : از مهر امسال 18 رشته در مقطع دکتری و 22 رشته در مقطع کارشناسی ارشد به رشته‌های موجود دانشگاه آزاد اسلامی اراک اضافه می‌شود که این تعداد رشته تحصیلات تکمیلی بویژه دکتری تخصصی نقطه عطفی برای استان و دانشگاه است که باید از این فرصت برای رفع مشکلات، معضلات و کیفی سازی صنایع، ادارات، نهادها و تشکیلات به نحو شایسته‌ای استفاده کنیم.

سرپرست واحد اراک بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به تازگی بخشنامه‌ای صادر کرده که شرایط جدیدی برای بازگشت به تحصیل دانشجویان بازمانده از تحصیل یا ترک تحصیل‌کرده‌ بدون حساب شدن نیمسال‌های بدون مراجعه و دریافت هیچگونه شهریه‌ای اعم از ثابت و متغیر فراهم می‌کند. در این سازوکار شهریه ثابت نیمسال‌های بدون مراجعه از دانشجو دریافت نخواهد شد و باقیمانده شهریه مطابق دانشجویان ورودی جدید محاسبه می‌شود.

دبیر هیأت امنای استان مرکزی به طرح تجمیع واحدهای علوم تحقیقات اشاره و بیان کرد:  فواید اجرای طرح تجمیع واحدهای علوم و تحقیقات شامل بهره‌مندی واحدها از امکانات و توانمندی‌های یکدیگر، جلوگیری از هدر رفتن منابع، استفاده شایسته و بهینه از امکانات و بهره گیری بهتر از اعضای هیات علمی با کاهش رقابت درون سازمانی است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی اراک گفت:  ایجاد و توسعه رشته‌های بین رشته‌ای کارآمد و کاربردی مطابق با نیاز جامعه و استان، بویژه در تحصیلات تکمیلی،  توسعه رشته‌های پزشکی و پذیرش دانشجو در رشته داروسازی در ترم آینده، اهتمام ویژه در امر ارتقای امتیاز دانشگاه از رتبه جامع «دو ستاره» به رتبه جامع «سه ستاره» و جامع مستقل ، توجه به تعداد دانش‌آموزان در مقطع دبیرستان در استان و ایجاد رشته های تحصیلی در دانشگاه‌ متناسب با آن از دیگر اهداف آموزشی واحد اراک است.

نظام‌آبادی در خصوص چشم انداز دانشگاه در حوزه دانشجویی بیان کرد: نظارت بر کیفیت و طبخ غذای دانشجویی، تأکید بر ارتقای کیفیت خوابگاه‌ها و عدم وجود هیچ گونه نقص و مشکلی و همچنین تکمیل تجهیزات رفاهی خوابگاه ها  و نظارت بر خوابگاه های دانشجویی، استفاده از امکانات و پتانسیل‌های ورزشی برای درآمدزایی، ایجاد مدرسه فوتبال با توجه به استادیوم ورزشی و زمین چمن در دانشگاه با اخذ مجوز از سازمان ورزش و جوانان استان مرکزی از اهداف دانشگاه در حوزه دانشجویی است.

وی به بیان طرح‌های پژوهشی دانشگاه پرداخت و گفت: جهت دهی منطقی، هوشمندانه و آگاهانه به فعالیت‌های پژوهشی اعم از پروژه های کارشناسی ارشد و دکتری و هدفمند کردن آن ها در راستای کیفی سازی صنعت استان و برطرف کردن مشکلات، معضلات و نیازهای صنعتی استان مرکزی، راه اندازی شرکت‌های دانش بنیان بخصوص در رشته‌های فنی و مهندسی و مورد نیاز استان و تعریف کانون‌های علمی- تخصصی در دانشگاه با توجه به توانمندی‌های موجود در دانشگاه‌ برای رفع مشکلات صنعتی و مدیریتی و ایجاد بازوی مشورتی برای مدیران ارشد استان از محورهای پژوهشی دانشگاه است.

سرپرست دانشگاه آزاد اراک با یادآوری محورهای حوزه اداری و مالی دانشگاه متبوع خود اظهار کرد: بازنگری در تمامی  فرآیندهای آموزشی، اداری، عمرانی و فرهنگی دانشگاه که با کوتاه ترین مسیر و کمترین هزینه، اجرایی شدن کامل سیستم اتوماسیون اداری در واحد، تجاری سازی و کاربردی کردن تولیدات علمی و طرح‌های پژوهشی دانشگاه به منظور بسترسازی ، توسعه و تأمین منابع مالی از راه‌های غیر از شهریه دانشجو، ایجاد سازه‌های تبلیغاتی در دانشگاه جهت درآمدزایی، استفاده ازمکان ها و پتانسیل‌های ورزشی جهت درآمدزایی، هوشمند کردن مصارف انرژی، احداث مزارع هوشمند و استفاده از تکنولوژی نانو در لوله‌کشی آب مزارع، ایجاد و استفاده از گلخانه‌ها در دانشگاه جهت درآمدزایی با استفاده بهینه از زمین‌های موجود کشاورزی، استفاده از سلول های خورشیدی جهت روشنایی دانشگاه و هم‌چنین صرفه‌‌جویی منطقی در حامل های انرژی در دانشگاه از اهداف اداری و مالی دانشگاه هستند.

نظام‌آبادی پیگیری و اتمام پروژه های عمرانی نیمه تمام واحد و افتتاح ساختمان‌های جدید دانشکده‌های پزشکی و داروسازی، دانشکده فنی و مهندسی و ساختمان آزمایشگاه‌ها، پیگیری و مکاتبه مکرر با فرمانداری، شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر برای نصب پل هوایی مجتمع قائم‌مقام فراهانی و شهرک دانشگاهی امیرکبیر و تشکیل کمیته ساماندهی امور عمرانی و جاری دانشگاه (سردر دانشکده‌ها با نماد خاص هر دانشکده ،مبلمان فضای سبز دانشگاه ،زیباسازی ورودی دانشگاه و دانشکده‌ها،ایجاد فضایی بانشاط و امید مطابق با فضاهای دانشگاهی، ایجاد سازه‌های تبلیغاتی در دانشگاه) و واگذاری طرح‌های فوق به دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد در قالب پایان‌نامه ها را از عمده ترین فعالیت های عمرانی دانشگاه درسال 93برشمرد.

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

 

logo-samandehi

1390-1403© : ایران کنفرانس