افزایش حقوق استادان دانشگاه آزاد در بودجه 94 (93/7/13)

ایران کنفرانس

افزایش حقوق استادان دانشگاه آزاد در بودجه 94

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با ابلاغ بخشنامه ای، خواستار بررسی و پیش بینی بودجه سال 1394 این نهاد آموزشی در موعد مقرر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، متن بخشنامه پیش بودجه سال 94 دانشگاه آزاد به این شرح است:

دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل احتیاج به الزامات متعدد زیر ساختی به استقرار نظام بودجه ریزی، اجرا و فراگیر شدن آن نیازمند است، بنابراین باید تا فراهم شدن شرایط استفاده بهینه از این نظام تمامی واحدها و مراکز آموزشی و نیز هیات امنای استان ها در تهیه و تدوین بودجه سال 1394 خود به موارد مهمی توجه کنند.

از آنجا که واحدها و مراکز آموزشی و هیات های امنای استان ها همزمان در حال بازنگری برنامه راهبردی خود برای سه و نیم سال آتی هستند فرصت مناسبی به وجود آمده است که بودجه سال 94 بر پایه نتایج عملکرد برنامه یاد شده تنظیم شود، بنابراین به طور مشخص بودجه این سال به عملکرد مورد انتظار واحد دانشگاهی در سال 1394 پیوند زده شود و حتی المقدور از صرف تکرار ارقام سال های پیشین و افزایش یا کاهش آن ها به شیوه سنتی پرهیز شود. همچنین کماکان در پیش بینی هزینه ها اصل صرفه جویی و مطالعه کارشناسی و در مورد درآمدهای غیر شهریه ای نیز واقع بینی و پرهیز از بلند پروازی مد نظر قرار گیرد.

ریز پیش بینی شهریه و بودجه حوزه های مختلف 94

باید در زمینه سیاست های کلان پیش بینی شهریه سال 94، پیش بینی رشد 25 درصدی برای حقوق و دستمزد اعضای هیات علمی، پیش بینی نرخ رشد 25 درصدی برای حقوق و دستمزد کارکنان، پیش بینی نرخ رشد 6 درصدی شهریه برای بودجه فرهنگی، ورزشی و رفاهی دانشجویان، تعیین نرخ بودجه پژوهشی به میزان 10 درصد شهریه که 5 درصد آن از محل شهریه و 5 درصد آن از محل فعالیت های دانش بنیان تامین شده باشد، مورد توجه قرار گیرد.

همچنین پیش بینی رشد 16 درصدی منابع غیر شهریه به کل منابع درآمدی که به عبارت دیگر 84 درصد کل شهریه را تشکیل خواهد داد، تخفیف شهریه بر اساس حداکثر یک درصد شهریه، پیش بینی اعتبار برای جذب اعضای هیات علمی جدید و ارتقا هرم هیات علمی با هماهنگی معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی از دیگر موارد مورد تاکید این بخشنامه در زمینه سیاست های کلان دانشگاه آزاد اسلامی است.

پیش بینی اعتبار برای اخذ سند مالکیت برای زمین ها و ساختمان های دانشگاه با هماهنگی معاونت عمرانی، تخصیص منابع حاصل از فروش اموال مازاد در ردیف بودجه ای و تجمیع آن در حساب مشخصی برای انجام پروژه های عمرانی و دانش بنیان، جایگزین کردن مربیان حق التدریس با هیات علمی تمام وقت با درجه دکتری با هماهنگی معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی، محاسبه حق التدریس اساتید دانشگاه اعم از تمام و نیمه وقت بر مبنای روال گذشته، تعیین اعتبار برای بازخرید و بازنشستگی پیش از موعد کارکنان و نیروهای مازاد با هماهنگی معاونت اداری و مالی، پیش بینی اعتبار برای ایجاد مراکز رشد و یا پارک علم و فناوری حسب مورد با هماهنگی معاونت پژوهش و فناوری پیش بینی اعتبار برای امور سرمایه گذاری و اقتصاد دانش بنیان و ستاد هماهنگی استان، توجه به عدم تجاوز هزینه های جاری پیش از 50 درصد و تعیین 20 درصد برای سهم بودجه های عمرانی و طرح های نیمه تمام از کل بودجه با هماهنگی معاونت عمرانی از موارد دیگر مورد تاکید این بخشنامه است.

ضرورت هزینه کرد بودجه عمرانی در فعالیت های مرتبط با حوزه

تمام واحدها و مراکز دانشگاهی موظفند با هماهنگی کامل معاونت عمرانی دانشگاه بودجه مصوب عمرانی را صرفا در فعالیت های مرتبط با حوزه عمران هزینه کنند از این رو لازم است در پیش بینی بودجه عمرانی دقت کافی به عمل آید زیرا در صورت هزینه نشدن اعتبار مذکور، باقیمانده بودجه عمرانی باید در پیان سال به حساب معاونت عمرانی دانشگاه بازگردانده شود.

همچنین عدم تخصیص بودجه برای نیروی مازاد با هماهنگی معاونت اداری و مالی، تفکیک بودجه ستاد شورای بانوان در دو بخش ستادی و واحدهای دانشگاهی از جمله دیگر تاکیدات بخشنامه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی در رابطه با تدوین و پیش بینی بودجه سال 1394 است.

تصمیمات در حوزه پزشکی

تعیین نرخ رشد 30 درصدی برای شهریه دانشجویان جدید الورود و 15 درصدی برای دانشجویان قدیمی، پیش بینی اعتبار برای جذب 750 عضو هیات علمی آموزشی و 250 عضو هیات علمی پژوهشی علوم پزشکی جدید در واحدهای مرتبط با حوزه پزشکی با هماهنگی معاونت های پزشکی و آموزشی و تحصیلات تکمیلی، پیش بینی اعتبار برای تکمیل طرح های بیمارستانی ناتمام بالای 50 درصد با هماهنگی معاونت های پزشکی و عمرانی پیش بینی اعتبار برای گسترش درمانگاه و شبکه های لازم برای عملیاتی کردن طرح دانشگاه سالم، پیش بینی اعتبار برای ایجاد رشته های جدید علوم پزشکی در مقاطع تحصیلات تکمیلی با هماهنگی معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی، پیش بینی اعتبار برای طراحی دوره های مشترک با دانشگاه های داخلی و خارجی و همچنین در جهت حمایت از گسترش مراکز تحقیقاتی علوم پزشکی و اعتبار بخشی بیمارستان ها و توسعه فن آوری اطلاعات در حوزه علوم پزشکی باید مورد توجه قرار گیرد.

تنظیم بودجه سما بر اساس چارچوب های ابلاغی معاونت سما و رعایت سیاست های کلی

در صورت وجود کسری بودجه در پیش بینی بودجه سال آتی هیات های امنای استانی در زمینه راهکارهای جبران کسری و تامین منابع مورد نیاز نظرات و پیشنهادهای خود را ارائه کنند، ضمنا در خصوص استفاده از تسهیلات بانکی و غیر بانکی برای تامین کسری لازم است تمام جوانب در مورد توان و نحوه بازپرداخت تسهیلات سنجیده شده و با معاونت مالی و اداری دانشگاه مشورت شود. همچنین واحدها و مراکز دانشگاهی به ازاء خدماتی که ارائه می کنند که نیاز به اخذ مجوز از متقاضیان دارد باید مجوزهای لازم را از هیات امنای استانی دریافت کنند.

تمامی واحدها و مراکز دانشگاهی از زمان ابلاغ این بخشنامه حداکثر تا پایان آبان ماه مهلت خواهند داشت تا نسبت به تنظیم و تحویل بودجه خود به دبیرخانه هیات امنای استان اقدام کنند. همچنین دبیر خانه هیات امنای استان ها موظفند حداکثر تا پایان آذرماه نسبت به تحویل نسخه تلفیق شده بودجه استان که به تایید هیات امنای استان رسیده به دفتر برنامه و بودجه معاونت برنامه ریزی دانشگاه اقدام کنند. اسناد بودجه استان ها نیز با برگزاری جلسات هیات امنای استانی در بازه زمانی دهه سوم آذرماه به صورت متمرکز در سازمان مرکزی مورد بررسی و تصویب نهایی قرار خواهند گرفت.

 

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

دهکده بومگردی دادا

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

1390-1402© : ایران کنفرانس